Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diş macunu

Fransuxa

Öne çıkan mesajlar

evet konu aslında çok basit. colgate, signal optic x250 750megapixel süperefektif, yok tobacco bilmemne denemediğim bok kalmadı, çok sigara içiyorum, günde 3 kere öğün sonrası dişleri fırçalıyorum ama yine ufak tartarlar vs oluyor, bugün yine temizlettim dişleri, yıldım resmen. yok mu şöyle kezzap ayarında harbi yılan gibi bembeyaz yapacak bi işe yarayan diş macunu? veya başka kullanılabilecek ne ürün var?
Sosyal ağlarda paylaş

internette okumuştum o yüzden kesin doğrudur, diş macununun etkisi çok azmış bu temizlik konusunda. atıyorum en iyi macunla dandik bir macun arasında çok ufak bir temizlik farkı oluyormuş muş.

ben akşamları şu şekilde temizliyorum;

1- diş ipi : COLGATE Total Profesyonel Diş Eti Sağlığı Diş İpi
2- Oral-B Genius Pro 9000 Diş fırçası + Colgate total diş macunu
3- Gargara ( artık hangisi ucuzsa o ara ondan alıyorum )

Sonuç: sigara içmiyorum yine de tartar ve sararma oluyor sdsfdsf kahve ve çay acayip etkiliyor galiba. diş yapısı da önemli olsa gerek, ablamın bembeyaz dişleri 20 senedir sigara içiyor nerdeyse.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya benim hiç işim olmaz da birinden tesadüfen denemiştim. O zamandan beri kullanıyorum, ben faydasını gördüm.

https://www.dogaarinmashop.com/AYURDENT-KLASIK,PR-27.html

Ayrıca ciddi dış taşın varsa, diş ipi ve gargara da kullanman faydalı olur. Bir de dişlerinde çapraşıklık varsa dikey fırçalamanı tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

Phoenixlin said:

Fransuxa said:

duymamış olayım böyle bi öneriyi

Elektronik sigaraya geç. Yanmış karbon çekeceğine, su buharı çekersin içine. Dişlerinde yavaş yavaş kendine gelir (geçiş yapan arkadaşımı referans aldım).

4 yıldır falan elektronik kullanıyorum, gene leş gibi dişler gene leş
çay kahve ve diş yapısı çok farkediyor herhalde
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...