Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kharon'un garaj satisi #5

Kharon

Öne çıkan mesajlar

Kharon, 27.09.2023 12:36 tarihinde dedi ki:

abi bu satildi maalesef. Sana o teklifi yaptigimin ustunden 2 hafta gecmis gidip satildigini gun geri sormussun, cicek gibi teklifti. 

Elimde bi tek bu makine;

ASUS B660M - A D4 Socket 1700 mATX Anakart
INTEL i5-12400F 2,5Ghz 12 Cekirdekli socket 1700 islemci
XPG Gammix D30 2x8gb ddr4 3200mhz cl16 Ram
Kingston 1TB nv2 nvme 3500mb/sn m.2 ssd 
ASUS TUF Gaming GT301 RGB Temperli Cam USB3.2 mid tower kasa
ASUS Tuf Gaming 650B 650Watt 80+ Bronz PSU 

ve bu ekran karti kaldi.

ASUS DUAL RTX 3070 V2 OC 8GB

ekran karti ve makineyi bundle olarak 18500 e veriyorum, ankara icindeyse teslimi benden, sehir disindaysa kargosu benden. Haftasonuna kadar bu fiyatta duracak, yoksa bu kasasindan tasiyip baska bir proje bilgisayari yapicam htpc / docker salon bilgisayari falan. 

gerci arctic p12 pwm pst fanlarim da duruyor onlar cenabet cikti. 10 kisi ben aliyorum demistir heralde, ama bi sekilde kargo parasidir, yok yeni kasa aldim param kalmadi, baska yerden daha ucuz fan buldum vs seklinde ucundan donduk. yuvalarini bulamadilar bi turlu. 

evde xbox var mac var şunu da alsam evden atar mı benim hanım ya. şeytan dürtüyor çok fena. 

Sosyal ağlarda paylaş

Kharon, 27.09.2023 12:36 tarihinde dedi ki:

abi bu satildi maalesef. Sana o teklifi yaptigimin ustunden 2 hafta gecmis gidip satildigini gun geri sormussun, cicek gibi teklifti. 

Elimde bi tek bu makine;

ASUS B660M - A D4 Socket 1700 mATX Anakart
INTEL i5-12400F 2,5Ghz 12 Cekirdekli socket 1700 islemci
XPG Gammix D30 2x8gb ddr4 3200mhz cl16 Ram
Kingston 1TB nv2 nvme 3500mb/sn m.2 ssd 
ASUS TUF Gaming GT301 RGB Temperli Cam USB3.2 mid tower kasa
ASUS Tuf Gaming 650B 650Watt 80+ Bronz PSU 

ve bu ekran karti kaldi.

ASUS DUAL RTX 3070 V2 OC 8GB

ekran karti ve makineyi bundle olarak 18500 e veriyorum, ankara icindeyse teslimi benden, sehir disindaysa kargosu benden. Haftasonuna kadar bu fiyatta duracak, yoksa bu kasasindan tasiyip baska bir proje bilgisayari yapicam htpc / docker salon bilgisayari falan. 

gerci arctic p12 pwm pst fanlarim da duruyor onlar cenabet cikti. 10 kisi ben aliyorum demistir heralde, ama bi sekilde kargo parasidir, yok yeni kasa aldim param kalmadi, baska yerden daha ucuz fan buldum vs seklinde ucundan donduk. yuvalarini bulamadilar bi turlu. 

şefime sordum kasa bakıyordu

Sosyal ağlarda paylaş

bilgisayar satildi. 

fanlar da satildi. 

herkese tesekkur ediyorum ilgi icin. Alanlar kendileri isterlerse yazarlar ben soylemis olmayayim. 

7600k + board + islemci + cpu sogutucu ilk sayfadaki tekrar stokta. tam bittik kapatiyoruz derken yeni mal geliyor asdfas

edit: ha bir de intel arc 750 var, 5k ya bunu da verebilirim. 

Kharon tarafından düzenlendi
ek
Sosyal ağlarda paylaş

Kharon, 29.09.2023 18:29 tarihinde dedi ki:

herkese tesekkur ediyorum ilgi icin. Alanlar kendileri isterlerse yazarlar ben soylemis olmayayim. 

Olumlu yorum yazmamak olmaz.

