Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ŞAMPİYON 2018-2019 Sezonu Genel Tartışma

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

mokoko said:

11. hafta - gs - fb (istanbul)
12. hafta - kayseri - gs (kayseri)
13. hafta - gs - konya (istanbul)
14. hafta - bjk - gs (istanbul)
15. hafta - gs - rize (istanbul)
16. hafta - başakşehir - gs (istanbul)
17. hafta - gs - sivas (istanbul)
18. hafta - gs - ankara (istanbul)

güzel ayarlamış fikstürü gs, federasyon ve yayıncı kuruluş beraber

http://www.entertainmentavenue.com/movie_theater/c/conspiracy_theory/1.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

3. forma tam rage. Böyle bir kepazelik olamaz ya, hadi Nike ile ilişkin geçen sene Trabzon'unki gibi kit sponsor düzeyinde olur anlarım. Ulan bu şehir temaları Nike'ın elite kategori takımlarına çıkıyor, elit hali bu yani. Bir de şehir temalı formalarda İstanbul da Barcelona ve Roma dışındakileri rahat ezer tarihi doku olarak. Mesela Inter'in temasını falan gördüm ağlayacam yani forma bu kadar mı güzel olur. Bize gelince boğaz da boğaz, koy Galata kulesini.
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

11. hafta - gs - fb (istanbul)
12. hafta - kayseri - gs (kayseri)
13. hafta - gs - konya (istanbul)
14. hafta - bjk - gs (istanbul)
15. hafta - gs - rize (istanbul)
16. hafta - başakşehir - gs (istanbul)
17. hafta - gs - sivas (istanbul)
18. hafta - gs - ankara (istanbul)

güzel ayarlamış fikstürü gs, federasyon ve yayıncı kuruluş beraber

Gs evinde oynuyor diğer maçı deplasmanda oynuyor ve üstüste böyle gidiyor. İlk maçı Ankara'da yaptık (1-3) , şimdi tekrar mı Ankaraya mı gidelim ? Nasıl olmalıydı fikstür ?!?!?!?
Sosyal ağlarda paylaş

Fikret Orman'ı o konuda tebrik etmek lazım. FT'nin acıklamalarından sanki sadece biz oturup ayarlamısız gibi anlasılmıstı . Ortaya cıkan tepkilerin tadını cıkartıp ilerde istediginde arkasına saklanabilirdi. Bunun yerine dogruyu acıklayıp tartısmaları(en azından en temel anlamda) azaltmıs oldu. Suan takımların basındaki insanların yarattıgı pozitif hava ve acık iletisim twitter taraftarları dısında herkesi genel olarak sakinlestirmis gibi. Umarım devam eder.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ayarlandığı zaten terim açıklaması veya fikret orman açıklamasından önce de belliydi.

biz ilk günden beri diyoruz 6/6 ne ya yuh nasıl ya diye. siz şanstır tesadüftür, hem ayarlama olsa bile bize komplo kuruluyor dediniz, hocanız çıkıp evet biz yapıyoruz dedi. sonrası kem küm.
Yani faydali olduğu bu kadar bariz bir durum varken kabul etmemek için bizim aleyhimize yapilmis diyecek kadar da gözünüz dönmesin.

vallahi size bazı şeyleri kabul ettirebilsek olumlu hava esecek de, bazen fanatik damarınız tutunca gözünüzün önündekini görmek istemeyebiliyorsunuz.

yoksa ben bu konu ilk gündeme geldiğinde de zaten avrupada oynayan takımlara ligde eşitsizlik yaratmadıkça her türlü kolaylık sağlansın diye defalarca belirttim.
Sosyal ağlarda paylaş

Yani yine anlamazsın diye adım adım anlatayım cunku bu aralar boyle bilgisiz bilgisiz konusuyorsun. VAR'ın falan nası kullanıldıgını bilmiyorsun mesela.

1. Sene bası butun fikstur cekiliyor. Fikstur dedigimiz de bir tane top cekiliyor. Bu denklemde önemli olan Mehmet Ayan'ın soyledigi Galatasaray ve Fenerbahce sadece 2 toptan cekmisler CL gruplarına ikisinin de gitme ihtimali oldugu icin. Dikkat ederseniz galatasaray hep evde fenerbahce hep deplasmanda olmus avrupa macları oncesi. Yani tam tersi de olabilirdi. 50%.

2. Takımların hangilerinin gruplara kalacagı, gruplarda oynayacak takımlar hangi gunlerde mac yapacakları belli olsun diye ilk bir kac hafta, o haftaya ozel gun ve saat belirleniyor. CL ve EL grup kuraları cekildikten sonra da 4. hafta sonunda milli arada geri kalan butun takvim belirleniyor.

3. Bu takvimin belirlenmesi, deplasman ve ev haftaları degil sadece gun ve saatin belirlenmesi, takımlar, bein ve tff oturup ortaklasa konusarak anlasıyorlar. yani normalde cuma aksamları saat 8de olan maclar, bizim istegimizle ve diger bulunanların onayıyla 9a alınıyor mesela.

4. Galatasaray taraftarı, ev maclarımızın 5 tanesinin (buna fenerbahce macı da dahil), cuma saat 9 a alınmasına tepki gosteriyor. Bunun yanı sıra Besiktas tarafları da "Gecen sene bize cumartesi oynayın dediniz bu sene galatasarayın butun macları cuma" diye tepki gosteriyor.

