Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Epic Games Store exclusivity meselesi

Sam

Öne çıkan mesajlar

@Xenus

Store'a almayı kabul ettiğin ve karşılığında para teklif ettiğin bir oyun sırf exculasive olmayı kabul etmiyor ve simultaneous release yapmayı teklif ediyor diye reddetmek Epic'i çöplük olmaktan korumak mı oluyor şimdi yani bunu mu çıkarmamız gerekiyor bu yazdığından?

Tim-Sweeney.png

Oyun AAA olunca kuyruğunu bacaklarının arasına kıstırıp bak birden fazla store ne kadar güzel diye tweetler atacaksın. Indie oyun olunca exculasive değilse siktiri çekip bizden başka yerde yayınlayamazsın tribi atacaksın. Bizde bunu alkışlayacaz?1148370654682583042 Valla diyecek kelime bulamıyorum cidden. Bunun savunulacak bir tarafını nasıl bulabiliyorsunuz aklım almıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

bana gore hatta burdan oyun alan herkese gore de 1.oncelik oyuncu egsde. 1$=1tl yapti adamlar yepisyeni oyunlarda. Pc yekpare zaten, bilgisiz user degilseniz degisen bisi yok. siz steam’in gimmick ozelliklerine bagimliysaniz bilemem.

bu arada kendini kanitlamis oyunlari indie de olsa alir. justin roiland’in trover, oxygen not included falan exclusive degil. beles verilenleri saymiyorum. bu oyun kimsenin bilmedigi, baby’s first game. bi sans verilmis kabul etmemis conditioni. Eyyyyy avrupa maden humanistsin bu multecileri niye kapidan ceviriyorsun demeye geliyor

Sosyal ağlarda paylaş

değil öncelik oyuncuda, bu hep söylendi. forum yok, review yok, konmayacak. yazdık-çizdik daha neler yok, sadece bunlar da değil. egs işlev olarak piratebay'den geri şu anda. orada bile insanlar yorum/soru yazabiliyor, cevap alabiliyor lol. sadece download var. foruma gimmick diyorsan neden buraya yazıp/çiziyorsun o zaman? ?

adamın biri arkadaşlık gönderiyor 2 haftadır egs'den ama kim olduğunu anlamak mümkün değil, öylesine bir isim. belki buradan biri ama anlayamıyorum çünkü hiçbir bilgi edinmek mümkün değil. ya da fortnite hesap hacker'ı.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

değil gimmick çünkü burada geliyorum oyunu tartışan, konuşan yok. reddit'e gidiyorum, circlejerk çünkü sağolsun rating sistemi. steam forumunda bazen bulunuyor ancak bazı bilgiler ya da tartışmalar. öyle olmasa insanlar egs'den aldıkları oyunları gidip steam'de konuşuyor diye haberler çıkmazdı.

Sosyal ağlarda paylaş

steam forumlari tam bi copluk. hic bi zaman kullanmadim. arastirma istersen youtube falan da var. bi tek review sistemi hizli degerlendirme acisindan iyi o kadar. o da steam’in yaptigi impulsive satin almaya hizmet ediyor. oynamayacagin oyunlari anlik refleks ile aliyorsun, consumerism tetikliyici

Xenus tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

video yazının yerini hiçbir zaman almıyor, yazının bazı açılardan onun yerini alamayacağı gibi. tv'nin iki kişi arasındaki sohbetin yerini almadığı sabit birşeyse youtube da forumun yerini alamaz yani. bir oyunda saçma birşey görünce gidip forumuna yazabiliyorum, dev görür veya görmez. ama böyle bir seçenek var.

Sosyal ağlarda paylaş

33 dakika önce, Sam dedi ki:

video yazının yerini hiçbir zaman almıyor, yazının bazı açılardan onun yerini alamayacağı gibi. tv'nin iki kişi arasındaki sohbetin yerini almadığı sabit birşeyse youtube da forumun yerini alamaz yani. bir oyunda saçma birşey görünce gidip forumuna yazabiliyorum, dev görür veya görmez. ama böyle bir seçenek var.

abi sene 2019 cidden oyun forumu gibi bi lüzumluluk yok artık. hiç kullanışlı değil, 4chan tier çöplüğe dönüyor. her oyunun, developer'ın bi discordu var artık, interactive iletişim arıyorsan. youtube'unda görsel anlatım açısından avantajları var. şuan epic forum, reviewları açsa yapılacak leşliği tahmin etmek zor olmasa gerek. sırf negatif review bırakıp, refund eder manyaklar. review sistemi gelicek ileride ama herhalde opencritic/metacritic falan entegre ederler.

hele biri beni ekliyor ama korkuyorum yorumu. interneti yeni keşfetmiş 45'lik anne yorumu. ekle slm kimsin yaz, tanımıyorsan sil adamı alla alla. bilgi edinememek iyi bişi bu arada ne güzel privacy koruyormuş epic dsdf

Sosyal ağlarda paylaş

2 dakika önce, Xenus dedi ki:

abi sene 2019 cidden oyun forumu gibi bi lüzumluluk yok artık. hiç kullanışlı değil, 4chan tier çöplüğe dönüyor. her oyunun, developer'ın bi discordu var artık, interactive iletişim arıyorsan. youtube'unda görsel anlatım açısından avantajları var. şuan epic forum, reviewları açsa yapılacak leşliği tahmin etmek zor olmasa gerek. sırf negatif review bırakıp, refund eder manyaklar. review sistemi gelicek ileride ama herhalde opencritic/metacritic falan entegre ederler.

