Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hangi telefonu alsam thread

-Deno-

Öne çıkan mesajlar

• 3 hafta sonra ...

Selam patiler, bana bi tane anne telefonu önerirmisiniz? düşürüp ekranını kırdı geçenlerde maalesef, şimdi giriş seviyesi bişey almak istiyoruz ona. 4-5k bütçe, 2. el istemiyoruz.

Youtube ve instagramdan video izlemek, watsappa girmek en fazla yaptığı şey, ekranı iyi olsun göz yormasın fazla. oyun falan yok yani, bellek 64 veya 128gb olursa iyi olur torunun videoları resimleri falan doluyor malum.

Sosyal ağlarda paylaş

13 var, 13 miniyi kaldırmışlar. adına niye mini dediler onu da anlamadım, telefon ip7den büyük, minilik bi yanı yok. insanlar phablet'e okadar alıştı ki bildiğin büyük ekranlı telefonlar mini gelmeye başladı artık

inadına iphone5e döncem ama whatsapp çalışmıyo. belki bu bi işarettir, direkt whatsappsız ip5le hayatıma devam etmeliyimdir. ip5 ne güzel tasarımdı ya. nokialarda da 3210 mu ne vardı böyle ince zarif, hep onu hatırlatıyo bana

Drall tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Iphone 5 en sevmedigim telefondu sanirim zbdjg. Ben 12 kullaniyorum, ideal bence. Tek elle kullanimi rahat, ekrani da video falan izlemeye uygun.

12 miniye heves etmistim ama soyle bir bakinca cok kucuk gelmisti elime. Oyle buyuk bir elim de yok.

Bence duz 14-15 falan bakabilirsin. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...

Telefonu değiştirmem lazım, benimki bozulmaya başladı.

Google Pixel 8 Pro kamera performansı en iyi diyorlar. Ama Türkiye'de hâlâ satılmıyor sanırım.

iPhone 15 Pro Max fiyatları da Türkiye'de gereksiz kazık.

Samsung Galaxy S24+ geriye kalan tek tercih gibi gözüküyor. ama onda da AI uygulamaları dışında S23'ten pek farkı yok gibi geldi.

Sosyal ağlarda paylaş

Drall, 06.10.2023 14:38 tarihinde dedi ki:

Ip13 mini kalkti mi piyasadan? Tam param olcak alayim artik dedim, baktim apple sitesinde bulamadim 

15 tanitilinca eyluldu galiba 11-12-13 ve 12-13 mini ler kalkti uretimden zaten gsmarenaya girip karsilastirma yaparsaniz 14pro dan onceki ayforlar neredeyse ayni ozelliklere sahip ben 13 mini aldim cok memnunum boyut olarak da SE den bile ufak ama full ekran oldugundan daha buyukmus gibi geliyor

Sosyal ağlarda paylaş

Bone, 18.01.2024 21:11 tarihinde dedi ki:

Telefonu değiştirmem lazım, benimki bozulmaya başladı.

Google Pixel 8 Pro kamera performansı en iyi diyorlar. Ama Türkiye'de hâlâ satılmıyor sanırım.

iPhone 15 Pro Max fiyatları da Türkiye'de gereksiz kazık.

Samsung Galaxy S24+ geriye kalan tek tercih gibi gözüküyor. ama onda da AI uygulamaları dışında S23'ten pek farkı yok gibi geldi.

Aradaki 20k fiyat farkına değer birşey yok, tabiki ufak tefek cpu upgrade falan var, ama bence degmez. S23 ultra ön siparişte pro akıllı saat veriyodu, şuan oyle birşey falan da yok.

Sosyal ağlarda paylaş

Bone, 18.01.2024 21:11 tarihinde dedi ki:

ama onda da AI uygulamaları dışında S23'ten pek farkı yok gibi geldi.

ai uygulamaları başarılı mı gerçekten? s22 var bende, copilot ve google tool'ları ile ufak tefek ai ihtiyacımı karşılıyor

s23'ün s22'den, s22'nin s21'den çok farkı yok. hatta s21'e harici hafıza takabiliyorsun

Sosyal ağlarda paylaş

Bilen vardır illa ki de yeni öğrendiğim bi şeyi yazayım ben de. Geçmişte yurt dışından telefon alıp kaydettirdiyseniz, aynı marka bir telefon alıp "ben yeni telefonumu eski kayıtlı telefonum yerine kayıt ettirmek istiyorum" diyorsunuz BTK'ya. Bir takım belgeler lazım ama çok kolay şeyler:

https://imgur.com/a/oa1xPIg

Değişim belgesinde de ofisten bi eleman telefonu aldığı yerin antetli kağıdına şöyle bi şey yazdırmış google translate ile, kaşe imza tamamdır: Firmamıza getirilen Apple marka telefon tamiri yapılamamıştır. Getirilen Apple marka telefon yerine yeni bir Apple marka telefon verilmiştir.

Eski telefonun imei:

Yeni telefonun imei:

Ben bi samsung s2 mi s3 mü ne kaydettirmişim zamanında o yüzden mecbur samsung almam gerekiyordu. Geçenlerde bi özbeke gitmiştim lan dedim bakayım bi samsunglara, s23 ve s23 ultra çok sikko geldi vazgeçmiştim. s24 tipi bi tık daha güzel gibi belki bu sefer yaparım zira mi 9t ömrünü doldurdu. Belki de fold a geçerim bilemedim.

Samsung'dan vazgeçersem poconun yeni telefonları baya iyi duruyor f/p olarak ya da ucuza kaçak kaydettirmeli falan bulabilirsem pixel 7A-8-8pro hangisini denk getirirsem artık 

DRaGoN_SLaYeR tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
xaty, 19.01.2024 10:46 tarihinde dedi ki:

ai uygulamaları başarılı mı gerçekten?

ben bir akşam boyunca oynadım. kamera ai baya güzel. foto üzerinde ai ile oynama yapma, ortamın geri kalanını ai ile yaratma gibi özellikler de başarılı ama ne kadar ihtiyacın olur bilemiyorum. 

ai ile telefon konuşması çevirmesi korkutacak kadar iyi çalışıyor. en azından ingilizce-türkçe olarak 🙂 diğer dillerde denemedim. 1sn gibi bir farkla gidiyor karşıya çevrilmiş konuşma.  Telefon ile toplantıya çok giriyorsan, kişilere göre düzenlenmiş toplantı notu çıkarıyor. çıkardığı toplantı notuna özet de çıkarıyor. 

ama günün sonunda, o fiyat farkına değer mi değmez mi net olarak evet! diyemiyorum. telefona entegre ai bence telefonların yakın geleceği olacak ve ilk model olmak için yeterince iyi entegrasyonu.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...