Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Spor Toto Süper Lig [18/19]

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Davranislardan bagimsiz benim uc buyukleri tutmayan taraftarlara saygim var. Bu nefret yuzunden degil tabii sevgi sayesinde olursa elbette.

Yoksa bizim isimiz kolay yani. Gerci hepimiz elbet mukemmel bir hikayesi vardir tabii tuttugu takimla ilgili o ayri konu olsa da Turkiye'nin herhangi bir yerinde dogup uc buyuklineri tutmayi Ingiltere'ye gelen Cinli Hintlilerin Chelsea Man City'i filan tutmasina benzetiyorum biraz, hani Liverpool'u Manuyu filan gectim...Kolay abi bu takimlari tutmak gidin West Ham tutun en azindan Tottenham tutun bari sfds. Adamlar Ingilizden fazla Chelsea'li oluyor sorsan 2005 oncesinden 3 topcu sayamaz..

Ingilizlerin yerel takim sevdalarina hastayim mesela. Dandirik bilmemne Town 15 bin kisi full oynuyor. Almanya da buna benzer.

Burada tabii sorulmasi gereken biz sporu spor icin mi seviyoruz yoksa rekabet/kimlik duygulari yuzunden mi o ayri konu.
Sosyal ağlarda paylaş

35 de olsa adam bu ligde estiriyor, seneye estirir, 1,5 sene forvette kafayı rahat tutmak için iyi para. Ha ama Avrupa maçlarında oynayabiliyor mu bilmiyorum, bi ara giremiyordu Avrupa'ya. Adebayor - Robinho forvet hattını FM'de bile kuramazdın birkaç sene önce. Yine Arda var kağıt üstünde bunlarda. Pratikteyse Visca gibi adam var beslemelik, Elia falan var.
Sosyal ağlarda paylaş

avrupa değilde italya'ya ya da ispanya'ya giremiyordu. tecavüz davası nerede görülüyordu işte hatırlamıyorum.

gitmesine de gerek yok. ligde bile oynatsan adamı yeterli.

bu adamı kenardan bile alsan başak için müthiş iş. ligdeki en büyük sıkıntı oyunu tazeleme. bu konuda açık ara en iyisi başakşehir'di zaten, şimdi daha da iyi oluyorlar.

robinho bu arada forvetten daha çok ikincil forvet ve forvet arkası oynuyordu benim izlediğim maçlarda. avcı da öyle aldıysa zaten başak'ın en eksik noktalarından biriydi. tam nokta atışı ya
Sosyal ağlarda paylaş

Yani şampiyon olduktan sonra ana misyon tamamlanacak. Genç temeli eh işte var biraz ama genç ekleyip, sonra rahat rahat takılırlar. Şampiyon olamazlarsa asıl dağılırlar.

Ben 15/16 öncesinde de diyordum. Büyük takım için ideal şampiyonluk hedefi 5 senede 2 şampiyonluk falandır. Bunun üstü senin lig dominasyonundur zaten, sana ekstra kazandırır. Avcı alsın, sonraki 5 senesini planlasın ya da kulüp ona göre hareket etsin en ideali olur.

Ama zaten şuan içinde oldukları süreç 4-5 senelik bir süreç ve bunun sonucu hedef için tamamen yaşlanmaları oldu. Hedefe gidemezlerse direkt biterler ya artık.
Sosyal ağlarda paylaş

yani kadroyu dağıtmak zorunda değiller aslında, borçsuz bir kulüp oldukları için maaş bütçesinde sıkıntı yaşamazlar ki başakşehir'le ilgili en büyük adaletsizlik aslında bu.

ama bu kadro ile de bir daha bu kadar yaklaşamazlar şampiyonluğa. o açıdan dağıtmaları mantıklı olur. taze kan olmadan top3 contender olurlar yine sadece, birincilik adayı değil.

aslında Hunter'da farkında bunun işte o yüzden veteranlarını riske etmeden çok iyi yapı kuruyor. aşırı iyi rotasyon yapıyor vs. oynadıkları oyunda kendilerini zorlamıyor vs...

Çok pamuk ipliği bir düzen ya, title için aşırı gereksiz kumar resmen.

dediğin gibi ama fırsat transferleri onları buraya getirdi ama ondan önce yaptıkları epurianu, visca vs... bu tip işlere dönmeleri gerek tekrardan.

bir de avcı kalacak mı o önemli. o olmadan yeniden yapılanmaları bile çok zor.
Sosyal ağlarda paylaş

veteranlarını riske etmeden çok iyi yapı kurması ver aşırı iyi rotasyon yapıyor olması zaten başakcity nin tam bir sistem takımı oldugunu gösteriyor. kötü oynadıgı maçları da ya o sistem yardımı ile 1-0 la yada en kötü beraberlik ile geçiyorlar. ha birde kollanıyor tabiki. fb,bjk ve gs birbirini yediği için yada federasyonla ugrastıkları için başakşehir e yapılan ayrıcalıklar pek gözede batmıyor sayelerinde. bu arada robinho muhtemelen sivasa pek alışamadı . ondanda bu başakşehir fırsatını kaçırmak istemiyor. sivasta güzel kakalamış 2 milyona.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...