hele biri beni ekliyor ama korkuyorum yorumu. interneti yeni keşfetmiş 45'lik anne yorumu. ekle slm kimsin yaz, tanımıyorsan sil adamı alla alla. bilgi edinememek iyi bişi bu arada ne güzel privacy koruyormuş epic dsdf

ya bu tartışmayı şu anda paticik bölümünde de yapıyoruz. forum discord'a evrilmez, homo sapiens'in terliksi hayvana evrilmeyeceği gibi. discord, twitter gibi anlık beyin tırtlamalarının sonucunu görüyoruz, ion fury'nin yapımcısı early access'ten overwhelmingly positive çıkarken 2 günde mixed'e düştü. aptal saptal discord'da saçmaladılar diye controversy çıktı. leşlik diyorsan discord'dan leş birşey yok, oyun için voicecomm eyvallah ama forum yerini tutamaz. mirc meets ventrilo, bundan ibaret işlevi.

review sistemi dev istemiyorsa gelmeyecek, devler de salak olmadığı için istemeyecek. internet review olayı şirketlerin tekerine çomak sokan bir konsept onyıllardır. hiçbiri istemez, eskisi gibi tüketici kör kalsın, medyaya da parayı yedirip örtbas etsin isterler.

evet ekleyeyim sonra uğraş dur, egs en güvensiz sistem zaten. geçen yıl her gün email geliyordu hack denemesi oldu diye.

Sosyal ağlarda paylaş

@Sam discord konusuna yazıcam. ion fury'i sjwler yedi. salak devler de özür dileriz çekince, üstüne playerbase'den tepki yedi. her işi 1 kişi yapmaya kalkınca böyle oluyor, o kalibresi yoksa.

https://www.gameinformer.com/2019/08/19/after-transphobic-comments-spark-controversy-ion-fury-developers-apologize-for-employee

https://www.resetera.com/threads/ion-fury-devs-show-signs-of-transphobia-among-other-issues-update-voidpoint-apologizes-in-statement-see-threadmarks.135368/

ne medya kör olur, her zamankinden daha güçlü bağımsız digital medya var. ne steam'in hükmü yıkılır merak etmeyin. tekeliğini değiştirecek para dünyada yok. öyle bi güç yok, hem arz hem talep artıyor. arz talepten bile hızlı arttığı için saçma bi hal aldı steam. eli yüzü düzgün alternatif bi platform çıktı bu kadar. uzun vadede çooook kötü olacak bi kıyamet senaryosu yazılacak bi durum yok.

Xenus tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

valla bu devirde ben dev/celeb olsam, bütün sosyal medya hesaplarımı kaparım, cinsellik/politika filan konuşmak istersem de kılık değiştiren padişah gibi fake hesapla gezerim. discord'da şirket çalışanı diye abuk sabuk konulara girmem yani. o lafları ettikten sonra çünkü özür dilesen bir türlü, dilemesen bir türlü. neil degrasse tyson bile kendi başını yedi twitter'da daha geçen hafta.

açarsın forumu, millet şikayeti/öneriyi yazar, okursun. lazımsa cevap verirsin. paradox hep öyle yaptı, hep olumlu tepki aldı o şekilde. böyle saçma işlere bulaşmadı.

Sosyal ağlarda paylaş

her post akil mantik sinirlarini zorluyor. forumlara gimmick denmis. steam forumlarindan hem gameplay hem de teknik destegi almisligim var. hic de ugrasamam oyunun kendi discord'uyla bilmemneyle. sikinti oldu mu acilmisi/cozulmusu cikiyor mis gibi. pasa gonlum isterse takilirim oyunun discordlarinda da tuketici cozumu olarak gormek bunu of of. yaz sicagindan mi boyle mesajlar acaba.

Sosyal ağlarda paylaş

Fanatizmle alaklı degil bu ya. Hani adamın psikopatca fikirleri ciddi degildir diye kabul ediyorum yine de ergence bir yorum tabi de bu şikayetin sebebi platformun cok geride olması steam e göre. Digerleri de dahil buna sadece epic degil. Origini, uplayi bilmem nesi boktan. Üstüne sürekli güvenlik sorunlari da yasiyor heralde düzenli olarak şifreni degistir caldirmiş olabiliriz mail i gelip duruyor.

Steam gibi bir platformla egs yi yanyana bile getirmem. BG3 yarı fiyatına ciksa gider yine steamden alırım. Bunun sebebi fanı falan olmak degil ama. Çok bariz kalite,feature ve hizmet farkı.

Sosyal ağlarda paylaş

Ya Xenus adamin tekinin sacma sapan commenti redditte 27 upvote alsa nolur almasa nolur, takildigin seye bak. O tarz insanlar hep var zaten.

Ama steam in featurelari, forum olsun, review olsun epic in onunde. "Bunlar gereksiz featurelar discord var, reddit var" mevcut kullanici deneyimini geriye goturecek bir yaklasim. Ben epic mevcut feature lari gelistirsin, sadece fiyat olarak degil hizmet olarakta rekabet yaratsin isterim.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...