Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hava Temizleme Cihaz Önerisi

BiTcH_oFBaT

Öne çıkan mesajlar

Electrolux kullanıyoruz 2 yıldır, gayet memnunuz. Farkını da gördük. Başlarda çocuk odasındaydı, artık salonda duruyor. Hastalık veya misafir falan varsa başka odaya alıyoruz, yoksa orda baya bi alanı etkiliyor zaten. 

WA71-305DG modeli. Ionizer var ama çoğu zaman kapalı tutuyorum. Evde çok koşturma olduysa veya tatilden dönüyorsak falan açıyorum sadece. 

Sosyal ağlarda paylaş

bLackcha0s, 27.05.2024 10:35 tarihinde dedi ki:

ben de bakıyorum da Levoit çok öneriliyor 

bunu amazondan bir arkadaş daha önerdi ama TR desteği yoksa filtre bulma sorunu yaşar mıyız?

reampage, 27.05.2024 10:27 tarihinde dedi ki:

ben winixten cok memnunum 3 yildir kullaniyorum nerdeyse hic kapanmamistir alet, sesi filan hic degismedi, 

bunu da gördüm. bu yorum kıymetli. Tozu da güzel çekiyor değil mi? Bir de filtresi kolay bulunuyor mu?

internete bakınca xiaomi ve philips önde ama fiyat olarak xiaomi daha ekonomik. bir an sırf bu yüzden ona yükseldim de yorumlar kritik.

Sosyal ağlarda paylaş

2 kedili ufak bir evde (65m^2) yaşıyorum. Kedilerle sürekli aynı odada yasadigimizdan alerjen nedenli air purifier alma fikrine giriştim. Çok araştırma yaptim. En son Winix Zero Pro ve Levoit Vital 200S arasında kalmıştım.

Winix Zero Pro'da karar kıldım. Eşimle oldukça memnunuz. Evdeki alerjenlerden büyük oranda kurtulduk. Öneririm.

Sosyal ağlarda paylaş

Ben winix icin cok rahat filtre buluyorum,  yan sanayi filtrelerde var daha uygun, ama orjinal filtresi bile olsa bence 12 ay cok makul degil evcil hayvan varsa siz ona 4-6 ay arasi bile diyebilirsiniz.  Cihaz surekli calistigi icin filtrenin ne kadar koku yaptigini anlasilmayabiliyor ama ben koku yapinca filtre degistiriyorum.  Birde kendi sensorlerini cihazin cok kullanmiyorum, sabit en rahatsiz etmeyen ses seviyesinde surekli acik.  Amerikan modelinde isiklarini kapatma opsiyonu var, ben siyah bant cektim baya ledli alet.  Yoksa sadece auto modunda isiklarini kapatiyor geceye alinca. O zamanda asiri yavas calisiyor alet. 

Sosyal ağlarda paylaş

paramecium, 27.05.2024 22:07 tarihinde dedi ki:

Selam,

Takipteyim. Sonrasında filtre temini önemli bir mevzu 😕

Saygılar.

Aha yıllar sonra yine devam 😄 

Benim bir sorum da misal evin bir yerine koyuyorsunuz ve orada mı kalıyor? yoksa gece yatarken yatak odasına taşıyor musunuz? Bizim evde klima yok, yazın da evde 3 oda da camlar açık oluyor hatta gündüz evde yokken bile açık bırakıyoruz genelde. Bu durumda durmadan çalışacak alet ve ömrü kısalacak gibi teorim var. bu durumda yazın nasıl bir kullanım uyguluyorsunuz?

Bir de oda oda taşıma muhabbeti 🙂 camlar kapalıyken eyvallah da açıkken soru işareti bende.

Sosyal ağlarda paylaş

Deathblade, 27.05.2024 23:04 tarihinde dedi ki:

2 kedili ufak bir evde (65m^2) yaşıyorum. Kedilerle sürekli aynı odada yasadigimizdan alerjen nedenli air purifier alma fikrine giriştim. Çok araştırma yaptim. En son Winix Zero Pro ve Levoit Vital 200S arasında kalmıştım.

Winix Zero Pro'da karar kıldım. Eşimle oldukça memnunuz. Evdeki alerjenlerden büyük oranda kurtulduk. Öneririm.

15k'lık model?

Sosyal ağlarda paylaş

BiTcH_oFBaT, 28.05.2024 08:24 tarihinde dedi ki:

Benim bir sorum da misal evin bir yerine koyuyorsunuz ve orada mı kalıyor? yoksa gece yatarken yatak odasına taşıyor musunuz? Bizim evde klima yok, yazın da evde 3 oda da camlar açık oluyor hatta gündüz evde yokken bile açık bırakıyoruz genelde. Bu durumda durmadan çalışacak alet ve ömrü kısalacak gibi teorim var. bu durumda yazın nasıl bir kullanım uyguluyorsunuz?

