Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Manor Lords

behran

Öne çıkan mesajlar

Approval dusuk degilse kisin azaltin iste yazin eski haline getirin vergiyi, banditleri kesiyorsaniz cok gerek bile kalmiyor cok yukseltmeye.

bu militia ordu mekanigi guzel aslinda ama duzgun bisi cikmasi icin yuzlerce nufus lazim boyle her bolgeden 1 stack asker cikacak savas zamani birlesip ordu olacak falan ama bunun ayri ayrı zirhi migferi corabi  vs derken kasis cok. 2 tikla 3 stack merc. alip isini gormek varken.

koyumuz biraz yamuk oldu ama idare eder dfg

2qmZQQz.png

Norak tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

zipzip, 27.04.2024 17:16 tarihinde dedi ki:

çok büyük tarlalar için öküzle sürme geliştirmesini almayın, alırsanız da çiftlik evine yapmayın. tek öküz girebiliyor tarlaya ve imkanı yok yetişmiyor. 6 çiftlik evi yapıp 6 öküz denedim yine olmadı. onun yerine çiftlik evinin popülasyonunu fulleyin daha hızlı oluyor. sonra 150 kişiye ulaşmış köyünüz açlıktan ölmesin.

tarlarları daha küçük parçalar halinde yapmak lazım dev gibi yapmak yerine. bi de birden fazla hayvan atayabiliyor olmak lazım sadece 1 taneye izin veriyor. tarlalar küçük olursa (1-2 dönüm falan) bir tanesini hayvan tek başına halleder 7-8 aile yerine. diğerleri de diğer tarlaları döner.

Sosyal ağlarda paylaş

Maalesef oyun beni tam tatmin etmedi, 3 saat kadar oynadım türü sevdiğim için yine oynarım ama oyunda mekanik çok az. Simülasyon oyununun temeli mekanikler. Haritada akarsu yok, onu geçtim tepe yok. Şehir yapma oyununda tepe yükselti olmaması çok kolaya kaçma, ister early acces olsun ister olmasın.

Oyunda güzel detaylar var, özenmiş adam ama insanı bağlayan mekanikler eksik, bir şeyler başardım hissiyatı da az oluyor.

eldar tarafından düzenlendi
  • Uzuldum 1
Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel, 27.04.2024 20:08 tarihinde dedi ki:

uyuz buglar var ya, inşaat artınca upgrade et diyosun kimse kaynak getirmiyor aylarca. save load çakıyosun kaynaklar gelmiş oluyor falan.

bende direkt save sildiren bişey oldu az önce. rich iron reserv ün üzerine missclick başka bi bina kurdum. farkedince yıktım bölgedeki  reserv kayboldu 😄

• Haha 1
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun en buyuk trick i gorselligi. gerisi malesef tirt. early acccess icin hala bir suru sey yarim veya yok ve seni hep ayni sekilde oynamaya itiyor. ilk 3. lvl binalari acarken oyun logici kiriliyor. bira kiyafet dongusu zorluyor. tarla getirisi de cok az  birde su development point olayi da bozuk. yani oyun sehir kurma oyunuysa onuda tam yaptirtmiyor. adam oyunu cok yavas oynaman uzerine kurmus

yapan kisi insallah bu kadar satistan sonra tek basima yapicam tribine girmez.  yoksa hype i 3 ay surmez. 

behran tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

dün gece en ilerlediğim köyle oynarken şerefsiz lord topraklarımda hak ilan etti. dedim olmaz o iş. savaşla çözmemiz gerekti. 2 oklu, diğer birimlerden de 1er vardı. içimden geçti. öyle bi ordu getirmiş ki...

köşkteki askeri birimi nasıl çoğaltıyoruz ya? 5te kaldı o. 

Sosyal ağlarda paylaş

abi aman dikkat, level 3 yaptığınız evleri shopa dönüştürdüğünüz an içindeki family direk o shopa assigned oluyor ve unassign yapamıyorsun, hatta shopu da yıkamıyorsun, komple evi yıkmak gerekiyor. ben boş zamanlarında yapıyodur falan diye düşünüp bam güm bam güm bütün level 3'lere shop çaktım, unassigned family kalmadı.

Sosyal ağlarda paylaş

Lvl2 için de geçerli o. Hatta link koymuştum ex kulübe varsa o da çalışıyor aynı atölyede diye. Hammadde azsa vakum gibi emerler.

yani oyun düzgün herşey yapıldığı zaman enteresan olacak ama şu anda çok eksikler ve bazı sıkıntılar var. Bazılarını yazmışsınız, benim anlamadığımsa 600 küsur yield yazan tarlayı harvest ederken o yieldın eriyip sonuçta 150 grain filan çıkması oldu 2 morgen’dan. Hasat için de bütün farmhouse’u doldurup tarlayı birinci önceliğe getirdiğim halde.

bir de o trade tax mevzusu olmayınca approval çakılıyor yani ai lord heryere el koydu gibi, o mercleri bana yollayana kadar ayda bir aile artışla yetişmeyecek gibi.

sanırım oyunu da bir yıl nadasa bırakmak lazım. Kazandığı parayla birilerini daha tutar umarım dediğiniz gibi.

