Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yapımcılar vs Sinemacılar

mokoko

Öne çıkan mesajlar

Ne bileyim abi bana ne soruyorsunuz ?

Bak google'dan aratınca çıkıyor.

https://www.linkedin.com/in/aslı-irmak-acar-ba119427

Bu arada bu "Başka Cem Yılmaz'lar çıkar" lafını Cengiz Semercioğlu söylüyor kadın da onaylıyor.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/cengiz-semercioglu/film-cekmezlerse-cekeni-bulacagiz-41067366

Bu Cengiz Semercioğlu kadar ahlaksız gazeteci görmedim ya. Adam Rüzgar Çetin'i savunmak için kıçını yırtmıştı. Cem Yılmaz'da oltaya gelmiş, Cengiz'e de giydirmesi lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

sinemaya giden mi kaldı yahu?

story atmak için sürekli telefon açanlar(ve sürekli mesajlaşan hatta abartıp konuşan tayfa).

liseliler sürekli aralarında konuşuyor.

mısır ve kola mecburi.

su içmek istersen 30 cl su 5.5 tl.

totalde 1 saat reklam.

sinema salonları artık avmlerde olduğu için sürekli trafik çekiyosun ya da uzağa gitmek zorundasın.

istanbul anadolu yakasında bi rexx var başka bilmiyorum ben sadece sinema salonu olan bi yer.

Kahrolsun sinema.

türk filminin DVDsini alınır.

yabancı film uygun bulunduğu şekilde evde izlenir.
Sosyal ağlarda paylaş

şu sinemayla ilgili yazılanların bilet ve mısır parası hariç hiçbiri beni etkilemiyor ya. kılsınız abi siz. biraz kalender olun. telefon fln hiç gözüme çarpmaz. mısır sesinden rahatsız olan var anlamadım gitti. misofonya hastası fln olmak lazım o kadarcık şeyden rahatsız olmak için.

bu arada geçen akparti önerge mi ne vermiş bu arada reklamlar 10 dkyı geçmeyecek diye. yaşasın akparti.
Sosyal ağlarda paylaş

adamınbiri said:

sinemaya giden mi kaldı yahu?

story atmak için sürekli telefon açanlar(ve sürekli mesajlaşan hatta abartıp konuşan tayfa).

liseliler sürekli aralarında konuşuyor.

mısır ve kola mecburi.

su içmek istersen 30 cl su 5.5 tl.

totalde 1 saat reklam.

sinema salonları artık avmlerde olduğu için sürekli trafik çekiyosun ya da uzağa gitmek zorundasın.

istanbul anadolu yakasında bi rexx var başka bilmiyorum ben sadece sinema salonu olan bi yer.

Kahrolsun sinema.

türk filminin DVDsini alınır.

yabancı film uygun bulunduğu şekilde evde izlenir.

Ben gidiyorum.
Lisedeyken ben de konuştuğum için olabildiğince hoşgörülü davranıyorum. Çok da kafaya takmıyorum.
Gittiğim salonlarda daha zorunlu kola ve mısıra rastlamadım.
Reklam maalesef fazla uzun.
AVM'lere yakın oturduğumdan toplu taşımayla gidiyorum, bu madde nispeten uzakta oturanlar için sıkıntılı olabilir evet.
Daha önce de yazdım kimi filmlerin sadece sinemada izlenebileceğini iddia ediyorum. Misal bu sene Zuma. Çok güçlü bir film, evde olsa bitirebilir miydim dikkatimi dağıtmadan emin değilim.

Şahsen mümkün olduğunca Mars'ın salonlarına gitmiyorum tekel diye. Ama şu arthouse adı altındaki filmler başka yerde bazen oynamıyor bile ve fiyatı da 12 lira oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sinemaya gitmeyi çok severdim ama 35-40 lira verdiğim bir etkinlikte beni rahatsız edicek şeylerin minimum olmasını isterim. Hiç olmaması zaten imkansız.

filmin yarısında girip çıkanlar,çıkarken kapıyı açık bırakıp sürekli içeri harici bir ışık girmesini sağlayanlar. İfrit oluyorum böyle şeylere. Malesef sinema kültürü pek fazla kalmadı. Belki filmden filme değişir,izleyicinin kültür yapısı ve farkındalığı ile alakalı ama recep ivedik en çok izlenen film gerisini sen düşün.

bu arada söylediğim herşey istanbul anadolu yakası için geçerli genellemiyorum.

