Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Benzinli Otomatik Araba tavsiyesi (100K TL Bütçe)

Mortis

Öne çıkan mesajlar

Mortis said:

Seat leon tip olarak güzel gözüküyor ilk başta bakmıştık daha içine girip denemedim ama nasıl bir araba güvenli mi emin olamıyorum. Böyle alıp içi dandik sert plastik, saman mod falan olmasın. Marka algısı da çok yok bende. Bir bakayım ama bir ara gidecem Doğuş Oto ya bakmaya

Küçük de olsa Polo almak isterim, hatta istanbul karambolünde küçük araba daha iyi. Bir de zaten kalabalık değiliz öle arkada çocuk bilmemne durumu da yok.

Fakat polo 1.0 ve 75 HP çok korkutuyor beni, daha yüksek motoru yok. Gidiyor mu bu araba? :) 3 silindir motoru var ben çok anlamam ama sanki böyle yetersiz bişey gibi geldi.

Nissan Pulsar'ı bilen gören var mı? Tipi şekli güzel, donanım olarak da qashqai gibi. 100K direkt 0ı. motoru da qasqhai ile aynı. Ekşiden okudum biraz da yakıt tüketimi iyi değilmiş sanırım, bir de park sensörü yok diyorlar ya hiç bir paketinde, olabilir mi böyle bişey :)

Gökhan'cım selam.

Ben geçtiğimiz Eylül ayının sonunda Seat Leon FR aldım, sıfır. 2017 model. Benzinli - Manuel benim araç. 125 HP, 1.4 motor var. Ben alırken annemin engelli raporu ile aldığım için 100K'lık araç 64K'ya falan geldi. Benim arabada ekstradan 18 jant ve Seat Sound var yalnız, normalde 90 küsürdü 2017 Eylül'de. Rengi de kırmızı.

Ben acayip memnunum arabadan. Baya da bir arkadaşım bindi, herkes çok rahat etti gerek arka koltuklarda gerek önde. Zaten Volkswagen'e bağlı olduğu için Seat, baya Golf esintileri var araçta.

Ben otomatik çok az kullandım hayatım boyunca, İstanbul trafiğinde manuel çok mantıklı olmasa da daha ucuz olması sebebiyle tercih ettim. Bir de bildiğim kadarıyla manuel bi tık daha az yakıyor. Son olarak ayda yılda bir yol açık olur da arabanın keyfine varayım dersen manuel'in yeri başka.

Epey inceledim ben de alırken, önceden 2014 model Clio kullanıyordum ikinci el. Leon'a geçince resmen Age of'da ilk çağdan son çağa atlamış gibi oldum sdf.

Leon mantıklı olacaktır 100K bütçede. Civic de bakmıştım ben ama 185 HP çok fazla bence.

Bişi sormak istersen yazarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Leon kalite anlamında üzmez, pulsar ile karşılaştırıldığını görmek üzdü baya. ama golf ile de karşılaştırılmaz, polo dengi bir araçtı eskiden, yeni yeni biraz daha yukarı çıkardılar.

bu arada sıfır alcaksam leon alcağıma arona, kona veya karoq düşünürdüm
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

Leon kalite anlamında üzmez, pulsar ile karşılaştırıldığını görmek üzdü baya. ama golf ile de karşılaştırılmaz, polo dengi bir araçtı eskiden, yeni yeni biraz daha yukarı çıkardılar.

pulsarı bilmiyorum da leon kadar kalitesiz araç kullanmadım. 2015 modelini 0km alıp 10k km kullandım. Her yeri gacırdamaya oynamaya ele gelmeye başlamıştı. Sonra internette bi baktım başkaları da yazmış. Genel bi kalite sorunu var yani.
Pulsar ile karşılaştırılması neden üzdü seni tam olarak?

Dizellerinin berbat arka süspansiyon ve buna bağlı kötü frenleri olması da cabası.

edik: FRlarda arka süspaniyon multilink diye biliyorum, dolayısıyla bu son yazdığım FR için geçerli değil.
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

karoqu dün bizim plazaya getirmişler tanıtım için kurcaladım baya, çok güzel duruyor aile için muhteşem bir araba. dizel otomatik panoramik tavanlı anahtar teslim fiyatının 170 bin liraya gelmesi baya üzdü. o kadar çıkmışken skoda yerine ikinci el mercedese yönlenmek çok daha mantıklı geliyor aile aracı alınacaksa.

ama bizzat o paraya araba alıyor olsam gider 3.18 ed veya 3.20 alırım şahsen :D
Sosyal ağlarda paylaş

dizel olmasıyla süspansiyon ve frenin ilişkisi ne ki?

2004'ten beri bi çok seat araç kullandım, çevremde kullanan çok insan var, sevdiğim bi marka olduğundan da ilgilenip sorup deniyorum araçları denk geldikçe. bir sıkıntısını görmedim, herkes memnun etrafımdaki.

pulsar'a laf etmem nissan olmasından
Sosyal ağlarda paylaş

Denocum saolasın detaylı bilgiler için

Geçen hafta aldık yeni 2018 model Toyota Auris Benzinli otomatik. İstediğimiz donanım ve renk kombinasyonu yoktu, onu sipariş ettiler, İngiltere'de üretiliyormuş oradan geliyor, işte bu haftasonuna kadar elimize geçecek umarım.

İç tasarım, donanım, komforu baya iyidi girip baktığımda. Zaten ailecek de über bi arabadan anlama durumumuz yok . Babam çok iyi anladığını düşünüyor ki mekanik anlamda baya anlıyor ama kafa eski, bayadır da arabası olmadığı için standartları çok farklı :P

Neyse bir gelsin biraz kullanalım yorum yazarım sizlere.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Eğer hala almadıysanız 88-90k arasına 2015-16 eco Civic bakın. Göçük sorunu yaşayan kasadan hemen öncesi.

Şimdi tüp esprileri gelecek ama yine de söyleyeceğim. Benim 2011 Civic'e tüp taktırmak istediğimi söylediğimde usta bana alabiliyorsan 2015 Civiclere bak demişti. Normalde LPG, motor sübaplarının ömrünü azaltabilirken o modellerde motorun LPG'ye uygun şekilde yapıldığını hatta fabrikada LPG takıldığını söylemişti. Şanzımanını söylemeye zaten gerek yok. İnternetteki DSG-EDC tartışmalarını gülerek okursun.

Hiç düşünmeden 30-40 bin km'de 2015-16 otomatik Civic alın kısacası.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...