Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Amazon Türkiye

Deathblade

Öne çıkan mesajlar

goldbären said:

abi adam zarf atmış nasıl yalayıp yutmuşsunuz ya. bu kadar saf olmayın ya lüfen.

bir konuya dikkat çekmek istiyorum okuyun mesajı bıngıldak olsa iyi cevap verirdi aslında buna .

şimdi amazon 3dsecure kullanmıyor, 1click falan kasıyor millet düşünmeden koşa koşa alsın diye.

e TR'de chargeback dolandırıcılarının kat kat fazla olduğunu da biliyoruz, bunu çakallığa çevirecekler illa. nasıl bir önlem alınacak acaba?

tr'de hiç 1-click kullanan şirket yok mu sanki.
chargeback ile dolandıracak adam amazon'u da dolandırır, hepsiburadayı da veya x birini de.
chargeback için o kadar planı programı yaptıktan sonra zaten bıark dolandırsın adam.
Sosyal ağlarda paylaş

Type Amount Maturity Strike Holder
Call $8.100.000 31.12.2018 TRY1.5250 Amazon.com Inc
Call $12.650.000 31.12.2018 TRY1.5120 Amazon.com Inc
Call $16.900.000 31.12.2018 TRY1.5540 Amazon.com Inc
Call $9.400.000 31.12.2018 TRY1.5080 Amazon.com Inc
Call $9.450.000 31.12.2018 TRY1.5910 Amazon.com Inc

oha it's happening
Sosyal ağlarda paylaş

Darqainu said:

Amazon zaten çalışanlarına köle gibi davranıyor bu konuda bir kac davası da var, haber sitelerini okuyanlar yada oradaki yazıyı yazanlar suçlu :)

Son haftalarda şirketin reklamını yapan yapana. Bizim millette de ayrı bir mutluluk. Bu vergi ve yönetmeliklerle ne kadar fark yaratabilirler emin değilim. Kısa vadede bu kafayla iç pazarı sırtlayamazlar. N11, Hepsiburada gibi oluşumların çok daha altında maaş skalası da olayın tuzu biberi oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

trapt said:

Darqainu said:

Amazon zaten çalışanlarına köle gibi davranıyor bu konuda bir kac davası da var, haber sitelerini okuyanlar yada oradaki yazıyı yazanlar suçlu :)

Son haftalarda şirketin reklamını yapan yapana. Bizim millette de ayrı bir mutluluk. Bu vergi ve yönetmeliklerle ne kadar fark yaratabilirler emin değilim. Kısa vadede bu kafayla iç pazarı sırtlayamazlar. N11, Hepsiburada gibi oluşumların çok daha altında maaş skalası da olayın tuzu biberi oldu.

çok düşük fiyatlarla girmeseler bile, müşteri memnuniyeti + iade politikaları, indirim günleri vs derken n11'i de hepsiburada'yı da silir süpürür.
Sosyal ağlarda paylaş

İade politikası için tedarikçilere kabul ettirmeleri gereken şartlar var. Mesela Türkiyedeki tedarikçiler bozuk ürünü görmeden kafadan iade vermeyi kabul edecekler mi? Paketleme standartlarına uyacaklar mı?
Bunlar hep ekstra maliyet, bu maliyetin karşılığında Amazon ne sunacak?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Dusuk fiyat diye umutlanmiyor insanlar, calisanlarin maaslari da beni ilgilendirmez yani, bana ne? Ozel firma, calismayin, arttirsinlar. Tum Turkiye'de bir onlarin verecegi az sayida is yok.

Adam gibi musteri hizmeti gelir bir de ekitap pazari hareketlenir diye tum olay.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
eldar said:
Mesela Türkiyedeki tedarikçiler bozuk ürünü görmeden kafadan iade vermeyi kabul edecekler mi?

Zaten kanun geregi bu var, internetten alisverislerde 14 gun icinde nedensiz, aciklamasiz iade hakkin var. Bunu kabul etmediklerinde avukatim ben, kanun acik, tuketici heyetine gidiyorum ilk is yarin diyorum, kabul ediyorlar (edilmedigi olmadi ama iki kere yasadim bu diyalogu).

Amazon yani ulkede kanun bu, uymazsaniz baska kapiya diyebilir yani, ozel bir anlasma yapmasina gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...