Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Marvel Cinematic Universe (Spoiler Alert!)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Bu arada Strange 2'yi izleyeli bayağı oldu da yazma gereksinimi bile duymamışım. Bence çok zayıftı ya. Yani en azından vaat ettiklerine göre diyeyim. Güzel geçiş filmi, ekstrası yok.

Fan service işleri cidden tatlıydı arada ama gerisi fos. 

Bir de şimdi Endgame ve Loki ile girdikleri time-line mevzusu farklı yere gidiyor; Strange ile başlattıkları Multi-verse mevzusu bambaşka yere gidiyor. İkisini birlikte nasıl götürecekler ya da bağlayacaklar çok merak ediyorum cidden. 

Hani Multiverse gideceklerse Endgame'in bir mantığı kalmıyor, Loki zaten çöpe çıkıyor vs... O zaman bunları niye servis ettiniz. Madem bunlardan gideceksiniz işte Kang vs. bekliyordu millet; o zaman Multi-verse olayını neden böyle işlemeye başladınız. Hadi iki ayrı koldan gideceksiniz diyelim, niye böyle bir şeye giriştiniz jkhsd ekstra kafa karışıklığından başka bir şey değil.

Ha şu olur ama işte iki konuyu birlikte götürüp, bol bol içerik sıçmıklığı işine girebilirler Disney+ için vs. ki ben bunu bayağı olası görmeye başladım. 

Sosyal ağlarda paylaş

zayıftı evet, ilk filmden bile kötüydü. Kodupuğum faz 4'ü diziler dışında bokum gibi devam ediyor ve edecek gibi duruyor, bu sefer etmedim ama thor 4/gorr the god butcher da zayıf çıkarsa küfür edecem sinema salonunda

Laorx tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 19.05.2022 at 23:51, Laorx dedi ki:

zayıftı evet, ilk filmden bile kötüydü. Kodupuğum faz 4'ü diziler dışında bokum gibi devam ediyor ve edecek gibi duruyor, bu sefer etmedim ama thor 4/gorr the god butcher da zayıf çıkarsa küfür edecem sinema salonunda

Dr. Strange'i sevmeyen bu filmi hiç sevmez bence. Trailer'dan gördüğüm şey, Thor'la dalga geçip küçümseyip daha fazla aşağılayıp sonra da öldürüp Mighty Thor'u yeni Thor haline getirecekler.

Sosyal ağlarda paylaş

On 19.05.2022 at 21:23, Natanyal dedi ki:

Bu arada Strange 2'yi izleyeli bayağı oldu da yazma gereksinimi bile duymamışım. Bence çok zayıftı ya. Yani en azından vaat ettiklerine göre diyeyim. Güzel geçiş filmi, ekstrası yok.

Fan service işleri cidden tatlıydı arada ama gerisi fos. 

her şey tek topicte olunca, her filmin veya dizinin ayrı konusu olmayınca, yazasımız gelmiyor çoğu zaman. Moon Knight mesela kaç kişi izledi bilmiyorum ama izleyenlerin çoğu yazmamıştır.

Strange'i izledim, sevdim ben, ama yine benzer şekilde yazmadım. belki de Sam Raimi fanı olduğumdan beğendim ben.

İnternetteki yorumlara bakınca MCU filmleri "hep aynı şekilde çekiliyor" diye eleştiren bir tayfa var, bu sefer de farklı şekilde çekildi diye laf etmeye başlamışlar.

benim tek eleştirim Wanda'yı fazla abartmışlar olması. tamam Wanda fanıyım ama beni bile rahatsız etti bu kadar güç artışı. diğer karakterler hep Faceless Goons trope'u haline gelmiş.

On 19.05.2022 at 21:23, Natanyal dedi ki:

Bir de şimdi Endgame ve Loki ile girdikleri time-line mevzusu farklı yere gidiyor; Strange ile başlattıkları Multi-verse mevzusu bambaşka yere gidiyor. İkisini birlikte nasıl götürecekler ya da bağlayacaklar çok merak ediyorum cidden. 

Hani Multiverse gideceklerse Endgame'in bir mantığı kalmıyor, Loki zaten çöpe çıkıyor vs... O zaman bunları niye servis ettiniz. Madem bunlardan gideceksiniz işte Kang vs. bekliyordu millet; o zaman Multi-verse olayını neden böyle işlemeye başladınız. Hadi iki ayrı koldan gideceksiniz diyelim, niye böyle bir şeye giriştiniz jkhsd ekstra kafa karışıklığından başka bir şey değil.

Multiverse konusu Loki ile başladı ama Loki'deki konuyu aynen devam ettirmek zorunda değiller.

Miles Morales, Kang, Maestro, Adam Warlock, Black Winter, Corvac, America Chavez gibi karakterler var işin içinde.

Loki'nin timeline mevzusu farklı yere gidiyor, Strange'in multiverse mevzusu farklı yere gidiyor diye bir şey yok, bir kere Multiverse'i patlatırsan, tüm karakterleri aynı anda görmek zorunda kalacaksın.

Hatta bu sebeple X-Men Animated Series'in çizgi romanının sonundaki mevzuyu alıp MCU evrenine bağlayacaklar bile deniyor.

Sosyal ağlarda paylaş

9 saat önce, Bone dedi ki:

benim tek eleştirim Wanda'yı fazla abartmışlar olması. tamam Wanda fanıyım ama beni bile rahatsız etti bu kadar güç artışı. diğer karakterler hep Faceless Goons trope'u haline gelmiş.

E ama wanda ÇOK güçlü gerçekten?

