Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Spor Toto Süper Lig [18/19]

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

https://tr.sputniknews.com/spor/201901051036946694-futbol-kulup-borc-tbb-ustlenecek/

kulüpler yine kurtarılıyor, haberden anladığım kadarıyla mevcut borçları kadar kredi verilip tek alıcı ziraat bankası şekilde düşük faizle geri ödenecek.

bunun karşılığında da yabancı sınırı gibi konularda bayağı taviz verecekler mecburen.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Serdar Taşçı Türkiye'ye gelir miydi ya? 3 büyüklere bile gelmez diye tahmin ediyodum.

Gerçi bayağıdır ne yapıyo ediyo onu da bilmiyorum.

bayağı ortalamaydı ben son bıraktığımda, TR'ye geldiğine göre tamamen bitiktir ama burada toparlar yine, sadece pozisyon alma bilgileri yeterli burada tutunmasına.
Sosyal ağlarda paylaş

Opta hesabı geçen gün bize sor etkinliği yapmıştı yine, yeni hatırladım bakayım dedim. Bakarken de önemli gördüklerimi bir yandan copyleyeceğim.. Güzel istatistikler var hepsi için buraya

https://twitter.com/OptaCan

Ben önemli olanları, daha çok burada konuştuklarımızı vs. parça parça koyayım dedim. Mesela en önemlisi daha taze olan tartışma.

said:
%74,8 - Süper Lig'de 2014/15 sezonu başından bu yana en az 50 maça çıkan kaleciler arasında kurtarış yüzdesi en yüksek beş kaleci:

Fabri - %74,8
Tolga Zengin - %73,8
Volkan Demirel - %73,7
Volkan Babacan - %73
Onur Kıvrak - %72,2

Güven.

Sotto ile bahsettiğimiz mevzu buydu. Psikolojik olarak güven vermesi bir yana genel performansı ile hiçbir zaman o kadar iyi bir kaleci değil Muslera. Taraftar ne yaparsa yapsın, her şeyini kabul ettiği için görmezden geliniyor ama kurtarış yüzdesinde mesela Volkan ve Tolga'dan bile kötü. Senede 4 milyon tokatlayan adamın istatiksel olarak Tolga Zengin'den kötü olma hakkı olmamalı. Bunu savunuyorum ben hepsinden önce mesela, Sotto'da keza.

said:
3 - Bu sezon Süper Lig'de en fazla gole doğrudan katkı yapan savunma oyuncuları:

Douglas (7; iki gol ve beş asist)
Joao Pereira (5; beş asist)
Diego Angelo (5; üç gol ve iki asist)

Bu Douglas harbi çok kaliteli adam, tam Anadolu topçusu.

said:
11 - Bu sezon Süper Lig'de şutları direkten en fazla dönen takım Trabzonspor (11). Şanssız.

Götünün altına kiremit koyup, eriyene kadar abdest almaları gerek. 11 direkt yarım sezonda aksjdfhs müthiş.

said:
15 - Süper Lig'de bu sezon en fazla net gol pozisyonu kaçıran oyuncu Mbaye Diagne (15/31). En az 10 net gol pozisyonuna giren oyuncular arasında, bu pozisyonlardan hiçbirini gole çeviremeyen tek isim var: Islam Slimani (11/11). Kaçırıyorlar. #OptayaSor

Aboubakar dönemi tartışırken "pozisyon alması iyi olan forvet çok da kaçırır sıkıntı yok" derdik. Nitekim etkisi ne kadar büyüktü. Diagne'de erkenden form yakalamış Aboubakar gibi takılıyor zaten, çok büyük fark yaratıyorlar.

Slimani de gerçi buna tam negatif örnek ama askjhsad

said:
3 - Bu sezon Süper Lig'de en fazla şut pası atan oyuncuları:

Ricardo Quaresma - 42
Robinho - 40
Trézéguet - 39

Servis.

