Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NVIDIA Geforce Now

ascraeus

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici

Eski konsollarını filan satmadım hiç ben de, en son XBox One S'i ofiste bir stajyere verdim. Vita, 3DS hala duruyor (DS'i bir arkadaşın kardeşine vermiştim), açıp bir oyun bitiriyorum bazen. Eski cihazları genelde ihtiyacı olan birine veriyorum abi ben, satmıyorum. $500'a eski bilgisayarımı satmak ya da ₺500'e kulaklık satmaz beni kurtarmaz, bu durumda birine para almadan vermek daha doğru geliyor bana.

Sizin mantığa göre çöpe para atmak mı oluyor bu? Orta doğulu kafası mı oluyor?

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Boşverin neyse, bir test yapayım dedim programı indirip dün akşam. Kablo kullanıyorum ve 19-24 arası 25 mbps'ye iniyor hız. Bu 4K'da HDR Netflix'e yettiğinden üste geçmeye gerek yok diye bırakmıştım ama şimdi sorun çıkardı. Testte frame loss %80'lerde. 24'den sonra ama tüm değerler mükemmel oldu. Ne yapıyorlarsa artık hız kısmak için sistemi kullanılmaz hale getirmiş.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, GERGE dedi ki:

Abi, bu mantık kökten sakat ama. Eğer olay minimum masrafa oyun oynamaksa:

https://www.hepsiburada.com/microsoft-xbox-series-s-oyun-konsolu-beyaz-512-gb-3-ay-gamepass-microsoft-turkiye-garantili-p-HBV0000143DA0

Xbox Series S ₺3.799, Game Pass ₺29,99. Al oyna. 24" 1080p monitör al bir tane de HDR'li, tamam. Ya da zaten evde TV vardır.

Bunu alınca yeni oyunları 7-8 sene rahat oynarsın dert etmeden. Üstüne Netflix, Prime Video filan da takılırsın, üstüne istersen GeForce Now'a da üye olursun, Series S'de Edge var, GeForce Now çalışıyor. İstersen emülasyon olayına da girersin, Xbox Series konsolları kilitli gelmiyor, Dev Mode'a girip Retroarch, PPSSPP filan yükleyebiliyorsun.

abi tabi ama pc özelinde konuşuyorduk sanki. Oyun oynamak değilki maksat.

hayatını sürdürürken oyun oynamak. Ben benzer bir monster almalıyımki steamdeki oyunların cogunu oynayabileyim. Şu anda nvidia ile yapıyorum bunu. Aslında ordaki sorunu çözüyor adamlar.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Fistan dedi ki:

anlamadığın kısım şu 1500 dolara aldıgı aletten 10000 dolarlık zevk almış zamanı gelince de 500 dolara satmaya uğraşmıyordur bunu düşünebildin mi hiç acaba. beyaz yaka sendromu bu, 3 kuruş maaş alınca  fiyat karşılaştırma sitelerinden çıkmayan tipler 

suark da senin gibi sadece oyun oynanmayacağını bile bile öyle bir hesap yapmış tamamen bomboş bir hesap yani çünkü bakıyoruz ortada scalanova’nın dediği gibi “sadece oyun için pc” almak isteyen var mı? yok ama cevaplar o yönde. 

hesabı öyle yapmadım aslında. Oyun PC sinde başka iş yapılamıyor mu? onu gündelik hayat içinde kullanıyorsun.

o yüzden kıyaslama normal laptop + nvida ile oyun laptopu arasında zaten. Adil olması açısından.

2. elide sizin argümanınız oldugunu dusundugum ıcın koydum,zaten 2. eli koymadığınız zaman 9 senelik bir süreçte normal oyun laptopu almak külliyen zarar. Çünkü oyun oynayamadığın bir laptopla oyun oynayabildiğin bir laptop arasında şu anda 10k'lık bir fark var. Nvidianın subs'ı yıllık 500TL.

Ticari açıdan böyle.