Sosyal ağlarda paylaş

o 600 yazan yer verim yüzdesi gibi bi şey sanırım. benim de sorunum pazar mesela. elimde 600 üstü yakacak var ama 7 aylık yakacak var diyo çünkü pazarda satacak eleman yok. 8 eleman warehouse'dan, 6 eleman yakacak odun yerinden pazarda seyyar açmışlar ama hala evlerin bazılarının yakacak odunu yok. 

onun dışında oynamadan duramıyorum ben, bugün 4. baştan başlayışım. birinde şerefsiz lord hak iddia etti, savaş çözer dedim, elime verdi. ikincide ordu basmamışım, yağmacılar yaktı, 3.de açlıktan gittim dfsa şimdi 4.ye başladım, çok zevkli 

zipzip tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Sebze ekin tarladan verimli hem fertility, ekme biçme vs de istemiyor demişler, haklılar sanırım. Bir de av hayvanı dışında et toplanamıyor gördüğüm kadarıyla o da acayip.

neyse bittiği zaman güzel olabilir ama henüz bayağı eksik var ve dengeler bozuk. Potansiyel iyi ama güzel başlangıç.

Sosyal ağlarda paylaş

Şu ev arazisini geniş tutunca ikinci aileyi alabildiğin expansionlu evin negatif etkisini gördüm şu an bi canım sıkıldı.

O evleri sonradan dükkana çevirince içinde kaç aile varsa hepsini o dükkana lockluyor, fakat dükkanda 1 aile çalışabiliyor 😕 çok canım sıkıldı bu işe, revert etme de yok, koomple level 3 ev yıkıp 1 yapmam gerekicek o aileleri kurtarmak için.

Sosyal ağlarda paylaş

simdilik diger bolgelere gidip yerlesmek icin bir incentive yok, oyle birsey gerek, gerekli hersey trade ile alinabiliyor sonucta 2 tikla. hatta koyu mavi trade baglantisinin oldugu yola en yakin yere tasimak en mantiklisi o acidan.

birde market yaparken dev gibi bir tane market alani yerine ufak yapin boyle 4-5 stall en fazla, birden cok yerde ufak marketler olsun sagda solda.

Sosyal ağlarda paylaş

Norak, 28.04.2024 20:23 tarihinde dedi ki:

birde market yaparken dev gibi bir tane market alani yerine ufak yapin boyle 4-5 stall en fazla, birden cok yerde ufak marketler olsun sagda solda.

evet en mantıklısı bu. 

oyunu sakın büyüme modunda oynamayın ahadsfsd büyük kasaba olduktan sonra serbest modda devam edebilirsin diyor ama bug var durmadan win ekranı çıkıyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

dibine vurdum ya, arkada ikinci kasaba da gözüküyor hafiften. haritanın yarısından çoğunu aldım, herifi meydan savaşında tokatladım ama savaş o kadar kötü ki hayatta domination kasmaya uğraşmam.

1BPwOlm.jpeg

bi savaşta merc'lerden biri tamamen öldü, ordu listeden kalktı ama herifler oyun boyunca aylık para almaya devam etti lol, karılarını çocuklarını beslemek olarak kabullendim bi süre sonra.

trade oyunun en büyük açığı. şu önceden bahsettiğim trade development'ı ve ondan sonra gelen fiyat indirimini açınca aşırı kolaylaşıyor. ondan sonra zaten ne iron ne tarım hiç bişeye insan harcamaya değmiyor, 1-2 gold olan herşeyi import ediyosun.  tax'e de gerek yok, hazine sürekli kendi artıyor haritada bandit lootlaya lootlaya.

diğer bölgelere kasaba kasmak gereksiz kalıyor evet, ki zaten etkileşim sıfır aralarında. en azından bi trade falan olsaymış birbirlerine yardım ederler. bi kasaba tarım kasar diğeri silah kasar falan. muhtemelen eklerler oyunu dengeledikten sonra. ama 2 kasaba bile bayıyor, her bölgeye kasaba kasmak çook yorar. bir de aynısını yapıyosun, anno gibi olsa farklı tarz şehir kuruyo olsan neyse.

yalnız manual labords olarak değiştirelim oyunun adını. sürekli ayar çekmek gerekiyor her binaya zırt pırt ki insan kaynakları boşa harcanmasın. böyle amish simulatora bağlanıyor, imece usülü hadi beyler şuraya da bi el atalım diye adam göndermekle geçiyor hep.

keşke oynamayaydım ya, mount and blade 2 gibi olacak bu da, erken erişimde yarım yamalak tüketip bi daha oyun çıkınca hiç oynayasım gelmediydi. neyse güzel potansiyeli var, gelişmesi gereken çok yeri var ama bu kadarını yapan sonunu da güzel getirir.

Sosyal ağlarda paylaş

böyle erken erişim oyunları max 5-6 saat oynayıp bırakacaksın. o da ileriye dönük beklentiye gerek var mı yok mu diye. oyunlar güzel olsa bile bu aşamada buglar ile sinirini bozuyor insanın. bırakın millet beta tester olsun. 6 ay 1 sene sonra keyifle oynayın.

• Like 1
  • Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...