Adam fanları bir gönderdi, distribütörden alsan böyle güzel paketlemezler. Sürat'le gönderme yeter diye rica etmiştim (edit: kırmadı zaten yanlış anlaşılmasın) ama atlı kuryeye versen, at da üstüne düşse yine hasar almazmış. GGWP.

Baggio tarafından düzenlendi
  • Like 2
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni parca var

BENQ Mobiuz EX2710 27" IPS 1ms 144hz FHD Freesync/G-SYNC Monitor

kutulu, garantili, amazon faturali. Faturasi mart 2022 tarihli. 3 sene benq garantisi var. Sigarali, vs ortamda durmadi. Kusursuz kondisyonda. Teknik ozellik vs yazmiyorum. 2710S modelinden farki o 165, bu 144hz olan model, geri kalan hersey ayni. balta serbest.

Sahibinden in onerdigi satis fiyati 5500 ila 7500 arasinda (su acil satis, tok satici vs cetveli) 6000 lira guzel bi fiyat olur buna diye dusunuyorum. Kargosu bana ait olacak. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra ...

Yeni konusunu acmayalim ama yeni parcalar geldi

Bi tane komple bilgisayar var. Bunu salona tv altina koyariz, icerde esas bilgisayardan steamlink falan calisir, htpc kafasinda calisir diye niyetlenip yapmistik ama bi cok acidan overkill oldu. ARC makul bir htpc cozumu gibi duruyordu ama son updatelerle cok basarili bi fiyat performans gpu su haline geldi. year 1 reviewlarina bakilmasini oneririm ozellikle. Cok rahat sekilde rtx3060 in biraz ustune dusuyor denilebilir. bu fiyata cok guzel deal. 

lianli 011 air mini mukemmel bir kasa, sokup saklamayi bile dusundum sonraki buildlar icin. cok guzel bir moduler tasarimi var. tipi de cok guzel. Hem kurarken, hem sonrasinda performansi hem goruntusu 4/4 kasa. 

kullandigimiz senaryoda cok ciddi bi storage ihtiyaci olmadigi icin nvme ye onem vermedik, onu 1tb ye cikartip cok guzel kullanmalik birr bilgisayar. fiyat olarak 16500 TL dusunuyorum. herzamanki gibi balta serbest. Hepsinin en ucuz halleriyle almasi tahminen 22-23k civarlarina geliyor olmasi lzm. Kasa haric hepsini garantisi ve faturasi olmasi lzm. Kasanin da olabilir emin degilim bulamadim ama. Hepsi agustos/eylul civarinda alindi. Bazilari daha yakin tarihli.

AsRock B660M HDV Anakart
Intel i3-12100F 3.30Ghz Islemci
G.Skill RipjawsV 16 GB (2X8) 3600 MHz DDR4 CL18 F4-3600C18D-16GVK Ram
Intel ARC A750 Ekran Karti 
Kingston NV2 SNV2S/500G 500GB Nvme ssd m.2
lian li O11 Air Mini Kasa
MSI MAG A600DN 600W PSU 

Bi tane ekran karti var, bu da eylulde alindi KGF var. Zamansizliktan hakki vererek kullanilamadi.

Asus 4070TI ROG Strix - 31500 TL

bir de kendi segmentinin muhtemelen en iyisi, icinde biseyler yapmasi, kurmasi vs simdiye kadar hic bu kadar keyifli olmamis olan 

Lian li Lancool 3 - Siyah kasa var.  Bundan son indiriminde 3 tane almistim. 2 si kuruldu canavar gibi calisiyor, buna da bi bilgisayar kuralim istedik ama nasip olmadi. simdi ihtiyac fazlasi. gordugum kadariyla stoklarda da kalmamis hic bi yerde. Fiyat olarak hakki duz 5000 TL dersek guzel fiyat vermis oluruz gibi geliyor. 6-7 bin lik kasalardan daha iyi oldugunu dusunuyorum bir cok acidan. Kasa ihtiyaci olup butcesine dahil olan varsa mutlaka bunun reviewlarina, videolarina vs baksin. Kacmayacak kasa. Kutu garanti fatura vs hepsi var. 

Bir de robot supurge var. 2024 eylul e kadar garantili. kutu kayip sanirim. fatura var. Xiaomi Mop Pro siyah olan. bir iki cizigi vs var, bunu teklif usulu yapalim uyguna gitsin gidiyorsa. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...