Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Baldur's Gate 3

Gangren

Öne çıkan mesajlar

Norak, 26.08.2023 17:57 tarihinde dedi ki:

kac kere long rest yaptin? cok az yaptysan belki oyun sureyi ilerletemedigi icin kendi kafasina gore secmistir act gecerken?

partinin speller tükenince ya da büyük fight olursa long restliyorum. Öyle az yapayım diye kasmadım hiç.. İşte bi quest acele et derse filan yapmıyorum da, o da 1-2 kere mi ne oldu zaten.

Sosyal ağlarda paylaş

dinamik crowds devredışı bırakırsam 5-10fps farkediyor sadece. nasıl bir coding yapmışlarsa şehirde cidden çok ilginç. çekirdekleri de kullanamıyor bayağı bayağı oyunu %50 cpu ve %50 gpu ile oynuyorum şehirde. ağır singlecore performansı lazım herhalde. ya da frame generation filan.

memory leak gibi birşey var sanırım, 50fps ile kapıyorum oyunu, geri açınca 60fps. yamadan sonra birazcık daha iyi sanki ama performansa sonraki yamada el atacaklarını söylemişler.

ya bu oyunun antikalıkları cidden. yürürken arkamdaki char dialoga giriyor npc’nin trigger alanına girdiği için. mc’ye de çeviremiyorum o noktada, iki adımda bir f5 lazım cidden. 1600 quicksave olmuş gene şimdi 10dk önceye gideceğim pff.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Act 3, ama pek spo değil:

Spoiler

Shadowheart'ın görevinin final fight'ı, anam anam diyeyim. Oyunun en zoru olabilir. Save scumming bile yetmiyor, önceden elixirleri, bufflar vb. basıp girdim, zar zor yendim.

Oyunun başından beri çantada tuttuğum spectator şişesini de kullandım, Shadowheart'ın divine intervention'unu da.

Sosyal ağlarda paylaş

Norak, 27.08.2023 16:31 tarihinde dedi ki:

Lathander bilir sen potion icip oyundaki hayvanlarla sohbet de etmiyorsundur 🐻

yok bazı bazı yaptım. hatta bi tane inek vardı ilk act'te, tuhaf davranıyodu konuşa konuşa çözdüm meğer başka bişimiş falan spoil olmasın şimdi sdfg

bikaç kedi gördüm TSSS BEGONE!! falan çekiyo kediler asda ama köpke görmedim 😞

Silphatos, 27.08.2023 14:10 tarihinde dedi ki:

Karlachi aldigin yerin yakinlarindaydi bi olunun yaninda bekliyo it

ben karlach'ı hiç almadığım için tabi 😕 kimle konuşsam karlach nası yok sende ya diyo dfghs nasıl missledim acaba çok merak ediyorum. tekrar oynamak farz ya bu oyunu resmen.

Xenocide tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Sam, 23.08.2023 18:10 tarihinde dedi ki:

yani dendiği gibi nostalji etkisi var herhalde. eski infinity oyunlarında ve hala bugün arcane'in anlattığı yeni bg3 harici izometrik rpg'lerde benim o zaman da, bu zaman da hissettiğim şey dev bir el çizimi tablo üstünde karakterlerimi yürüttüğüm hissi. bir derinlik yok, gölgesi ışığı önceden basılmış düz satıhta oradan oraya. bu 1999'da o devirde imkan o olduğu, daha iyisi görülmediği için sorun değildi ama 2020'lerde stop motion dinozor hissi veriyor artık. şu bg3'ün en büyük darbesi benim için rogue trader'a oldu. şimdi bundan sonra onu oynamak çok büyük downgrade gibi gelecek, umarım dayanabilirim ks'ine girip 2 saatten fazla oynayamadığım oyunlar aksine.

%100 aynı düşünüyorum. Hani eskiden çok sevdiğin bi oyunu hadi yine oyniyim diyip kurarsun ve "ulan bu oyun bu kadar kötü müydü" diye şaşırır ve oynamazsın ya, pathfinderın bende yarattığı his oydu.  Bir yerden sonra story mode'a almıştım oyu naksın diye ama yine akmdı ve ortalrada bi yerde bıraktım.

BG3 kadar nefessiz oynadığım bi oyun hatırlamıyorum. Combat ve story arasında mükemmel dengeyi mi kurmuşlar yoksa, karakterler ses animasyon tip olarak düzgün olduğ için mi baymıyor bilmiyorum ama mükemmel sonuçta.

Alt ile item highlighta karşı değilim gerçi, görüyoruz işte ne güzel. Sonuçta karakter perception ile player perceptionı ayırmış oluyor 😄

aktiftablet tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...