Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fakir Hobileri?

Oce4n

Öne çıkan mesajlar

Bisiklet: 2. El giriş seviyesi yol bisikleti+Forma+Suluk vs = 5k

Tiyatro: Her ayın 22'sinde devlet tiyatroları bileti kovalamak= Oyun başına 50-75

Belediyenin ücretsiz etkinlikleri: Mesela 2 ay boyunca Kalamış Parkı gaaayet eğlenceliydi. Gaza gelip 5 tane bira içmemek lazım tabii...

Belediyenin ücretsiz kursları: Tenis kursuna başladı bir arkadaş. Hoşuna da gitti. Muhtemelen devam eder. Raket parası=1100 tl

Yok artık diyebilirsin ama karavancılık: Karavanın kendisini almak zor. Ancak bir kere almayı başarınca inanılmaz tasarruf ettiriyor. Yakın bir arkadaşım kız arkadaşı ve köpeğiyle 22 günlük Yunanistan gezisini 21k'ya denk getirdi. Ben tek başıma Türkiye'de daha fazla harcıyorum... Ama işte karavanı alacak durumu olan adam fakir hobisi kovalamaz.

Sosyal ağlarda paylaş

Çok fakir hobisi değil ama orta halliysen sürdürebilirsin diye düşünüyorum. Scuba diving yapabilirsin. Dalış okulları sürekli turlar düzenliyor, otobüsle veya uçakla gidiyorlar, turlar uyguna geliyor. Malzemeleri almak pahalı tabii ama zaten başlarda pek ihtiyaç duymuyorsun.

Aynı şekilde küreğe de başlayabilirsin. Yapan çok fazla insan var, çok büyük paralar değil. 

Sosyal ağlarda paylaş

Köpek gezdirmek, köpek aracılığı ile sosyalleşmek. Trekking (bir sürü gariban grubu var), Camping (pro çadır, ekipman şart değil). Olta balıkçılığı (ek gelir imkanı da sunuyor, restoranlar havada kapatıyor tuttuğunu ayağına kadar gelip). 

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Oce4n, 02.11.2023 16:36 tarihinde dedi ki:

kimse yazmamış ben ekleyeyim: kahvehanede okey, batak, pişpirik çevirmek de güzel hobiler.

balık tutmak da bir misinaya bakıyor sadece, kalanı boş boş beklemek.

Valla her gün ev ve Marmaray arasındaki 3-4 dakikalık yolda iki tana kıraathane önünden geçiyorum. İçeri girip 4. gerek mi diye sorasım geliyor.

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

Fakirin hobisinin olmayışı hobinin pahalılığından değildir, zaman yaratamamasindandir. Eğer boş zamanım çok ama yapmak istediklerime param yok diyorsa önce gitsin çalışsın, boş zamanını hedefine ulaşmak için para kazanmaya harcasın. Bir süre çalışıp sonra kayak, tenis, dalış, turizm, yelken, paraşüt vs para isteyen aktiviteler yapılır az veya çok. 

Bir sürü zengin hobisi gelir kapısına dönüşebilir. Kıyı balıkçılığı, mantar toplamak, el işleri (örn. arigurumi figür yapmak), bahçe işleriyle uğraşmak, terrarium yapmak, deri işlemek, cam boyamak.. Şimdi aklıma gelenler bu kadar, eminim farklı altyapı ve özelliklere hitap eden daha çok fikir çıkar. 

Sosyal ağlarda paylaş

tom.jpg

bir hobi olarak balta...

istanbul'da en sevdigim hobi baltadir. bugun bagcilar'da evin disina cikip balta attim. arkadasim ihsan bana ne atiyon lan dedi. ihsan'a cok konusma, kafana atarim dedim. ihsan dedigimi cok dinlemedi. uzerime yurudu. uzerime yuruyen ihsan'a dur dedim ama durmadi. ben de ihsan arkadasim olmasina ragmen ona balta attim.

bence en guzel hobi balta.

6/9 6/10

x1080

abi en erkek hobileri arasinda orgu ormek olmasi..

knitting.jpg

dasaaa tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Marv, 04.11.2023 11:28 tarihinde dedi ki:

Olta balıkçılığı (ek gelir imkanı da sunuyor, restoranlar havada kapatıyor tuttuğunu ayağına kadar gelip). 

Olta balıkçılığı değil de.. İzmir'de zıpkınla balık avlayan bir arkadaşım var. 2 günde bir geceleri avlanmaya gidiyor. Bayram tatillerinde çoluk çocuğu memlekete gönderip her gün gidiyor hatta. Adam her ay 30 - 35k arası kazanıyor restoranlardan. Hobisi sayesinde sınıf atladı.

Geçen bir balık vurmuş. Kafam kadar resmen. 

Sosyal ağlarda paylaş

30 35 k ile nasıl sınıf atlıyor yahu, ek iş gibi mi yapıyor bunu

Aceace, 04.11.2023 14:04 tarihinde dedi ki:

Olta balıkçılığı değil de.. İzmir'de zıpkınla balık avlayan bir arkadaşım var. 2 günde bir geceleri avlanmaya gidiyor. Bayram tatillerinde çoluk çocuğu memlekete gönderip her gün gidiyor hatta. Adam her ay 30 - 35k arası kazanıyor restoranlardan. Hobisi sayesinde sınıf atladı.

Geçen bir balık vurmuş. Kafam kadar resmen. 

Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa, 04.11.2023 13:54 tarihinde dedi ki:

bence en guzel hobi balta.

abi simdi tr disinda bar kafe vs bir takim yerlerde oyle balta atmaca yerleri var poligon gibi boyle icindeki cuceyi disa vurabiliyorsun. teknoloji cok gelisti artik. benim tavsiyem m48 tactical tomahawk.

axe-throwing.jpg

Norak tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...