Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bilgisayar Dağıtma

Akhlaur

Öne çıkan mesajlar

Merhabalar, elimde bir bilgisayar var, satılması gerekiyor. Ben hiç anlamıyorum bu işlerden ama benim sorumluluğumda satılması. Acaba parçalar ve satış stratejisi ile ilgili yardım edebilir misiniz diye soruyorum. Nerede ve nasıl satayım, hangi parçaları ayrı hangilerini birlikte satayım ve en önemlisi aşağı yukarı bir fiyat nasıl öğrenebilirim ya da sizin fiyatla ilgili bir fikriniz olursa nedir ?

Helios 7T-10

İşlemci : Intel Core i9 10850K 3.6 GHz 20M 1200p

Ekran Kartı : Inno3d RTX3080 ICHILL x4 10GB 320Bit GDDR6X

Belllek : Corsair Vengeance RGB Pro 32 GB (2x16GB) 3600MHz

Depolama M.2 : Samsung 970 EVO Plus 1 TB 3500/3300 Mbs NVMe M.2

Depoalam SATA : Seagate Barracuda 2TB 7200RPM 3.5"

Güç Kaynağı Micronics Performance II HV 1000w 80+ Bronze

Soğutucu : Cooler Master Masterliquid ML240L v2 RGB Sıvı CPU

BenQ Zowie XL2746s 27" 240Hz 0.5ms (2xHDMI+Display+DVI+USB3.0) FreeSync DyAC+ Pivot Full HD TN Espor Oyun Monitörü

EPOS Sennheiser Game Zero Oyuncu Kulaklığı (Siyah)

Logitech G G502 HERO High Performance Oyuncu Mouse

Steelseries Qck+ Oyuncu Mousepad

Corsair Gaming K68 - Red LED - Cherry MX Red Türkçe (CH-9102020-TR)

Asus Xonar U7 MKII - 114dB SNR 7.1 Kanal USB Oyuncu Ses Kartı

Parçalar bunlar.

Sosyal ağlarda paylaş

Itemları listeleyip tek tek piyasa araştırması yap. Kasayı içindekilerle tek parça sat, parçalama. Mouse ile mouse pad'i birlikte sat. Diğer çevre birimlerini ayrı ayrı sat. Ayrıca ilanların altında diğer ilanları da paylaş, veya senin satıştaki diğer ürünlere yönlendir. Toplu almak isteyen olursa biraz daha fazla pazarlık yaparsın vs.

Sosyal ağlarda paylaş

16 saat önce, GERGE dedi ki:

Kulaklık Amazon'da sıfır 2300'e satılıyor. Kaça verirsin ve ne kadar kullanılmış? Kutusu var mı? Retail kutu demiyorum, içinden case çıkıyor kulaklık için.

Abi ne yazık ki mouse pad hariç hiç bişeyin kutusu yok. En fazla kondisyonunu gösterebilirim ne kadar kullanıldığını çok bilmiyorum. Şu an da yanımda değil depoda duruyor her şey. Eğer acelesi yoksa 1 haftaya gideceğim o zaman fotoğraf çekerim. Hatırladığım kadarıyla orta kondisyondaydı. Kullanılmış ama yıpranmamış. 

7 saat önce, Aluriel dedi ki:

Ekran karti LHR degilse baya eder 20-25+ falan

Bunu öğrenmeye çalışıyorum ama biraz sıkıntılıymış galiba. Mayıs 2021 den sonra ise lhr değildir falan yazıyor internette ama direkt nasıl öğrenebileceğime bakacağım. 

Teşekkürler cevaplar için. Ekran kartının satış fiyatını bulamadım tr sitelerinde. Stokta kalmamış, bir de ikinci el olduğu zaman % kaç kırmak gerekiyor aşağı yukarı mesela ? Tek tek fiyatlarına bakıyorum ama %50-60 falan mıdır normali ? Kondisyondan bağımsız parçalar için söylüyorum tabi, mouse, kulaklık falan için ayrıca hesap yapacağım. Mouse pad hediye ederim iki tane var biri kullanılmış diğeri 0. Kullanılmışı da hediye ederim bişeylerin yanında.

18 saat önce, goldbären dedi ki:

mezarcı şakası yaptığım için vicdansız hissettim şimdi sdf. bütün halinde tek ilan koyman gerek tabi o zaman, buradan zor ama sahibindende bir sürü ilan gezmen lazım.

Mazluma vurmak keyif vermedi demi.

@Pordakal Cevap verdim abi.

Akhlaur tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Akhlaur dedi ki:

Bunu öğrenmeye çalışıyorum ama biraz sıkıntılıymış galiba. Mayıs 2021 den sonra ise lhr değildir falan yazıyor internette ama direkt nasıl öğrenebileceğime bakacağım. 

Teşekkürler cevaplar için. Ekran kartının satış fiyatını bulamadım tr sitelerinde. Stokta kalmamış, bir de ikinci el olduğu zaman % kaç kırmak gerekiyor aşağı yukarı mesela ? Tek tek fiyatlarına bakıyorum ama %50-60 falan mıdır normali ? Kondisyondan bağımsız parçalar için söylüyorum tabi, mouse, kulaklık falan için ayrıca hesap yapacağım. Mouse pad hediye ederim iki tane var biri kullanılmış diğeri 0. Kullanılmışı da hediye ederim bişeylerin yanında.

@Pordakal

Ekran karti mayistan once alinmaysa LHR degildir kesin. LHR olmayan 3080ler 25k ediyor rahatlikla.

Aluriel tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ekran kartı hariç geri kalanı alırım diyosan ona göre sana sonradan dönüş yapabilirim. Ekran kartı da tek başına satılabilir sanırım ama dediğim gibi ilk etapta hepsini birden satmaya çalışacağım. Pordakal a da aynı şeyi söyledim. 1 hafta 10 gün biraz yoğunum, sonra vaktim olacak ilgileneceğim.

4 saat önce, Goering dedi ki:

kulaklık için GERGE almazsa sıraya girdim ? 

kutusu yoksa da alırım ben

Yine dediğim gibi acelesi yoksa önümüzdeki günlerde kulaklığı alıp fotosunu falan çeker yollarım. Durumuna göre karar verirsin.

Sosyal ağlarda paylaş

anakart, işlemci, ssd, ekran kartı vs talipleri olduğu için parça parça da çok uğraşmazsın büyük iht. ram vs de kolay gider genelde.

bence bi excel de fiyatları yazıp paylaş. herkes talip olduğu ürünün yanına nick yazsın. hepsi doluncaya kadar bekletip dolunca dağıtıp sat. toplu alıcı bulmaya göre daha hızlı da olabilir.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...