Ama birde bu işin diğer açısı var ki orada ayrışıyoruz.

Bi rekabetçi oyuncular var bide oynamasada olur oyuncular var. Ben ikinci sınıfa giriyorum, laptopun ağırlığı, onu araştırması yok şu ekran kartı iyi bu ekran kartı kötü karşılaştırması bana eziyet geliyor. Kısıtlı vaktimde, keyif aldığım miktarda istediğim oyunu hiç tweak etmeden, yükledimmi diye düşünmeden rahatça oynamak istiyorum.

Haliyle, nvidia benim için, diğer PC ye göre pahalı olsaydı bile daha mantıklı seçenekti, beni bi külfetten kurtardı saolsun. ömrümün sonuna kadar hiç araştırmadan vakit kaybetmeden bozuldukça yeni bir dell vostro alıp hayatımı devam ettirebilirim.

Ama rekabetçi birisi olsaydım ve hayatımın bir kısmı bu olsaydı tabiki ticari olarak zarar ediyor olsam bile kendi laptopumu almak benim için daha iyi olacaktı

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, Scalanova dedi ki:

konsol yerine kullanilabilir ama illa pc olacak diye bir sey yok ki? konsol da alma pc de alma (pc ihtiyacin yok ise) bunu kullan oyun ihtiyacin icin. 

ikinci maddede oldukca hatalisin alinmis herhangi bir urunun ikinci el piyasasi mevcut ise neden dusunmeyesin eger kolleksiyoncu degilsen. oyunu aliyorsun veriyorsun baska oyun aliyorsun, iphone aliyorsun ikinci eli androidden cok daha iyi ve bu bir secim nedeni, grafik karti aliyorsun satiyor ve upgrade ediyorsun cunku cpu yeterli oluyor hala vs vs.

ben roketin pc almayin bunu alin napacaksiniz lan pc yi dedigini anlamadim o yazdiklarindan. yanlis da anlamis olabilirim tabii.

konsol alma, pc de alma cyberpunk'u neyde oynayacaksın mutfak terazisinde mi ??

ben 1. nesin i7 alıp pc kurdum, sonraki pc'yi kurarken 9. nesil çıkmıştı sence ikinci el kovalamalı mıydım ?

sen pc toplarken, telefon alırken "benim ihtiyacım bu, buna uygun speklerdeki alet bu" diyerek mi alıyorsun "bunun ikinci eli güzel" diyerek mi alıyorsun.

ikincisi ise sana kötü bir haberim var..

Sosyal ağlarda paylaş

On 10.03.2021 at 13:57, applev0dka dedi ki:

abi niye?? başına silah dayamıyorlar sonuçta zorla sat diye. 

25 lira yap 1000 kişi kontenjanım var de ? 75 lira yapayım zaten 1000 kişi almaz diye mantık mı var fiyat belirlenirken? İlk defa duyuyorum.

75 liradan 1500 kişi alırsa nolcak ? Hem pahalı fiyat hem serverlar göçtü, çifte rezalet

burada roketin yapmaya calisip beceremedigi seyi yapayim;

https://www.investopedia.com/terms/d/demand-curve.asp

Var oyle bi mantik, fiyat degisince talep degisiyor, kapasiten yetersizse fiyati artirip talebi dusurursun. 25 lira yapip 1000 kisi kontenjanim var demek ekonomik degil.

Sosyal ağlarda paylaş

Bence adamlar standart turk kafasiyla girismisler ise, hemen karlilik elde edebilecekleri bir fiyat belirlemisler. Bu islerde karlilik zamanla gelir normalde. Basta altyapi ve bakim giderlerinin karsilanmasi dahi hedeflenmez. Zaten stream servislerinin birim bazinda karliliklarinin cok yuksek oldugunu sanmiyorum ben. Muhtemelen surumden kazaniyorlar. (Bu son yazdigim educated guess arastirmadim)

Eger altyapinin sinirli oldugunu dusunuyorlarsa 75tl fiyat vermek yerine, atiyorum 45 lira fiyat verip sinirli uyelik acabilirlerdi, uyelikleri cesitlendirebilirlerdi, prime time'a ayri fiyat uygulayabilirlerdi vs. Daha sonra sistem oturunca altyapi guncellemeleri ve kontrollu kampanyalarla isi gotururlerdi.