Gitmek zorunda hissettiğim zamanlarda IMax izlemek ya da türk filmi izlemek için haftaiçi en son seansa gidiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

Bu Cengiz Semercioğlu kadar ahlaksız gazeteci görmedim ya. Adam Rüzgar Çetin'i savunmak için kıçını yırtmıştı. Cem Yılmaz'da oltaya gelmiş, Cengiz'e de giydirmesi lazım.

şu keyfi polis öldürme kazasını mı savunmuştu yoksa
asdasa ne kansızlıkmış lan. vigilante timi listemize yazıyorum adını.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

şu sinemayla ilgili yazılanların bilet ve mısır parası hariç hiçbiri beni etkilemiyor ya. kılsınız abi siz. biraz kalender olun. telefon fln hiç gözüme çarpmaz. mısır sesinden rahatsız olan var anlamadım gitti. misofonya hastası fln olmak lazım o kadarcık şeyden rahatsız olmak için.

bu arada geçen akparti önerge mi ne vermiş bu arada reklamlar 10 dkyı geçmeyecek diye. yaşasın akparti.

misir sesinden rahatsiz olan da var miymis baska? helal olsun

ben de oluyorum, control freaklik herhalde

keske olmasam ama.. :(

salon kapatasim geliyor boyle durumlarda
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

DarKRideR said:

ben de okumadım da o reklamlar ve mısırlar ile o büyük salonlar kolay kolay dönmez. marmara park cinemaximum üzerinden konuşursam mesela o slaonun gideri ayda çok rahat milyon doları buluyordur. 2-3TL'lik hesaplar bile orayı ayakta tutmak içindir.

Nesi milyon dolar yahu, ne yaptınız?
,

biraz abartı olabilir kabul, ama oradaki kiraları biliyorum. dolar üzerinden kiralanıyor ve basit, ufacık böyle kasa kısmında 2 kişinin zor durduğu yerde bile tantunici 7.000 dolar veriyor bizzat biliyorum. Gerçi dolar artımından sonra ayar çekildi mi hiç bilmiyorum da 2-2.5 sene önce böyleydi.

sinemanın kapladığı alan devasa, yemek katındaki yemek firmalarının tamamı için ayrılan kadar büyük bir alanı kapsıyor. üstelik arkaya doğru 3 salonlu ikinci katıda mevcut. depo olarak kullanılan davasa bir alanı daha var. 11 salonu vardı yanılmıyorsam zaten eşit boylarda. ki asma kat olarak bile çıkıp 1 kat daha yemek katı yapılabilirdi marmara forumlardaki, aqua florya'daki gibi öyle bir alanı işgal ediyor sinema. mars yerine başkalarına verseler belki benzer sinemayı yarı alanına kurarlardı öyle diyeyim.

yemekçilerle paralel şekilde m2'ye göre kirası artmıyordur tabii ki ama 450-500k dolardan aşağı kira verdiklerini hiç sanmıyorum. orada sinema olması tabii müşteri çeken bir etken diye güzellik yapıyorlardır ama işte o paralar yine çıkar. Ben diğer giderleri de bi 150-250k arası tutuyordur diyordum da esasen böyle 500-600 dolares daha mantıklı duruyor aynen asdkjfhdsa

yani mani'nin dediği aletler falan aşırı pahalı, yeri geliyor değiştiryiorlar. ready player one'a gittiğimizde filmi 25 dk geç başlattılar. açık açık dediler projeksiyon makinesi bozuldu, yedeği ile değiştiriyoruz diye. bunlar bile hep 100-200k TL'lik ekstra masraflar ki oluyor. elektriği otu boku, her şeyi binince o devasa alanı işletmek harbi yük.
Sosyal ağlarda paylaş

sardalya said:

Black-ice said:

misir sesinden rahatsiz olan da var miymis baska? helal olsun

ben de oluyorum, control freaklik herhalde

keske olmasam ama.. :(

salon kapatasim geliyor boyle durumlarda

benim bi arkadaşım var. misofonya dedikleri hastalık var. 20 yıldır falan sinemaya gitmemiştir. ama o öyle gidip gidip rahatsız olmak gibi değil baya gidemiyor yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...