Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Manor Lords

behran

Öne çıkan mesajlar

ben de at aldım herif atı harita dışındaki satıcının orda bıraktı geldi. parasını falan kesti ama alamıyom atı şimdi ordan kaldı bekliyo lol. 

her binada milletin ne yaptığını görmek için people sekmesine geçmek biraz kullanışsız çünkü çok sık kullanılan bişey. hele bug mı var napiyonuz diye zırt pırt bakmak gerektiği için.

bi de tab kullanın baya işlevsel.

Sosyal ağlarda paylaş

2 şeyden emin olamadım:

birincisi, evlerin boş alanlarına vegetable farm yapınca boşluğun boyutuna göre efficiency'nin artacağı yazıyor. Ama tavuk çiftliği ve keçi için de aynı şey geçerli mi acaba?

ikincisi de, evler level 2'ye çıktığında shoplar unlock oluyor ya, onları ilk upgrade'i yokedip mi yapıyor yoksa öncesinde ne varsa onu koruyup yanına bir de shop mu yapıyor?

Sosyal ağlarda paylaş

valla tek kümes var başka kümes koyacak yer olduğu halde, o yüzden sanmıyorum ve adam yazmamış zaten.

öbüründen emin değilim ama aynı anda olduğunu sanmıyorum çünkü ev halkını artisanlara çeviriyor. kümes gibi ek iş değil, aileyi o mesleğe kitliyor.

şu mevzu önemli yalnız, plottaki ekstra kulübe ile ilgili:

https://www.reddit.com/r/ManorLords/s/f73HZqI3Un

ben ilk köyde ithalat gümrük vergilerini kaldıran şeye puan verdim çünkü zırh vs gereken herşeyi ilk başta üretmek zor, kalkan ve yay gibi ağaç ürünlerini satıp diğer şeyleri satın almak daha mantıklı geldi.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Benim gibi mac kullanıcısı varsa GeForce now ile Xbox hesabı bağlanıp GeForce'dan oynanabiliyor. Sabah oynadım biraz relax modunda. Hoşuma gitti baya. Potansiyeli yüksek bir oyun. Xbox ile battle.net hesabı da bağlanabiliyormus onu da öğrendim. Konsoldaki d4 karakterlerimi pcde de oynayabiliyorum. Bu yoktu önceden. 

Sosyal ağlarda paylaş

Norak, 27.04.2024 10:41 tarihinde dedi ki:

tek bir merc. grubu kiralayip tum bandit kamplari temizleyebiliyoruz 30 gun suresi bitmeden, nerdeyse havadan para ve influence geliyor.

böyle seyleri spoiler'a alıp mı yazsak acaba? belki birileri oyunu kendi deneyimlemek isteyebilir

incredibull tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel, 27.04.2024 00:30 tarihinde dedi ki:

kış

kısın pek bir olayi yok gibi simdilik 4-5 sene gecti, extra birsey yapmadan geciyor zamani hizlandirmak disinda.

Dawn of man'deki gibi yada 1-2 tik alti olsa yeterli, orda baya gergin geciyordu kislar disarda cok kalirsa oluyordu adamlar, olmedigine dua ediyordun bitince sdf

Sosyal ağlarda paylaş

olm mercenary en kötü 36+36 geliyo lan, ben de 3 5 adam gelecek sandım da yerel ordu donanımı kastım o kadar. aşırı dengesizlik var orda.

niye ordu kasayım, bi de her yer iş gücünden olucak kullanırken, ki en önemli kaynak iş gücü yani oyunda. benim hazinede 300 altın olmuş zaten veririm lazım olunca 50-60, adamlar ne bişey yiyor ne de ölürseler senin kaybın. harbiden haritayı dolanırsın 100 altına.

para kazanması da zor değil, 2-3 adam ayır clay + rooftiles için tek seferde 140 altın falan getirdiği oldu. hem clay iron gibi çok kısıtlı değil, market boğuluncaya kadar satarsın. sonra stokla, fiyatlar yükselince yine sat.

import/export oranları çok acımasız ama üretim alanlarını genişletince illa ki satacak bişeyler buluyosun ve döndürüyosun. small shield mesela basit ve bol.

ilerisi için trade logistics açmak gerekiyor sanırım development'tan, hayvan gibi pahalandı trade route'lar 200 altın isteyen falan var. onu 25'e sabitlemek acayip karlı olurdu.

razzRaziel tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

çok büyük tarlalar için öküzle sürme geliştirmesini almayın, alırsanız da çiftlik evine yapmayın. tek öküz girebiliyor tarlaya ve imkanı yok yetişmiyor. 6 çiftlik evi yapıp 6 öküz denedim yine olmadı. onun yerine çiftlik evinin popülasyonunu fulleyin daha hızlı oluyor. sonra 150 kişiye ulaşmış köyünüz açlıktan ölmesin.

Sosyal ağlarda paylaş

zipzip, 27.04.2024 17:06 tarihinde dedi ki:

köşk yapman lazım onun için

bu mekanikte bi tuhaflık var ya. yani ilk köşkü yapınca bi sınır belirliyor, tower yaparak genişliyor sadece o sınır, e habire tower mı basıcaz nedir?

tabi EA olmasının etkisidir de yine de bi değişik sdf

Sosyal ağlarda paylaş

Sam, 27.04.2024 16:04 tarihinde dedi ki:

Tax trade nasıl açılıyor? Bende açılmadığı için vergi toplayamadım, halk vergisi de approval canına okudu ve para getirmedi hiç.

trade tax aktif değil sanırım ea'de. land tax var sadece o da evet approval etkiliyor ve 2-3 ay etkisi kalıyor kaldırsan bile. o yüzden dönem dönem genişleme evresine, dönem dönem dönem de hazineye para aktarma yapmak lazım.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...