ERumsDnW4AIs9KN?format=jpg&name=900x900

Biraz kısa olması dışında 838 decimation sekansı güzeldi bence. Özellikle black bolt matrix göndermesi çok başarılıydı, there is no spoon diyip ikiye böldü herkesi

Sosyal ağlarda paylaş

11 saat önce, Bone dedi ki:

her şey tek topicte olunca, her filmin veya dizinin ayrı konusu olmayınca, yazasımız gelmiyor çoğu zaman. Moon Knight mesela kaç kişi izledi bilmiyorum ama izleyenlerin çoğu yazmamıştır.

Strange'i izledim, sevdim ben, ama yine benzer şekilde yazmadım. belki de Sam Raimi fanı olduğumdan beğendim ben.

İnternetteki yorumlara bakınca MCU filmleri "hep aynı şekilde çekiliyor" diye eleştiren bir tayfa var, bu sefer de farklı şekilde çekildi diye laf etmeye başlamışlar.

ne kadar doğrudur bilmiyorum ama aslında raimi, 18 yaş üstü bir korku filmi yapmak istemiş ama disney istememiş bunu. aslında bu kafada çekmiş filmi yine ama çoluk cocuk izlesin diye kısmış baya belliydi.

wanda da baya güçlü zaten. ben filmde kötü karakterin onun olmasını beklemiyordum ama böylesi baya iyi olmuş.genel olarak beğendim filmi yorumlardan sonra beklentimi düşürmüştüm zaten ama fena değildi o kadarda 

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
5 saat önce, Tampere dedi ki:

Moon Knight çok kötü değil mi ya? Netflixin cektigi ilk Marvel dizileri bundan iyiydi 

Tam tersini diyeceğidim, MCU'dan bu kadar bağımsız olmasına rağmen çok iyi dizi çıktı adında hiç marvel falan olmasa yine oturur izlerdim ben. Hawkeye olsun ms marvel olsun bunun yanında çok amatör kalıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

9 saat önce, Tampere dedi ki:

Moon Knight çok kötü değil mi ya? Netflixin cektigi ilk Marvel dizileri bundan iyiydi 

Moon Knight’ın adamın psikolojisiyle ilgili kısımlarını beğendim ama Moon Knight olup aksiyon yaptığı sahneler çok sıradan geldi.

Netflix’in Marvel dizilerinin kalitesi standart Marvel işlerinin üzerindeydi. Daredevil’ı da büyük ihtimalle eski havasından uzaklaştırırlar.

Komutan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Aklimda kaldigi kadariyla Daredevil s1&2 ve Punisher s1 iyiydi. Sirasiyla Punisher s2, Daredevil s3, Luke Cage s1, Jessica s1 eh iste level. Geri kalani below average.

Iron Fist'i kotu oyunculuk, sakiz gibi uzatilan senaryo, iyi oturmayan kotu adam formati yikti. Hikayesi 2. sezonun sonunda (credits ten sonraki kisim) bi boka benzemeye basladi, ama cancel i yedigi icin toparlayamadi. Zamanlamasi da yanlisti, bana gore Shang Chi den ya biraz once yada biraz sonra cikmasi gerekirdi ama o donem Marvel sinematik evreninin ne yone gidecegi tam belli olmadigindan Defenders a adam lazim diye cekilen dizi olarak kaldi.

Sosyal ağlarda paylaş

Of evet o yumrukçu falan 46 sezonluk arrow/flash tier bi diziydi direk. Luke Cage bayıktı, bi Jessica Jones un ilk sezonu ilginçti, ikinci sezon garip bi şekilde aşırı kötü olmuştu falan.

Moon knight konusunda Komutana katılıyorum moon knightın olduğu dövmeceli bol CGI aksyon sahneler sıradandı ama kişilik atlama ve bilinçaltı sahneleri, isaac in oyunculuğu, olay örgüsü falan sıradan bi ÇR dizisinden çok daha iyiydi.

Sosyal ağlarda paylaş

Luke Cage sezon 1 kesinlikle Daredevil sezonlarındakinden sonraki en iyi işti. İkinci sezonda Iron Fist'le aynı derecede kötü bir şeye dönüştü o ayrı konu. Jessica Jones'un hem villain'leri kaba güç olarak düşük profil olduğu için hem de CGI'ları diğerlerine göre çok abuk olduğu için sadece feminist güçlendirme dizisi mentalitesiyle ilk sezonu izledim, gerisini merak etmedim, kötü değildi ama yükseltmedi de. (Gerçi The Boys dizisine iki kişinin -Starlight ve Ashley- farkedilip cast edilmesini sağlamış oldu, o açıdan bile önemli dizi diyebilirim) Şirket içi komplo hikayelerini severim ama Iron Fist gerçekten anlam kargaşası yaşayan bir diziydi. Hayatının 10 küsür yılını martial living weapon olarak geçirmiş bir arkadaşın hikayesi olmak ile kafasının basmadığı işlere burnunu sokup mundar etmeye çalışan bir arkadaşın hikayesi olmak arasında gidip gelen bir yapımdı. Hayır, birçok kişinin aksine oynattıkları adamın dövüş uzmanı filan olmamasına, olup olmadık yerde dublor kullanmasına çok takılmadım fakat başrol karakter özel yeteneği kullandı, 24 saat cooldown lazım, şimdi gel sen dövüş diye onun manitasını dövüştürmek filan. Bilmiyorum, zaten çok matah bir oyuncu olmayan Jessica Henwick olmasa dizinin hali ne olurdu düşünemiyorum bile. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...