Ayağının dışına sokayım... Boş istatistik yine. En az 500 pasta bunu yapmıştır, üstüne üstlük soktuğu şutluk pozisyonları da biliyoruz çoğu kapalı ve dengesiz vs...

said:
2 - Bu sezon Süper Lig'de topun oyunda en fazla ve en az kaldığı maçlar:

@ibfk2014 - @SivassporKulubu - 68:40 (01.12.2018)
@konyaspor - @BursasporSk - 43:52 (26.08.2018)

Kronometre.

Başakşehir her ne kadar çok daha ağır defansif takılsa da bu sezon maçları genelde en tempolu ve topla oynanan maçlar cidden. Konya'da Aykut zaten dirket başka lafa gerek yok akjsdf

said:
1 - Galatasaray, bu sezon Süper Lig'deki 29.08'lik gol beklentisi (xG) ile 30 gol buldu. Yakın. #OptayaSor

xG istatiksel olarak işte o maçtaki gol beklentisi üzerine oluşturulan bir goygoy. GS yani skor yaratma açısından aslında kadrosunun tam hak ettiği yerde demek oluyor bu. Yani en azından istatistiksel olarak bu açıdan olması gerektiğinden kötü bir GS yok, hatta bir tık daha iyi iş yapmışlar.

Doğru transferler hücuma aktırır.

said:
1 - Bu sezon Süper Lig'de hücum bölgesinde en fazla isabetli pas atan (1935) ve rakip ceza sahasında topla en fazla buluşan takım Beşiktaş (472). Hücum.

Quaresma'nın reelde piç ettiği ama bakınca VUAUUWWW dedirten istatistikler.

said:
%91 - Bu sezon Süper Lig'de en az 900 dakika forma giyen oyuncular arasında pas yüzdesi en yüksek isim Başakşehirli Epureanu (%91). Garanti. #OptayaSor

Ben belki yine abartıyorum ama daha öncede bizimkilere söylemiştim, bu ligdeki en iyi stoper açık ara Epureanu. Topla bu kadar temiz oynayan başka adam olmamasını geçtim takım savunmasının da kalbi. Yokken Başakşehir direkt %50 falan güç kaybediyor. Emre'den önemli adam bence.

said:
7 - Bu sezon Süper Lig'de rakipleri en fazla penaltı kullanan takım Galatasaray ve Yeni Malatyaspor (yedişer). ⚪.

Madcow'u çağırın.

said:
5 - Ligde en yüksek sayıda isabetli pas veren kaleciler:

Beto: 448 (16 maç)
@MertGunok : 365 (17 maç)
@1_Muslera_25 : 349 (17 maç)
@25_boffin : 337 (17 maç)
Ibrahim Sehic: 286 (15 maç)

Oyunu geriden kurarak başlatan takımlar, çok normal istatistikler aslında ama Muslera'yı ilk defa burada gördüm ben. FT'nin etkisi diyelim.

said:
7 - Bu sezon ligde maç başına en fazla top kaybı yapan yedi oyuncu (en az 10 maç):

Trezeguet - 24,2
Caner Erkin - 22,3
Güray Vural - 21,1
Iasmin Latovlevici - 21
Jose Sosa - 20,5
Edin Visca - 19,8
Ricardo Quaresma - 19,6

Quaresma'nın düşük olması iyi gibi gözükse de başarılı pasa oranla en çok kayıp yapan oyuncu halen o, hiçbir şekilde verimli değil üstüne de en çok top kaybı yapan isimlerden. Tek bakılınca günah çıkartılan istatistiklerden bu da. Caner'in ki de kötü ama onun süresi az, gerçi az sürede daha çok sıçması...

Trezeguet mesela kasımpaşa'da hücumu yönlendiren adam. Takımın en çok pas yapan ve hep kilit deneyen adamı. 5 gol 5 asisti var zaten. Normal.

said:
1 - Bu sezon Süper Lig'de en fazla isabetli orta yapan bek Strahil Popov (27), toplamda en fazla orta yapan bek ise Caner Erkin (109). Kenar.

