Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

patiler nasıl yatırımlar yapıyor

roket adam

Öne çıkan mesajlar

On 23.05.2013 at 18:10, brou dedi ki:

3- ben burda özcan'ın neden onunla bununla uğraştığını merak etmiştim.
çünkü burada ferrarisi olan adam var, microsoftta çalışan adam var, porsche'de çalışan adam falan var, biliyorum, özcanın da bi mesleği var aynı onklar gibi 30 dan fazla ülkeyi gezmiş görmüş, gayet akıllı ve zeki birisi.
bilmeden bir de gelmiş psy nooblar falan demişsin başkasının üzerinden.
pardon ama noyan senin neyin var ? özentilikten ve başkasından aldıklarını internette başkalarına yutturmaktan başka?
4- özcanı seviyorum ama neden böyle bir yerde senin gibi çapulcular ile muhattab oluyor anlayamıyorum, zaten sadece daşak geçiyor sanırım ama neden? çünkü seni donunda sallayacak bi adam her türlü şart ve ortamda.
onun adına üzülüyorum seninle dalga geçmesine rağmen muhattab olması durumuna.

Sosyal ağlarda paylaş

Eylül gibi bi araç mı değiştirsem demiştim, baktığım araç 1.3-1.4m civarıydı. Bi miktar eksiğim vardı, dedim yıl sonuna doğru tamamlayayım öyle bakarım.

Planladığım eksiği tamamladım. Araç bedeli de tam o kadar yukarı gitti. E mevcut param da dolarda olduğundan ve dolar da kıpırdamadığından, üstünden birkaç ay geçmesine, araba 1 yaş eskimesine ve üstün bir özveri sağlayıp para biriktirmeme rağmen  yine bi miktar eksiğim var. Şimdi ne anladım bu işten bilemedim ?

Sosyal ağlarda paylaş

33 dakika önce, roket adam dedi ki:

Eylül gibi bi araç mı değiştirsem demiştim, baktığım araç 1.3-1.4m civarıydı. Bi miktar eksiğim vardı, dedim yıl sonuna doğru tamamlayayım öyle bakarım.

Planladığım eksiği tamamladım. Araç bedeli de tam o kadar yukarı gitti. E mevcut param da dolarda olduğundan ve dolar da kıpırdamadığından, üstünden birkaç ay geçmesine, araba 1 yaş eskimesine ve üstün bir özveri sağlayıp para biriktirmeme rağmen  yine bi miktar eksiğim var. Şimdi ne anladım bu işten bilemedim ?

Dolarda kalip da yatirim yapabilirsin kanka, boylelikle hem dovizdeki artisa karsi risk almayip hem de hisse yatirimi yapabilirsin. Hos tabi dunyanin en iyi tech firmalarinin bile BIST kadar iyi bir yatirim imkani saglamadigi dogru...

cicibeybe tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Yani haklısın evet yapabilirdim. Yapsam aklımda olanlar PANW, CRWD, SNOW, AAPL falan idi, hepsinde daha da ekside olurmuşum gibi görünüyor. Bi de bu yurtdışı borsa işlemlerinde gelir vergisi muhabbeti yüzünden doların yükselmesinden dolayı gelen vergi de üstüne tuzu biberi olurdu.

Türk borsasına yatırım yapar mıydım yapmazdım herhalde. Hala da güvenmiyorum çünkü, salatalık çıkma ihtimali çok yüksek. Sonuç olarak öyle oturdum kaldım işte hshshsh. Mal gibi araba stoklayan ilkokul mezunu en az 3 sabıkalı galerici bile parasını benden daha iyi değerlendirdi diyebiliriz.

roket adam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Ev alalim diyoruz alamiyoruz, arabayi yenileyelim diyoruz yenileyemiyoruz. Yatirim yapalim diyoruz en azindan enflasyona karsi koruyacak az riskli bir finansal arac yok. Maasa zam %25, asgariye ve ozel sektore gelen zamlar yuzunden muhtemelen enflasyon roketleyecek. Iyice kariyerimizle rezil olacagiz.

Gozumu karartip esime is falan bulmadan goc etmek icin universitelere postdoc pozisyon applicationlarina baslamayi dusunuyorum artik.

Sosyal ağlarda paylaş

müteahhit kampanyasını vatandaş kampanyası gibi yediriyolar millete her zamanki gibi. ikinci eli dahil etmeyince direkt orta sınıf bitiyor. kendi adıma başka kriterden de patlıyorum ama en azından etrafımdan birileri alırdı. ev almayı isteyen 5-6 arkadaşımla konuştum herkes başka başka kriterlerden eleniyor.

ev fiyatları ve özel banka kredi oranları normalleştiğinde bakacağız artık ev işini. bunun için kaç sene bekleriz belirsiz tabi.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...