Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Helldivers 2

Saeros

Öne çıkan mesajlar

oyunda iki düşman faction'a (terminids - böcükler, automatons/bots - robotlar) karşı galaksiyi savunuyorsunuz. savaş sürekli devam ediyor, değişik gezegenleri ele geçirmeye veya savunmaya çalışıyoruz. tabii nihai amaç düşmanları galaksinin ortasında bulunan super earth'ten uzak tutmak.

o an savaşta bulunan gezegenlerde seçtiğiniz zorluk seviyesine göre değişik görevler bulunuyor. bu görevleri solo veya grup olarak yapabiliyorsunuz. tabi arkadaşlarla oyun daha zevkli, ama bazen güzel randomlar da denk gelebiliyor.

randomlar demişken, eğer siz özellikle ayarlardan girip kapatmazsanız, göreve başladığınız andan itibaren oyununuza birilerinin girip çıkması mümkün. aynı şekilde "quickplay" seçerek o an devam etmekte olan bir göreve pat diye atlayabiliyorsunuz. 

görev sırasında stratagem denilen özellikleri kullanarak silah, turret, hava saldırısı gibi şeyler çağırabiliyorsunuz geminizden. zaten yukarı baktığınızda baya geminizi görebiliyorsunuz gökyüzünde. ışınlı mışınlı hava saldırısı oldu mu direk gemiden iniyor aşağı bam diye, güzel yapmışlar

bu stratagemleri oyuniçi parayla satın alıyorsunuz. level atladıkça farklı silahlar bişeyler açılıyor. 

oyun beklenmedik bir ilgi gördüğü için serverlar baya ağır yük altında şu an, ama ben fazla sıkıntı yaşamadan girip oynayabiliyorum istediğim zaman. developerlar da baya ilgili, ilk patchler gelmeye başladı crash fix vs gibi sorunlar için.

https://store.steampowered.com/app/553850/HELLDIVERS_2/

edit: oyunda şu an için pvp yok, tüm sistem pve üzerine kurulu. ama friendly fire sağolsun bol bol birbirimizi öldürüyoruz yine de

Saeros tarafından düzenlendi
  • Tesekkurler 3
Sosyal ağlarda paylaş

ben de kim ne zaman açacak başlığı diye bekliyordum, iyi oldu sağolasın.

armor rating ile de ilgili bir bug varmış, zırhlar hepsi aynı miktarda dmg reduction veriyormuş. diğer queue vs sorunları da okuyunca beklemeye karar verdim.

bir diğer cansıkıcı nokta oyunun mena bölgesine hiç indirimi yok ama japonya'da 10$ daha ucuz. bayağı horgörmüşler bizim pazarı maalesef.

Sosyal ağlarda paylaş

Sam, 22.02.2024 23:41 tarihinde dedi ki:

ben de kim ne zaman açacak başlığı diye bekliyordum, iyi oldu sağolasın.

armor rating ile de ilgili bir bug varmış, zırhlar hepsi aynı miktarda dmg reduction veriyormuş. diğer queue vs sorunları da okuyunca beklemeye karar verdim.

bir diğer cansıkıcı nokta oyunun mena bölgesine hiç indirimi yok ama japonya'da 10$ daha ucuz. bayağı horgörmüşler bizim pazarı maalesef.

buglar queuelar filan çok can sıkmıyor ya gerçekten. cayır cayır oynuyorum yani cumartesi gününden beri

fiyat konusunda bişey diyemem, gerçekten cep yaktı. ilk arkadaşlarla oynadıktan sonra çıktım baktım 110 dk gösteriyordu. refund etsem mi etmesem mi diye baya bi düşündürdü 😄

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

cok zevkli oyun, karakteri yonetmek filan guzel olmus gears of war gibi sanirim, ama konsol oyunu hissi var,  cok fazla utility var kullanabildigimiz onlar da cok gerceki, uzay gemisi hemen tepende ordan surekli bisiler istiosun atiolar filan. Ama oyun konsollar icin bile daha ucuz suan, en pahali helldriver 2i biz aliyoruz .sdf

Sosyal ağlarda paylaş

base building, 16 kişi, aynı ölçüde ff olmaması gibi bayağı farklı şeyler var. setting harici alakaları yok pek. ama evet yavaş gidiyor o early access.

ben şahsen onu bunun kabaca sekizde biri fiyata aldım 2 ay önce bir de o fark var tabii. bizim için bayağı farklı fiyatlar.

Sosyal ağlarda paylaş

Over 180,000 Helldivers 2 players

are storming a single planet and are on track to liberate it in under 24 hours

—unless Arrowhead's devious DM gets mean again (Update: He did) ☺️

https://www.pcgamer.com/games/third-person-shooter/over-180000-helldivers-2-players-are-storming-a-single-planet-and-are-on-track-to-liberate-it-in-under-24-hoursunless-arrowheads-devious-dm-gets-mean-again/

Sosyal ağlarda paylaş

Oyun muhteşem bir adult friendly konseptte ya...

İşten geliyosun, yorgunsun, laps aksiyona atlıyosun, yarım saat kafa dağıtıp çıkıyosun.

Ful gaz, ful atmosfer.

Learning curve neredeyse yok

Yarım saatte işin bitiyo

Hiç kafa yormuyo

Arkadaşlarınla iki muhabbet şansı veriyo.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...