Talebi sinirlamak icin fiyati yuksek tutmak sacmalik. Zaten denge noktasi deterministik olarak olusan bir sey degil pratikte.

Hayir gercekten bu amacla yapmis olsunlar, millet sirf denemek icin 1 2 ay bastirsa parayi alsa ne yapacaklar? Altyapilari cokecek, kimse oyun oynayamayacak prime time'da. Zaten berbat olan marka algisi yerin dibine girecek, bu sefer musterileri kalmayacak.

Her ne nedenle almis olurlarsa olsunlar cok kotu bir karar.

Sosyal ağlarda paylaş

Sabah cep telefonundan Valhalla denedim.

Görüntü kalitesini küçük ekranda pey şaapamadım. İyi/yeterli(high) - pc'de low oynuyorum çünkü sdfds

input lag hissedilir derecede yok, pc'de kötü gamepadim ile oynarkenki ile aynı sanırım.

Şimdilik bu kadar

Sosyal ağlarda paylaş

On 11.03.2021 at 17:23, roket adam dedi ki:

abi nasıl hesap yapıyorsunuz anlamıyorum ki. pc almak her türlü saçma.

1500 dolarlık sistem toplayıp, bundan 5 sene sonra 500 dolara satsam 1000 dolar çöpe gitti demektir.

pc gaming bildiğin bitti yani.

On 12.03.2021 at 10:32, roket adam dedi ki:

hayatın boyunca ekran kartını baban aldığı için opex'i buzzword zannetmen normal ama parayla işi gücü olan insanlar ne dediğimi anlayacaktır diye düşünüyorum sayın mek danıs

On 13.03.2021 at 10:47, neutrino dedi ki:

yolladigin wikipedia linkini biraz okusaydin aradaki 1000 dolarin aslinda cope gitmedigini anlardin. sirketler genelde yaptigi yatirim karsiligi uretim yapip kar elde ediyor. senin durumundaysa yaptigin yatirim karsiligi eglence elde ediyorsun, burada da bi utility var elde ettigin. boyle bakilmaz gerci olaya robot gibi ama, senin yaklasimin sam'i hakli cikariyor; 1000 dolar cope gitti demek 'lan bu yemege bu kadar para verdik bok oldu bosa gitti' demekle hemen hemen ayni.

yani eger 1000 dolarin cope gitti diye dusunup uzuluyorsan zaten yeterince utility almamissin demektir yaptigin harcamadan, belki de o 1000 dolari baska yere harcamak daha mutlu eder seni, ne bileyim gidip led stop fari takarsin, lcw'den mont alirsin falan sdfsd ama bu yaptigin hesap bu perspektiften yapilmaz; nvidia server yatirimi yaparken kullanir bunu; oradaki makineleri depreciate eder, onu da straight line ile yapmaz cunku makinelerin yaslanmasi lineer olmaz falan.

neutrino burada economy 101 dersi vermiş. roket adam ise Elon Musk'a özenip asla Elon Musk olamayacak muhafazakar sağcı örneği olmuş.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, GERGE dedi ki:

3 aylık aldım bakalım.

Şimdi Valhalla denedim ofiste 5Ghz Wifi 6 üzerinden. Lag yok gibi ama görüntü kalitesi kötü. Evde kabloyla denemek lazım. Ofiste QoS filan var ama.

Valhalla'da GFN kaynaklı bir sorun oluyor, redditte gfn forumlardında falan baya tartışma dönüyor.

Ayarları ultraya alıyorsun fps düşüyor ama medium-low ayarlar arası, default görüntü ayarları ile gelen grafik kalitesi ulaşıyor kullanıcıya.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...