Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gamepad Konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici

AI ne güzel çeviriyor ama öyle. Google Translate daha iyi çevirdi:

İngilizce: 8Bitdo Ultimate Bluetooth Controller with Charging Dock, Wireless Pro Controller for Switch, Windows and Steam Deck

Türkçe: Şarj Yuvalı 8Bitdo Ultimate Bluetooth Kontrol Cihazı, Switch için Kablosuz Pro Kontrol Cihazı, Windows ve Steam Destesi

Tuşları ters diyene şu var: https://shop.8bitdo.com/products/8bitdo-abxy-buttons-for-ultimate-controller---xbox-layout

Sosyal ağlarda paylaş

Darksun, 11.04.2023 18:55 tarihinde dedi ki:

Bunun ne özelliği var?

şarj dock'uyla geliyor ve 2.4ghz wireless olanında hall effect sensor var stick'lerde. tldr'si stick'in yerini algılamak için birbirine sürtüp aşınan (ve zamanla drift'e neden olan) hareketli parçalar yerine mıknatıs var.

Sosyal ağlarda paylaş

O yalandır, satıcılar ne sattıklarını bilmedikleri için bu kadar ucuz olduğunu düşünüyorum ben sdf. Ciddi ciddi yurtdışı fiyatının altına geliyor çünkü gümrük olmasa.

GERGE'nin yazdığı özelliklere ek olarak xbox'ın benzer joysticklerinin yarı fiyatına neredeyse (arkasında ek tuş falan var). Bir sürü profil yapıp farklı cihazlar arasında çok rahat geçiş yapmak mümkün. İçindeki 8bitdo wireless dongle'ı tek başına joystick parasında falan onu saymıyorum zaten sşdfklds.

Sosyal ağlarda paylaş

µh, 11.04.2023 23:36 tarihinde dedi ki:

bluetooth olana da hall effect yazmış amazonda?

onu ben karıştırdım sanırım.

-hall effect olanında 2.4ghz + bt var. sadece siyahı ve beyazı var. abxy tuşları renkli değil ve nintendo switch layout'unda. https://www.8bitdo.com/ultimate-bluetooth-controller/

-hall effect olmayanında sadece 2.4ghz var. siyah, beyaz, bi de pembesi var. abxy tuşları renkli ve xbox layout'unda. https://www.8bitdo.com/ultimate-2.4g-wireless-controller/

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

En makul olanı Bluetooth olanı alıp (hall effect ve switch layout olan) xbox layout tuş takmak.

Hipster diyorsunuz ama Xbox Controller için dock, kendi sarj edilebilir pili ve wireless alıcısı ayrı ayrı ortalama $25'den $75. Arta tuşu olan Xbox Elite Controller zaten $150 filan. Bu cihazda hepsi var ₺1500'e alınabiliyor kovalarsanız. Üstüne hem 2.4 GHz olması hem de hall effect olması daha iyi yapıyor yani. 

Açıkça söylerim ki tek daha kötü yanı titreşimi. Nintendo, Sony ve Microsoft hep daha iyi yapıyor onu. Yeni Dualsense özellikle evrim geçirmiş direk. Sony oyunlarını Dualsense özelliklerini kullanarak portlanmaya başladığından ondan da bir tane almayı düşünüyorum sonra.

Sosyal ağlarda paylaş

Bi tek ona olmuyor galiba hahah. Yine bir bak derim ama.

@GERGE abi sega genesis mortal kombat 2 oynamak istiyorum da bu controllerla remap gerekiyor mu? Sorma nedenim 6 tusun 6’sini da kullaniyor mu MK2 onu ogrenmek. Oglen evde deniyim dedim 20 macin 20sinde de tek round kazanamadim.

Yani dovus oyunu dehasi degilim de, 32bit atari ai’ini da doverim diye dusunuyorum. Cocukken dovuyordum da komsuda falan 😞 Kesin kol bozuk…

Sosyal ağlarda paylaş

8bitdo ultimate'ler geldi hanımla açılışını yaptır street fighter 4 ile. TV'ye bilgisayardan steam üzerinden stream ettiğim için tvye bluetoothla baglandı ama 2.4 ghz stickini TV kullanamadı tabii. şimdilik güzel görünüyor, docku çok tatlı. Ahmetlenmiş oyunlar steame eklenip tv'de açılabiliyor ama gamepad Tv üzerinden bağlanınca oyunda kullanamıyor gamepadi, steam üzerinden alınmış olması şart anladıgım kadarıyla. rdr2 alıp ilk onu bitirmeyi planlıyorum.

µh tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 7 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...