Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Starfield

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

ship customization biraz aşmış yalnız, zor iş şunu yapması. içi dışı değişecek tüm oyun boyunca sorun olmayacak falan.

oyun genel olarak akıyor ya. kesin bug fest olacak baya ama içerik çok efsane duruyor.

bekleneni verirse goty materyali

razzRaziel tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Uzayda diabloya döner hem de daha çekilmezi olur açıkçası, aynı şeyleri 1000 dünyada manasizca yapmak.

1i 3u 5i anlarım ama 1000 tane dünyada ne verebilirsin ki bana çekici gelsin, merakla kosturtsun?

Göreceğiz bakalım.

Elite dangerous benzeri diz derinliginde bir okyanus olmaz insallah.

Scalanova tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Scalanova, 11.06.2023 23:25 tarihinde dedi ki:

Uzayda diabloya döner hem de daha çekilmezi olur açıkçası, aynı şeyleri 1000 dünyada manasizca yapmak.

1i 3u 5i anlarım ama 1000 tane dünyada ne verebilirsin ki bana çekici gelsin, merakla kosturtsun?

Tam olarak bunu demek istedim. Gelecek görevlerde belli şurda bu var git onları yok et vs vs vs al sana ödül yani bell ibir noktadan sonra 1000 gezegen varsa olay buna dönecek. Açık dünya sınırsızlık hissi single player oyunlarda kolaya kaçmak gibi değerlendiriyorum. Gelişen teknoloji ile birlikte büyük bir yapım ortaya çıkartırlar büyük ihtimal etrafa bakıp yapmışlar aga deriz ilk bir kaç 10 saat oyalar sonrası belli. Tabi umarım yanılırım.

Sosyal ağlarda paylaş

9 sene once release edilen mmorpg ESO orada duruyor, her expansionda içine konulan yeni harita aynı şeyler questler vb hep aynı. Onuda yapan bu tipler.. hiç mi akıllarına ekstra bir değişik şey gelmiyor, buna mi geldi bir anda tanrıdan vahiy mi indi?

Bu sektörde bazı şeylerin gerçekleşmesi mümkün görünmüyor pek. Anca lafta kalıyor ya da gerçekten cilgincasina oyuna aşık olacaksın. Örneğin trailerde bir sürü dağ tepeye bakiyor abimiz, benim düşündüğüm eee tamam güzel bomboş dağlar neden gideceğim o col gibi dağa? Ha birde kosacakmiyim uzay çağında?

Belkide çok uzun süredir içindeyiz sektörün etkileyici oyunlar bizi etkilemiyor eskisi gibi.

Tek star sistemi olsa 6-7 gezegen ama öyle yoğun bir şekilde doldursan ki içini, mmmmm..

Deli gibi oynarım gene story uzay vs ama hic beklentim yok sasiracagim diye...

Sosyal ağlarda paylaş

İyi bir hikaye çıkarmak bunu yazmak sonra bunu oyuna yedirmek hele 1000 den fazla gezegene yedirebilmek zaten mümkün değil. Yedirmeyi bıraktım 1000 gezegende geçebilecek bir hikayeyi nasıl sen oyuncuya oynatabileceksin o kadar aksiyon merak heyecanı nasıl uyandırabilirsinde oyuncu devam etsin oyuna mümkün değil.

Bir ana hikaye olur (çok iyi olursa güzel) bitince 1000 gezegene in çık yan görevler vs sandbox gibi takıl işte base inşa etme, kaynak toplama, üretim, bitki yaratık scan etme adı altında explo var. Bunu gelişen teknoloji ile birlikte daha janjanlı biçimde sunacaklar. Olayı bu gibi duruyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Baska turlu olmasi nasil mumkun ki. Her tasin altindan bir anlam ciksin her gezegende tonla story mi olsun. Oyle bir teknoloji ve zaman yok; var olani zaten yasadigimiz gerceklik sdf. 

Oyunlarin kapasitesinin bir limiti oldugunu kabul etmemiz lazim hikaye acisindan, bazen kitap gibi olsun istiyoruz ama oyle birsey mumkun gorunmuyor. Lineer olarak harika hikayeler sunabilirler ama bunu elbette tonla open worlde yapamazlar. Eninde sonunda manzara izlenecek hub yapilacak bir oyun olur tabii ki. 

Questleri ne zaman gercek yazarlar yazar belki o zaman farkli birsey goruruz ama onunda oyuna aktarmasi her zaman limitli olacaktir. 

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...