Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Marvel Cinematic Universe (Spoiler Alert!)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

1 saat önce, Harvey dedi ki:

kimse joss whedon'dan kötü olamaz ya. mcu fanları genel olarak eğlenceye bakıyor filmlerde oyuzden kime sorsam ragnarok en sevdiğim mcu filmi diyordu.

"kime" sordun bilmiyorum da en sevilen MCU filmleri Winter Soldier, Guardians of the Galaxy ve Iron Man arasında gidip geliyor (Infinity War+Endgame kombosunu ve yeni Spider-Man filmini hariç tutuyorum)
Ragnarok en iyi 5 arasında konuşulan filmler arasında olmuyor hiçbir zaman.

"kimse joss whedon'dan kötü olamaz" derken Justice League filmi yüzünden söylediğini zannediyorum. çünkü ilk Avengers filminde herkesin "yapılamaz" dediği bir şeyi yaptı. aynı anda birden çok kahramanı eş zamanlı gösterip hepsinin hakkını yedirerek bir film çekti. hakkını teslim etmek lazım.

Sosyal ağlarda paylaş

joss whedon’a avengers için demedim bu arada, genel bütün filmleri ve dizilerinde her charın standupçı takılması sendromu vardı: https://knowyourmeme.com/memes/if-it-was-written-by-joss-whedon

aynı meme’i taika için de uyarlamaları lazım. onda da vaziyetin ciddiliği farketmeksizin hep bir cıvıklık, hep bir espri patlatma gereği. bu adamların her char ve her sahnenin mizah derecelerinin farklı olma gereksinimini kavrayamaması acayip bir durum. adam portakal suyu da olsa kahve gibi kaynatıyor illa.

Sosyal ağlarda paylaş

58 dakika önce, Bone dedi ki:

"kime" sordun bilmiyorum da en sevilen MCU filmleri Winter Soldier, Guardians of the Galaxy ve Iron Man arasında gidip geliyor (Infinity War+Endgame kombosunu ve yeni Spider-Man filmini hariç tutuyorum)
Ragnarok en iyi 5 arasında konuşulan filmler arasında olmuyor hiçbir zaman.

"kimse joss whedon'dan kötü olamaz" derken Justice League filmi yüzünden söylediğini zannediyorum. çünkü ilk Avengers filminde herkesin "yapılamaz" dediği bir şeyi yaptı. aynı anda birden çok kahramanı eş zamanlı gösterip hepsinin hakkını yedirerek bir film çekti. hakkını teslim etmek lazım.

yani çoğu ünlü review sitesinde o saydıklarının yarısından çoğundan daha fazla puan almış. ek olarak sadece benim çevrem değil youtubeda review ve reaction çeken kanallarda da gördüğüm kadarıyla baya sevilmiş ragnarok. hoş bana sorsan senin dediğin filmler tabiki daha iyi ama mcu fanlarının çoğunluğu eğlence peşinde ciddiyet değil.

Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada, hala olayın (adını her ne koyuyorsanız artık) temsilde pozitif ayrımcılık, insanlara değerli olduklarını hissettirmek, hikayelerin herkes için olduğunu göstermek vs gibi bahanelerle alakası olmadığının artık gün gibi ortada olduğunu düşünüyorum.

https://www.dailymail.co.uk/news/article-10752427/Disney-cut-LGBT-content-movies-homophobic-censors-Russia-Middle-East.html?ito=social-facebook&fbclid=IwAR29Zzr_GML6grwfLM0cfPHIfEXgiyN0EJRqMugkJGLZaxL_lANHNeBDqYA

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

iron man 3 harbi kotuydu yaw.

spider-man'leri sevdim ben. shang chi, eternals, black panther bayagi kotuydu ama.

hatta iron man 3, black panther ve eternals kendi donemleri icinde izledigim en kotu blockbuster filmler arasinda olabilir.

ozellikle black panther'in son kisminda koyduklari playstation 1 cutscenelerini animsatan manasiz sahneleri neydi yahu.

Sosyal ağlarda paylaş

no way home'u bayağı beğendim, serilerin hayranları için muazzam fanservice olmuş.

Spoiler

ama özellikle sevdiğim kısım her filmin sonunda öldürülen kötülerin bu sefer sorunlarının toptan çözülmesi. adeta o yarım bırakılmış hikayeler hissinin bir seferde bağlanmış olma duygusu çok tatmin etti.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...