Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çok da tanımadığım birine hediye almam lazım. Fikir lütfen!

Archangel_

Öne çıkan mesajlar

Archangel_ said:

Kendisi hekimim, bay, yaşı 50 civarı gösteren bir beyfendi. Yola çıkabileceğim, hakkında bildiğim pek az şey var. Golf oynadığını şans eseri öğrendim mesela ama golfla alakalı hediyelik gibi bir şey var mı onu bile bilmiyorum :D klasik beyaz gömlek kravat falan mı almalı yoksa

Sİgara puro içiyorsa pipo puro vb ekipmanları alabilirsin.

Onun dışında golf oynuyorsa eldiven alabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Cok ciddili bir durum olmadıysa güzel bir çikolatacıdan hoş bir kutu yaptır onu ver.

Ciddili bir şey biraz para harcamak istiyorum dersen babamı ameliyat eden doktora beymenden hediye çeki almıştım ben. karta yüklüyorlar onu da çok güzel hediye paketi yapıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

yani ciddiyeti tartışılır tabii ama adam operasyon yapacak işte ve para vs konusunda deontolojinin yalnızca fakültede gördüğümüz bir ders olmadığını kanıtladı resmen.
baremi belli hediye olayı biraz ters geliyor bana, eski kafalılık belki ama hediye konfeksiyon olacaksa ve illa değerini öğrenecekse benim aldığım şeyi değiştirirken öğrensin :)
Sosyal ağlarda paylaş

hediyenin parası genelde alımgücü farkı olan durumlarda bir tarafın mahcup olmaması için veya diğer tarafın yetersiz hissetmemesi için gizli tutulan bir şey. bir doktora hediye vereceksen zaten 100 liralık bir şey de alsan 2klık bir şey de alsan doktorun umrunda olmayacak zaten. Sadece fazla abartırsan biraz mahcup olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Archangel_ said:

Kendisi hekimim, bay, yaşı 50 civarı gösteren bir beyfendi. Yola çıkabileceğim, hakkında bildiğim pek az şey var. Golf oynadığını şans eseri öğrendim mesela ama golfla alakalı hediyelik gibi bir şey var mı onu bile bilmiyorum :D klasik beyaz gömlek kravat falan mı almalı yoksa

Babam da doktor, 55 yaşında geçirdiği bir ameliyat sonrası ameliyatı yapan doktora deri çanta almıştı. Günlük hayatta kullanabileceği tarzda. Ameliyatı yapan doktorun yaşını bilmiyorum gerçi askerdeydim o sırada. Bir doktorun olaya yaklaşımı böyle. Belki bir fikir verir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...