Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gamepad Konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici

Konunun adını değiştirdim, kimse yazmazsa ben yazarım ?

Çok uygun fiyatlı şeyler çıkıyor bazen Amazon'da, şunu mesela her zaman öneririm: https://www.amazon.com.tr/8Bitdo-Raspberry-Compatible-Controller-Bluetooth/dp/B0B9FZCXSV/ 275TL şu an.

Tam olarak düz Bluetooth değil, optimize etmişler her cihaz için ayrı ayrı. Bilgisayar bluetooth alıcı olarak görmüyor zaten, gamepad olarak görüyor kendisini. 8BitDo olsun, Xbox cihazları olsun bununla bağlanınca epey daha iyi performans veriyorlar (circularity test, latency vs. hissedilir daha iyi), Ultimate Software de çalışıyor bağlanan cihazlarda.

Bir eski modeli var bende, Ultimate Bluetooth Controller ile kendi endgame'imi almamış olsam alırdım.

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, GERGE dedi ki:

Güzel alet ama sadece şunlarla çalışıyor:

8BitDo controllers and arcade sticks

Xbox Series X | S, Xbox One Bluetooth controllers

PS5, PS4, PS4 Pro, PS3 controllers

Switch Pro, Switch Joy-Con, Wii U Pro, Wiimote

mainstream her halt var da, rasbery pie'cıların niche aletleri var mıdır bunlar içinde olmayan, onu bilemedim.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Şu cihazlara bağlanıyor: 

Switch, Windows, macOS

Raspberry Pi, Android TV Box, Retrofreak

Raspberry Pi bildiğimiz Linux tabii, onu yazıp da Linux yazmamak garip.

Kaç bağlantı destekliyor gibi bir şey yok ama, tek bağlantı. Bilgisayar ya da Switch işte her neyse bunu kabloyla bağlanmış bir gamepad olarak görüyor, sonra cihazın kendisine gamepad kablosuz olarak bağlanıyor. Cihaz üzerindeki pair tuşlarıyla genelde.

Switch kullanıyorsanız Switch'e Dualsense ya da Xbox gamepad vb. bağlamanın kolay yolu işte.

https://support.8bitdo.com/faq/wireless-usb-adapter-2.html

Normalde daha pahalı, Amazon'da $20 + gümrük + yol. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...

@GERGEşimdi bildiğim kadarıyla 8bitdo ultimate dock'unu pc'ye kabloyla bağlayınca 2.4ghz modunda gamepad direk dock'a bağlanıyor, doğru mu? pc'den pair'lemeye filan gerek yok? yani gamepad->dock->pc mi yoksa gamepad->pc diye mi bağlanıyor?

bir de switch'te kullanmak için bt moduna alıp sn30pro+ veya pro2 gibi pair'liyor muyuz, yoksa dongle'ını switch dock'ına mı basıyoruz? gamepad->switch mi, gamepad->dongle->switch mi?

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...

Gamesir G4 Pro var bende, her yola geliyor.

Açarken basılı tuttuğun butona göre konfigürasyonda açılıyor, o yüzden her seferinde eşleştirme ile uğraşmadan pc-android-bluetooth arası kullanabiliyorsun. Alıcısı PC'de bağlı, ama genelde Android ile telefonla eşleştiriyorum veya bluetooth üzerinden tv ile eşleştiriyorum. Alıcısını direk TV'ye takmayı denemedim, bilmiyorum tanır mı TV o şekilde.

Sosyal ağlarda paylaş

@GERGE

2 tane xbox one controller ım 5 yıldır bozulmadı canavar gibi. windows ile tam uyumlu ve a-b si düz🙃 xbox controller çok zor bozuluyor seninki bozulduysa çok şanssızmışsın bence.

bu arada yukarıdaki circularity de xbox daha başarılı değil mi? bt de %23 yerine %13 ile önde. xbox ın 2.4 testleri yok mu? onunla da diğerinin 2.4 karşılaştırılırdı o zaman daha doğru yorum olurdu. ayrıca tasarımı da direkt çakmış gibi duruyor.

yani kötü değildir ürün o başka ama xbox tan iyi mi değil mi sorusunu 3-5 aylık kullanım yapan kişilerin reviewları ile değerlendirmek lazım. adamların kendi ürünlerine yaptığı tanıtımlarla değil.

bir tek manyetik joystick i merak ettim. belki daha iyidir o konuda yorum yapmak için kullanmak lazım ama çok çabuk gaza gelinmiş gibi hissettim sadece😂

edit:

https://www.reddit.com/r/8bitdo/comments/yyvbao/8bitdo_ultimate_controller_review_a_near_perfect/

şurada adam switch te 2.4ghz için yorum yapmış.

-As of today, it's unable to connect to Nintendo Switch via 2.4ghz. Maybe a software update will fix this in the future? Edit: Switch needs to have the "Pro Controller Wired Communication" setting on for 2.4ghz to work; thanks commenters!

diye.

df tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

O resimleri ben aldım abi, yıllarda kullandığım Pro+ o.

µh'ye de 8Bitdo Pro 2 önereceğim. Bluetooth sadece ama hem X-input hem de D-input destekliyor. Android, X-Box, Windows, Switch ve macOS uyumlu. Uyumluluk ve kalite açısından en ileri alet şu anda.

Ultimate'i de ölçer koyarım bu akşam.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Benim tek sorun şu: A tuşu 100-150 kerede bir iki kere basıyor. İnternette çok var bundan şikâyet eden, en çok yaşanan sorun sanırım. Yine de azınlık tabii, beni buldu. Ama çok memnunum şu anda 8BitDo Ultimate ile, dock büyük rahatlık gerçekten, manyetikler de güzel. Sıfır deadzone ayrı bir güzellikmiş.

Normalde iki kere A sorun değil ama görsel roman ve görsel roman öğeleri içeren çok şey oynuyorum, onlarda diyalog kaçtığından değiştirmek zorunlu olmuştu bana.

Ultimate ile arka iki tuşa da çok alıştım. L3 ve R3 dedim onlara QoL artıran bir şey oldu gerçekten. Joystick'lerle hareket ederken basmaya çalışmaktan daha rahat. Profil desteği olduğundan oyuna özel de düzenleniyor zaten.

Sosyal ağlarda paylaş

tps oyunlarda gyro fena degil ama ince ayar sart, steam cok basarili o konuda.  FPS icinde baya immersive aslinda, cok gelisirse belki duck hunt gunlerine geri doneriz. VR ile cok iyi olabilir. 

https://www.playstation.com/en-tr/accessories/playstation-vr-aim-controller/ boyle bir alet varmis zaten 

reampage tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...