5. FT galatasaray taraflarına ev maclarının cuma gunu saat 9 da olmasının kendileri, tff ve bein in ortaklasa anlasması oldugunu tepki vermemelerini olabildigince maca gelinmesini soyluyor.

6. Bunun ustune diger takım taraftarlarının sesleri tekrar yukseliyor, onlar ayarladı siz ayarlayamadınız mı, onlar fazla dinleniyor vs. vs.

7. Bunun ustune sorulan soruya Fikret Orman cıkıp "takımlar", TFF ve bein uclusundeki takımların butun takımlar oldugunu ifade ederek. Herkesin o ve ya bu sekilde fiksture onay verdigini soyluyor.

Kısaca 6/6 komplo teorinizle alakalı FT'nin yaptıgı bir acıklaması yok.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

biz ilk günden beri diyoruz 6/6 ne ya yuh nasıl ya diye. siz şanstır tesadüftür, hem ayarlama olsa bile bize komplo kuruluyor dediniz, hocanız çıkıp evet biz yapıyoruz dedi. sonrası kem küm.
Yani faydali olduğu bu kadar bariz bir durum varken kabul etmemek için bizim aleyhimize yapilmis diyecek kadar da gözünüz dönmesin.
Sen kendi yazdıgını bilmiyorsun galiba.

6/6 evde olmasıyla alakalı hic birsey soylemiyor FT. Sadece ev maclarımızın cuma ve saat 9da olmasıyla alakalı acıklama yapıyor o da bizim taraftarlarımızdan gelen tepkiye karsılık. 3. ve 4. adımda yazdıgım gibi. Ve bu butun takımlarla beraber yapılıyor. Butun takımlarla beraber yapıldıgını da fikret orman onaylıyor.

1. maddede Mehmet Ayan'ın soyledigi gibi Fenerbahce ve Galatasaray 2 toptan cektilerse, bir ayarlama olsa ilk cıkıp fenerbahce'nin baskanlarının/yoneticilerinin acıklamalar yapması gerekmez mi? Sonucta bu fikstur sonucunda butun avrupa maclarından once deplasmanda oynuyorlar.

Ayrıca fikstür belirlendiginde tarih 9 temmuz 2018. Fenerbahce CL'den elendiginde 14 agustos 2018. Yani FB nasılsa AL'de oynayacaktı o yuzden ev/deplasman onemli degil gibi bir durum yok. Hani onemli ya CL'den once nerede oynadıgın.

2 toptan birini ceken ve butun avrupa macları oncesi(belki de o sırada CL grupları ihtimali ile) deplasmanda oynayacak takımın, fenerbahce'nin yetkililerinden hic ses yok.

https://www.haberler.com/super-ligde-2018-19-sezonunun-fiksturu-belli-oldu-11031217-haberi/
https://www.ahaber.com.tr/spor/2018/08/14/fenerbahce-benficaya-elendi

"Ayrıca TFF CL donuslerimizi deplasman yaptı TFF bize karsı" yazmamızın sizinle dalga gecme amaclı yazdıgımız bir satire oldugunu anlayamaman da gozumden kacmıs. Simdi gormus oldum.

İyi aksamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

1. Madde direkt benim dedigim scripted fikstürü destekliyor iste ? Neyi yanlis söylüyorum
Yanlış söylediğin şey, burada GS'ye bir kıyak yapılmıyor, X bir takıma kıyak yapılıyor. Bu önümüzdeki yıl BJK olabilir, FB olabilir veya Başakşehir olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

e zaten ben ilk günden beri diyorum ki "ligde adaletsizlik yaratmadığı sürece bu yapılmalı avrupa'da temsil eden takımlara".

ha geçen sene Beşiktaş'a yapılmamış, bu sene X takıma yapılmış bu başka bir tartışma konusu. Farkındaysanız zaten onun üstünden bir tartışma yürütmüyorum.

ben sadece "bu fikstür tesadüf" diyenlere hayır değil, ayarlanmış fikstür ve kolaylık olsun diye ayarlanmış diye anlatmaya çalışıyorum. aldığım cevap "federasyon bize komplo kurmuş ne kolaylığı"
Sosyal ağlarda paylaş

valla o kıyak yapılan takım asla bjk olmuyor
geçen sene bjk'ye böyle değildi hatta dezavantajlıydı, şenol bu neden böyle dediğinde ağlama çık oyna diyordu medyadaki it kopuk gs / terim çetesi, sevmem kendisini çok fazla ama çıktı oynadı koydu gayet şl maçlarında da
şimdi gs avantajlı olunca geçen yıl böyleydi diyorsun e bu seneki doğru olan böyle olmalıymış normal bu diyorlar hemen yüzsüzlüğün dibine vurup
o yüzden türkiye gibi dandik ülkelerde asla scripted hiçbir şey olmamalı her şey random olmalı çünkü kimse dün ne oldu sallamıyor herkes o saniyedeki çıkarına odaklı
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

https://i.imgyukle.com/2018/09/17/SWp8R.png

abi bu forma işine tüm kulüplerin bi çare bulması lazım. ne kadar kötü lan şu forma. resmen umurunda değil ne nike'ın ne adidas'ın tr kulüplerinin formaları.

rezillik lan şu forma resmen.

beyaz ekmeği ortadan kırma temalı deseler daha inandırıcı olurdu sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...