Yorum yok.

said:
151 - Bu sezon Süper Lig'de en fazla ikili mücadele kazanan oyuncu Vedat Muriqi (151). Gladyatör.

ayı boğan, başarılı olduğu tek şey gerçi bu olabilir zaten kasjdf

said:
1 - Bu sezon Süper Lig'de en fazla kurtarış yapan beş kaleci:

Gökhan Akkan - 66
Ramazan Köse - 59
Serkan Kırıntılı - 52
Harun Tekin - 51
Ruud Boffin - 49

Panter.

Harun 51'e şaşırdım ben. Hiç beklemiyordum. Gerisi normal.

said:
3 - Son beş sezonda Süper Lig'de en fazla maça çıkan oyuncular:

Edin Visca - 152
Fernando Muslera - 149
André Castro - 145
Serkan Kırıntılı - 144
Caner Osmanpaşa - 139
Ömer Şahiner - 139
Umut Bulut - 139

İstikrar. #OptayaSor

Visca bu ülkeye gelmiş en iyi oyunculardan ya net :(

said:
51.2 - Eren Derdiyok, bu sezon Süper Lig'de girdiği hava topu mücadelelerinin %51.2'sini kazandı (63/123). Paratoner.

Tek iyi olduğu şey bir de galiba harbiden asdf

said:
1 - Bu sezon Süper Lig'de duran toplardan en fazla gol atan ve yiyen takım Kasımpaşa (12-12). Duble.

Genel inanış iyi duran top kullanan takımlar, çok daha iyi savunur diye. Yalan resmen askjfhsd

Gerçi duran topların çoğunu Diagne taşı sıkarak çıkartıyor ama olsun.

said:
144 - 2014/15 sezonundan bu yana Galatasaray formasıyla Süper Lig'de en fazla hava topu kazanan stoper Serdar Aziz (144). İlginç.

Serdar büyük kayıp olacak harbi GS için, Marcao ile iyi ikili olabilirdi.

said:
65 - Galatasaray, Fatih Terim yönetiminde Süper Lig'de çıktığı maçların %65'ini kazandı (200/310). İmparator.

Diyecek bir şey yok.

said:
3 - Aykut Kocaman, Şenol Güneş ve Fatih Terim'in Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor dışındaki takımlardaki Süper Lig performansları:

Aykut Kocaman - 120G 92B 123M (1,35 puan)
Şenol Güneş - 54G 50B 55M (1,33 puan)
Fatih Terim - 27G 21B 22M (1,46 puan)

Görev.

Burada da yok. FT ligi açık ara en iyi bilen ve gerektiğinde pislikte yaparak, gerektiğinde de melek gibi olarak en iyi yönlendiren adam. Gerçek bir tecrübe, ligi istiyorsan her şekilde gidebileceğin en iyi isimlerden biri ne olursa olsun. Hatta en iyisi belki.

said:
2 - Son 3 sezonda Süper Lig'de ayak ve kafa hariç bir uzvu ile en çok gol atanlar:

Mustafa Pektemek - 2
Rijad Bajic - 2

Yöntem.

Zaten hep diyorum ben, Pektemek ayak ve kafasıyla düzenli şekilde gol atabilse 15 milyonluk adam potansiyeli vardı diye de jkhasdfkfkjh

said:
322 - Süper Lig'in son beş sezonunda en fazla puan toplayan beş takım:

Beşiktaş - 322
Fenerbahçe - 300
Başakşehir - 298
Galatasaray - 296
Trabzonspor -232

Kartal.

Düşününce zaten son 5 senede ligin üst sıralar için en istikrarlı takımı BJK her şeye rağmen, hep orada oldu bir şekilde puan olarak da uzaklaşmadı. Normal istatistik.

said:
75 - Bu sezon Süper Lig'de en fazla isabetsiz orta yapan oyuncu Ricardo Quaresma (75). Kanat.

