Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Squid Game (2021) - Netflix

bLackcha0s

Öne çıkan mesajlar

spacer.png

Popi olmadan paylaşayım. Schumi belgeseli izledikten sonra önerdi, direkt başladım. Şu sıralar epey konuşulmaya başladı. 

G.Kore'de borçları olan, iflas etmiş insanlara ulaşıp onlarla mini kumar oyunları oynuyorlar. Sonra devam etmek isteyenleri büyük bir yarışma için bir adaya götürüyorlar. Çocuk oyunları oynanıyor ancak her oyunda ölüm riski var. 

8.3 imdb puanı var.

Sosyal ağlarda paylaş

ilk iki bölümü izledim, her an böyle biri başrole “kaijiküüüün” diye ağlayarak seslenecekmiş gibi bekliyorum lol. sonrasını göreceğim ama girizgah direkt kaiji. sonra tonegawa gibi biri çıkıp da  “o kadar parayı öylece vereceğimizi mi sandınız” konuşması da yapsa tam olacak.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

izledim bitirdim bi günde. ilk 30dk ile son 30dk izlenmese de olurmuş cidden. finali baya boş geldi bana.

Spoiler

bir tek halat çekme yarışı keyifli geldi diğer tüm oyunlar random.

bir kaiji tadı veremedi. zawa zawa diye ses gelmeyince olmuyor ? 

he bide 43 milyar won kaç para yapıyormuş diye de baktım 38milyon$ bi paraymış... değmez valla...

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

başlamışken sonunu göreyim düşüncesiyle bitirdim diziyi. tahmin edilebilir bir şekilde ilerliyor ama insan kendi tahminlerinin tutup tutmadığını görmek istiyor. tahminlerin tutması tuhaf hissettiriyor. bir yanda bilmiş olmanın getirdiği zafer duygusu diğer yanda yapımın yavanlığı....

6,5/10

Sosyal ağlarda paylaş

iyi hoş da pacing sıkıntısı vardı biraz, çok ağırlaştığı oldu yer yer. imdb bitmiş gösteriyor, devamı yok herhalde?

Spoiler

brave men road derken hyodou kaiço da çıktı sonda lol. kaiji kazandı ama kazandığıyla yetinemedi gene. yalnız gitgide battle royale oldu oyun kısmı işin, oyunlarda tutsalardı keşke işi kaiji gibi. camlı yol iyiydi mesela.

koreliler iyi prodüksiyon yapıyor ama slow müzikli dramayı birazcık kısmaları lazım.

Sosyal ağlarda paylaş

On 26.09.2021 at 08:21, Sam dedi ki:

iyi hoş da pacing sıkıntısı vardı biraz, çok ağırlaştığı oldu yer yer. imdb bitmiş gösteriyor, devamı yok herhalde?

Yönetmen "bu dizi beni her anlamda yıprattı, anlatmak istediğim çoğu şeyi anlatabildiğimi düşünüyorum, dizinin devamı gelecekse ya tek başıma yönetmeyeceğim, ya hiç yeralmayacağım" dedi.

Sosyal ağlarda paylaş

bence eğer dizinin devamı gelecekse:

Spoiler

1- 456 abi gelip frontman pozisyonu için challenge atmaya gelecek, VIPler bu teklife tuzla koşunca oyunları yenilenmiş etaplar eklenerek baştan başlayacak , ki bu olay daha önce oldu.
2- son yada sondan önceki etaba dek front man'ın şampiyonu recruiter abi ile kapışılacak.
3- elbette 456 eli boş gitmeyecek, adaya oyunlardan haberdar edilmiş yarışmacılarla çıkacak. 
4- öte yandan 456 yerine başka birinin odak karakter gibi işlenmesini tercih ederim.
5- chekhov's gun kuralı, o bombalar patlayacak.
6- polis ölmemişse yada sonda Kore polisi adaya çıkacaksa hiç çekilmesin.

Akuma_Blade tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...