Bir de oda oda taşıma muhabbeti 🙂 camlar kapalıyken eyvallah da açıkken soru işareti bende.

Ya ben bu hafta alerji krizi yaşadım odama aldım mesela, normalde oğlanın odada duruyor balkonda sigara içince bile hemen algılayıp yükseliyor aslında. Yine de etkisi azalır tabiki.

Sosyal ağlarda paylaş

BiTcH_oFBaT, 28.05.2024 08:24 tarihinde dedi ki:

abi aletlerin uzerinde bir hava kalite snesoru var, kalitesi iyi olunca sensor yavaslatiyor aleti, ama ben alirken okudugumda bu sensorlerin cok bisi ifade etmedigini min. 250m3 debi ile calismasi gerektigini aletin okumustum.(PM2.5 icin)  3 yıldır  gece gunduz 3. seviye calıstırdım aleti, banada mantikli gelmisti, hala calisiyor artik 2ye dusurdum, normal fanlarin bozulmasi genelde tozlanmadan filan oldugu icin, bu fanlar baya temiz o yuzden 😄

bu arada kapatik ara ara calisirsa o zaman tozlanma ihtimali daha fazla, durmadan calismasi daha saglikli.

reampage tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

reampage, 28.05.2024 13:31 tarihinde dedi ki:

abi aletlerin uzerinde bir hava kalite snesoru var, kalitesi iyi olunca sensor yavaslatiyor aleti, ama ben alirken okudugumda bu sensorlerin cok bisi ifade etmedigini min. 250m3 debi ile calismasi gerektigini aletin okumustum.(PM2.5 icin)  3 yıldır  gece gunduz 3. seviye calıstırdım aleti, banada mantikli gelmisti, hala calisiyor artik 2ye dusurdum, normal fanlarin bozulmasi genelde tozlanmadan filan oldugu icin, bu fanlar baya temiz o yuzden 😄

bu arada kapatik ara ara calisirsa o zaman tozlanma ihtimali daha fazla, durmadan calismasi daha saglikli.

elektrik tüketimi nasıl peki? eve buzdolabı vb. ürün sonrası devamlı çalışan bir cihaz geliyor günün sonunda. ama en efektif kullanım için bence de devamlı açık kalması daha doğru geldi sanki

Sosyal ağlarda paylaş

Bende de bir üsttekinin eski modellerinden biri var (pure hot+cool), 3-4 yıldır günde minimum 12 saat kullanıyorum. Toza karşı inanılmaz etkili, direkt hissediyorum evde toz kalmadığını. Sigara kokusuna bir etkisi yok 🙂

Senede bir değişmesi gereken filtreleri biraz pahalı (2650 şu an) ama kampanyaya denk getirince güzel indirimleri olabiliyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

BiTcH_oFBaT, 28.05.2024 13:41 tarihinde dedi ki:

elektrik tüketimi nasıl peki? eve buzdolabı vb. ürün sonrası devamlı çalışan bir cihaz geliyor günün sonunda. ama en efektif kullanım için bence de devamlı açık kalması daha doğru geldi sanki

Bu ay 5,188 kWh elektrik kullanımı yapmış. Cihaz akıllı olmadığı için ne olur olmaz diye smart fiş taktım ama reampage'in dediği gibi aldığımdan beri auto mode'da çalışıyor. Benimkinin ışıkları da kapatilabiliyor diye hatırlıyorum.

Aynen bu arada 15k lik model ama tabii ben yurtdışında aldığım için 180 Euro'ya geldi.

Sosyal ağlarda paylaş

Kapının dışına çıktığında araya duvar falan girdiğinde aktif olarak temizlediğini düşünmüyorum. Sonuç olarak havayı çekmesi lazım ki temizleyebilsin.

Bizim derdimiz kedilerin olduğu ve daha çok zaman geçirdiğimiz salonu temizlemek olduğu için görevini başarıyla yaptı. Salonun dibinde de hemen mutfak var. Oradan koku salona gelirse onu da temizliyor. Ama yatak odası için (kapısı kapalı ama açsak bile bir işe yarayacağını düşünmüyorum) ihtiyacım olsa ufak bir purifier daha alırdım.

Deathblade tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim mutfakla salon kapıları yan yana. Salondaki alet mutfaktaki kokuyu hissedip çekmeye çalışıyor. Mutfağın kokusu daha çok geliyor salona böylece jfjdnd. Çok gerekli değil bence ya. Sürekli kapalı olan işyeri gibi alanlarda faydalı olabilir. Ama havalandirilan evlerde falan çok bir faydasi olduğunu sanmıyorum. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...