Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Manor Lords

behran

Öne çıkan mesajlar

df, 29.04.2024 09:20 tarihinde dedi ki:

böyle erken erişim oyunları max 5-6 saat oynayıp bırakacaksın. o da ileriye dönük beklentiye gerek var mı yok mu diye. oyunlar güzel olsa bile bu aşamada buglar ile sinirini bozuyor insanın. bırakın millet beta tester olsun. 6 ay 1 sene sonra keyifle oynayın.

valla aynen öyle yaptım ya. cumartesi günü bütün gün açıktı arkada, tıngır mıngır döndü durdu

iyi oyun güzel oyun, biraz content gelsin devam ederim 😄

Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun görseli harika, binaların geometrik değil de daha doğal koyulması gibi güzel ayrıntıları da var ama oyun mevcut haliyle mesela türün öncüsü 10 yıllık  banished'ın bile gerisinde bana göre. O yüzden ben de en az 6 ay rafa kaldırdım. Denge ve içerik gelirse kendi çapında iyi bir oyun olur. 

Yine de eksikleri çok, asla türünün en iyilerinden biri olacağını sanmıyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

oyunda kendine has bir gerçekçilik var. insanları çeken de bu sanırım. insanların çalışmalarını anlık takip edebilmen, öküzle yüklerin taşınması, bir işin yapılabilmesi için o işe aile atama zorunluluğu, ailenin kimi fertlerinin yatarken diğerlerinin çalışması falan. yaşayan bir köy hissiyatı veriyor gerçekten. o geliştirme hissi çok hoşuma gidiyor benim. içerik olarak bomboş bir oyun gerçekten. ticareti çözdükten sonra bandit kamplarını farmlayarak bir anda büyüyebiliyorsun. hatta banditleri peşime takıp çevrelerinden dolaşıp onlar beni takip ederken kamplarını yağmalayıp, o gelen parayla paralı asker tutup o banditleri paralı askerlere öldürtebiliyorsun falan böyle absürt şeyler var. ama dediğim gibi hayata dair gerçekçilik olarak cidden çok üstün bir oyun. bu eksikleri giderebilirlerse yeni bir hype dalgası yaratabilirler tekrar 6 ay 1 sene sonra. 

Sosyal ağlarda paylaş

yok ya orta üstü - iyi arası. oyunun en büyük artısı görsellik. gameplay sıradan ama zaten baya eksik de şu an.

bi de micro management baya zayıf bir oyun. karakterleri falan takip edebiliyosun ama ai'ın görevleri kuyruğa atıp sırayla adam yönlendirdiği oyunlarda oluyor zaten o. ilk prison architech'te görmüştüm sanırım. ama işte ai kontrol ettiği için çok daha detaylı bir bilgi ve kontrol ekranı gerekiyor çünkü şiştiği zaman (özellikle kalabalık olunca) veya bişeyler ters gittiğinde patlamalar olmaya başlıyor ve oyuncunun müdehale etmesi gerekiyor. 

ben 300 kişilik kasaba yaptım mesela iyice patladı bazı binalar falan hiç çalışmıyordu, yan binadan kaynağı alıp üretmiyor, adamlar yatıyor paso. tabii bu early access olmasından ama işte bunu düzeltsen de başka sorunlar olacak, asıl eksik detaylı kontrolün ve bilginin olmayışı. tüm aile waiting ama neden waiting olm, bana söyle ki çözeyim sorununu üretime başla.

neyse bunu kenara atın asıl oyun geliyor bu ay. görselliği geç, gameplay çok iyi. her yeni oyun yeni bir macera ve senaryo. orta çağ entrikalı dizi izler gibi olaylar dönüyor. savaş bunda da zayıf ama şehirdeki olaylar ve komşularla olan ilişkiler eşsiz derinlikte.

https://store.steampowered.com/app/1857090/Norland/

Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel, 02.05.2024 14:27 tarihinde dedi ki:

yok ya orta üstü - iyi arası. oyunun en büyük artısı görsellik. gameplay sıradan ama zaten baya eksik de şu an.

bi de micro management baya zayıf bir oyun. karakterleri falan takip edebiliyosun ama ai'ın görevleri kuyruğa atıp sırayla adam yönlendirdiği oyunlarda oluyor zaten o. ilk prison architech'te görmüştüm sanırım. ama işte ai kontrol ettiği için çok daha detaylı bir bilgi ve kontrol ekranı gerekiyor çünkü şiştiği zaman (özellikle kalabalık olunca) veya bişeyler ters gittiğinde patlamalar olmaya başlıyor ve oyuncunun müdehale etmesi gerekiyor. 

