Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Starfield

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

Sam, 12.06.2023 15:30 tarihinde dedi ki:

ayrıca bu adamların yaptığı herşeye 20 yıldır burun kıvırıp, gene de her defasında hala "hayır öyle yapmasalardı, böyle yapsalardı" demek. burada 20 yıldır her oyunlarını ortalama 500+ saat oynayan adam diyor ki "alıcısı benim". biraz da şöyle düşünseniz: "ya beni cezbetmedi ama bunun da seveni var ki demek yapılıyor". ben from software oyunlarını deniyorum ama bana hitap etmiyor, 2-3 gün oynayıp siliyorum. ama bakıyorum insanlar tapıyor. hiç "ya neden elden ring'i böyle yapıyorlar, şöyle yapsalarmış" gibi birşey dediğimi görüyor musunuz? "bunu koymamışlar, koysalardı oynardım ama bana hitap etmedi" diyorum, geçiyorum.

Elbette haklısın tercih meselesi, forum ortamı Sam bir nevi beyin fırtınası yapıyoruz :). Getirdiğim eleştiriler benim damak tadıma göre "bencesi".

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

@Sottonms'de ben combat bulamadım ama anladığım kadarıyla oyunda daha ilerlemek lazımdı combat için ama gene de bununla ölçüşebilecek bir noktada değil seyrettiğim kadarıyla videolardan, daha ziyade böyle factorio gibi biraz derinliği. yok denemez ama öyle uzun soluklu bir deneyim sağlayabileceğini sanmıyorum.

@Xenociderust oynamadım ama merak ettim, online pvp olduğu için aradığım şey değildi fakat. sp'de böyle geniş geniş takılabileceğim birşey arıyorum bannerlord gibi.

tamam "bu adamı da tatmin etsin" diyorum. sadece hand-crafted içerik yokmuş gibi bir sohbet var burada, adamlar kaç tane dev gibi şehir gösterdi. bunlar zaten 10 saatte bitmeyecek ki. adım gibi biliyorum, burada "ya hand-crafted daha çok olsa da prosedürel hiç olmasa" diyenlerin %100'ü oyunun hand-crafted içeriğini bitirmeden bırakacak. ya "writing iyi değildi" ya "vuruş hissi iyi değildi" filan diyecekler. kaç kere yaşadık aynı şeyi yani. bethesda oyunlarının bütün başlıklarını okudum forumdaki ve tek bir kişinin bugüne dek "ya oyunun herşeyini bitirdim ama azmış ya" dediğini hatırlamıyorum. oyunu silmeyecek kadar oynarsanız zaten size ziyadesiyle yetecek. ben morrowind'den beri bu adamların herşeyini %100 completion'lamış biri olarak "ya az yapmışlar" dememişken main quest bitirmeyen insanlar zaten nasıl diyebilir?

gezegen var ama gezegendeki içerik farklı. onu da "aynı gezegene gidip farklı deneyim yaşayabilirsiniz" denmesinden çıkarım yapıyorum. yani adamlar atıyorum 1000 quest yapmış, bir gezegene gidince listeden seçilip oraya ekleniyor gibi. yanlış anlamadıysam tabii. ha bu tabii 'rng' gezegenler için geçerli, yoksa tamamen elle yapılmış gezegenlerde gene outer worlds gibi sabit bir deneyim. 'rng' gezegenlerde zaten hand-crafted şeyler konacak diye anladım ben ama bunların yeri sabit değil. bunu da gezegenin farklı bir noktasına inilmiş gibi sunabilirler yani mantıksız değil yüzeyin başka bir noktasında başka bir deneyim olması. yani ben mesela "mars'a gidin şu quest var" diyemeyeceğim belki ama "rng gezegenlerde şöyle bir quest" var diyeceğim, size denk gelirse veya havuzu tüketecek kadar oynarsanız size de çıkacak.

diablo4 örneğindeki karşılığı "ya dungeonlar randomized tile dizilimi olmasaymış, hepsi elle yapılsaymış" olabilir belki ancak. benim şahsen katılmadığım ama o başlıkta gördüğüm bir eleştiri. d2'den beri adamlar randomized harita üzerine quest yapıştırıyor, burada gene dev gibi elle yapılmış world map koymuşlar. çok daha gerçekçi bir dünya hissi var ama bu ne kadar uzun ömürlü olacak oynadıkça göreceğiz.

np ya zaten klan onun için değilse niçin var, boost için mi var? 😋

"boosta yaramıyorsa klan neye yarıyor size soruyorum"

Sosyal ağlarda paylaş

ya zaten landing sisteminin nasıl olduğunu yine görememiş olmamız bence key sorunlardan biri şu an sdf ben gezegene yaklaştığımda bana gezegenin üstündeki poi'leri gösterip tıklayarak mı landletecek, kendim baya gemiyi laps diye içine mi süreceğim de yüzeyde uçarken scannerla poi bulacağım, ya da nereye landlersem landleyeyim, max 1-2 km2 alana hemen poi'leri mi serpiştirecek, bunların üçü de tüm sistemi değiştirir ve ısrarla o landing-takeoff olaylarını göremiyoruz. 

bi de videonun sonunda bu arada bi fus ro dah tarzı bi şey vardı o ne ayak, bu sefer de karakterimiz Alienborn mu sdfg

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Gezegenler boş gelecek, lore bakarsanız kolonizasyon çok eski değil, gezegenlerin çoğunun boş olması normal. Her gezende event aramak garip zaten. 20 kadar gezegen düzgün olsa fazla fazla fazla yeter.

Ama oyunun hangi firmadan çıktığını unutmayın, 5 sene sonra tamamen sıfırdan yapılmış quest ve storyline dolu gezegenlerimiz olacağını düşünüyorum modlar nedeniyle. Bu oyunu Game Pass oyunu olmasına rağmen sırf mod desteği nedeniyle satın alabilirim, Preorder edeceğim o nedenle, eğer Game Pass versiyonu da modlanabilir çıkarsa iade ederim (Skyrim'in Game Pass versiyonu modlama açısından kapalı.)

Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide, 12.06.2023 09:15 tarihinde dedi ki:

ya zaten landing sisteminin nasıl olduğunu yine görememiş olmamız bence key sorunlardan biri şu an sdf ben gezegene yaklaştığımda bana gezegenin üstündeki poi'leri gösterip tıklayarak mı landletecek, kendim baya gemiyi laps diye içine mi süreceğim de yüzeyde uçarken scannerla poi bulacağım, ya da nereye landlersem landleyeyim, max 1-2 km2 alana hemen poi'leri mi serpiştirecek, bunların üçü de tüm sistemi değiştirir ve ısrarla o landing-takeoff olaylarını göremiyoruz. 

bi de videonun sonunda bu arada bi fus ro dah tarzı bi şey vardı o ne ayak, bu sefer de karakterimiz Alienborn mu sdfg

Bu dediklerin baya onemli evet. 

Sosyal ağlarda paylaş

The Starfield tech breakdown:

why it runs at 30 frames per second

The DF team discuss visuals and the massive scale and scope of the game.

https://youtu.be/i9ikne_9iEI

-

Steamden büyük paket siparişimi verebildim.

1000 saat sürecek eşsiz yolculuğa ilk adım atıldı ..

kizillelma tarafından düzenlendi
Starfield
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...