Allahın belası...

said:
2 - Galatasaray'ın bu sezon Süper Lig'de en fazla isabetli pas atan ismi Fernando Muslera (175), en fazla top kaybı yapan isim ise Mariano (259). Ziyan. #OptayaSor

Bak bu garip işte, en çok isabetli pas yapan isminin takımın kalecisi olması. İlk defa görüyorum galiba asdfsad

said:
31 - 2008/09'un devre arasına 31 puanla giren Beşiktaş sezonu şampiyon olarak tamamlamıştı. Netice. #OptayaSor

bu cidden muazzam sezondu da hoca vardı takımın başında hoca.

said:
5 - Süper Lig'de son beş sezonda en az 1000 dakika forma giymiş forvet oyuncuları arasında en yüksek gole çevirme yüzdesiyle oynayan forvetler:

Mbaye Diagne - %37
Jhon Murillo - %33
Rijad Bajic- %32
Samuel Eto'o - %31
Ömer Şişmanoğlu - %30

Burada bir gariplik var esasen, nitekim buraya atmadım ama okudum biraz önce. Bu sezon gole çevirme oranı en düşük olan forvette Ömer Şişmanoğlu'ymuş. Resmen dibe çekmiş demek ki kjsadf

said:
3 - Bu sezon Süper Lig'de en fazla ikili mücadele kazanan üç stoper:

Veysel Sarı - 106
Syam Ben Youssef - 96
Sadık Çiftpınar - 90

Bu arada Veysel'in geçirdiği değişim harbi müthiş, Denizli çok iyi kullanıyor onu. kariyerinin açık ara en iyi dönemi.

said:
1 - 2014/15 sezonundan bu yana Süper Lig'de en fazla gol katkısı yapan savunmacılar:

Caner Erkin - 22 (3 gol 19 asist)
Nejc Skubic - 21 (10 gol 11 asist)
Eren Albayrak - 21 (2 gol 19 asist)

Destek.

3'lü oynat hoca üçlü...

said:
1 - 2014/15 sezonundan bu yana Süper Lig'de en fazla kafa golü atan takımlar:

Beşiktaş - 69
Başakşehir - 51
Fenerbahçe - 51

Uçuş.

Talisca sağolsun.

Bu kadar şimdilik, devam edecek gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

said:
%74,8 - Süper Lig'de 2014/15 sezonu başından bu yana en az 50 maça çıkan kaleciler arasında kurtarış yüzdesi en yüksek beş kaleci:

Fabri - %74,8
Tolga Zengin - %73,8
Volkan Demirel - %73,7
Volkan Babacan - %73
Onur Kıvrak - %72,2

Güven.

Sotto ile bahsettiğimiz mevzu buydu. Psikolojik olarak güven vermesi bir yana genel performansı ile hiçbir zaman o kadar iyi bir kaleci değil Muslera. Taraftar ne yaparsa yapsın, her şeyini kabul ettiği için görmezden geliniyor ama kurtarış yüzdesinde mesela Volkan ve Tolga'dan bile kötü. Senede 4 milyon tokatlayan adamın istatiksel olarak Tolga Zengin'den kötü olma hakkı olmamalı. Bunu savunuyorum ben hepsinden önce mesela, Sotto'da keza.

Bu hala yanlış bilgi. Adamın istatistiğinin düşük olma sebebi önünde son 5 senede oynayan defansın BJK FB İBB ve TS defanslarından çok daha kötü olması. Her sezon stoper ikililerini teker teker inceleyince zaten bu ortaya çıkıyor bariz şekilde.

Kurtarış yüzdelerine bakarken bunların kaçı karşı karşıya, kaçı tehlikeli pozisyon diye bakmak lazım. Yoksa defansta gedik bulamayıp 30 metreden belki girer diye vuran adamın topunu çelince de yüzdeyi arttırıyorsun. Şu 5 kaleciden herhangi biri GS'de olsaydı son 3-4 sezon, eminim ki %60'ın 65'in üstünü göremezdi, o listeye giremezdi.
Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde Cthulhu tarafından bu konu kilitlendi
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...