ben 300 kişilik kasaba yaptım mesela iyice patladı bazı binalar falan hiç çalışmıyordu, yan binadan kaynağı alıp üretmiyor, adamlar yatıyor paso. tabii bu early access olmasından ama işte bunu düzeltsen de başka sorunlar olacak, asıl eksik detaylı kontrolün ve bilginin olmayışı. tüm aile waiting ama neden waiting olm, bana söyle ki çözeyim sorununu üretime başla.

neyse bunu kenara atın asıl oyun geliyor bu ay. görselliği geç, gameplay çok iyi. her yeni oyun yeni bir macera ve senaryo. orta çağ entrikalı dizi izler gibi olaylar dönüyor. savaş bunda da zayıf ama şehirdeki olaylar ve komşularla olan ilişkiler eşsiz derinlikte.

https://store.steampowered.com/app/1857090/Norland/

18 temmuz diyor ?

Sosyal ağlarda paylaş

zipzip, 02.05.2024 14:43 tarihinde dedi ki:

bu norland manor lords+rimworld gibi bi şey mi?

evet ama rimworld gibi craft ve building ağırlıklı değil, daha çok orta çağ'da karakter ilişkileri ve politika odaklı. karakter statlari, trait'leri ve istekleri zaten baya sims gibi. ama genel kontrol benzer onun dışında, yine story generator.

bunun demosunu, sonra da bir kaç alpha oynadım, bunda erken erişimde tüketme olayı yaşamadım. tekrar gelsin tekrar oynayayım diye bakıyorum.

birinde mesela kardeşimde şıpsevdi trait'i vardı, bütün amele işleri ona veriyodum tüm köyü o çekip çeviriyodu, ben de bilim kasıp yeni şeyler açmaya kasıyodum. bi gün komşu lordun kızı ziyarete geldi, anında aşık etti kendine sonra da aklına girip isyan ettirdi. zaten bana özeniyodu çok altınım var diye orda koptu olaylar, kan gölü oldu onun destekçileriyle benimkiler birbirine girince. isyanı bastırdım ama kardeşimi sürgün etmek zorunda kaldım.

birinde esir olarak satın aldığım, geceleri odama aldığım, bir süre sonra da aşık olup evlendiğim ve soylu ünvanı verdiğim bi kadın vardı, benden hamile oldu bana varis verecekti. yine komşu lordlardan biri ziyarete gelmiş politika kasıyoduk. herif dangoz çıktı içip içip kendini kaybetti, benim hamile kadınla tartışıp dövmeye başladı. araya giren guard'lardan birini öldürdü, kadının da kemiklerini kırıp dağıttı, kadın çocuğu düşürdü. politika kasıcam diyip huyuna gitmeye çalıştığım herifi tutsak etmek zorunda kaldım. sonra o bölgeyle düşman olduk savaşmak zorunda kaldık falan.

birinde çok dinsiz bi toplum olduk priest iyice çıldırdı tüm yobazları toplayıp isyan çıkarttı bi ayinden sonra. isyanı bastırdım, priest'e dokunmak istemiyodum kliseden ordu çağıracak diye. ama priest de her gece birine çakıyodu öyle bi tip. yine benden nefret etmeye devam ediyodu, tekrar isyan çıkartacak korkusuyla bi gece uykuda öldüreyim diye suikast planladım, fail oldu. ertesi gün haçlı seferi gibi klisenin dev orduları geldi dümdüz etti bütün köyü, yaktı yıktı.

böyle acayip eğlenceli olaylar dönerken işte manor lords gibi köyünde takılmaca, building bina ordu mech kasıp seferlere falan da çıkabildiğin, yeni topraklar aldığın bişey. manor lords'un şu anki halini alt küme gibi kapsıyor yani. publisher da aynı bu arada hooded horse.

razzRaziel tarafından düzenlendi
  • Haha 1
Sosyal ağlarda paylaş

cidden gittim zomboid'e tekrar baktım hala mı ea, hala ea. ve ea sorularını direkt kitledikleri için sticky açmışlar onda da tamamen muğlak ama 2030'a belki o hızla. manor lords için adam ekip kuramazsa bu da sürüncemede kalabilir, proje tek kişi için fazla. oynamadan nasıl yapmış dedirtiyordu zaten.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...