Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Amazon Türkiye

Deathblade

Öne çıkan mesajlar

Abi kendi kargoculari sanki turk olmayacak. Esyalari firlatmaya calmaya ve teslim etmemeye odakli kurye zihniyeti var bizde.amazon da olsa degismez. Biraz hayallere dalmissiniz ama bence keske gelmeseydi buraya. Ordan siparis vermek daha iyidi.

Apple turkiye nin musteri hizmetlerini de biliyoruz yani.
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

"olm kargo eksik geldi yazıon tekrar yolluyolar lea" diyenleri duyar gibiyim. gittigidiyor nasıl ebay'in yereli ise bu da öyle olacak diyorum ben. gidip ortadoğu ülkesine açtığı mağazaya avrupa usulu müşteri hizmetleri beklemeyin.

ama şu iyi haber tabi:
said:
Türkiye'deki tüm hazırlıklarının tamamlayan Amazon müşterilerinin satın aldığı ürünleri üreticiden alıp tüketiciye ulaştıracak kendi kargo şirketini kuruyor.

Bu Türkiye icin degil yalniz, amerika icin boyle bir hazirliklari var. Gelip turkiyede kargo isine girmeyecekler, yine aras, yurtici devam.
Sosyal ağlarda paylaş

Sağda solda okuyorum da insanlar ucuz ürün alacağız diye beklentiye girmişler. Öyle birşey olma ihtimalini görmüyorum şahsen. Anca kampanya ve indirim dönemlerinde güzel fırsatlar olur. Onun dışında buradaki hepsiburada vb ile fiyatlar benzer olur. Tek beklentim kalite ve ürün çeşitliliği. Bir de Prime ayrıcalıkları güzel olur tabi buraya tamamen adapte edilirse.

Bir de müşteri hizmetleri amazon.com gibi olan yok ya. amazon.fr acı çektiriyor mesela. Aynı durumda kaldığımda amazon.com ürün iadesini beklemeden yeni ürün gönderdi fakat amazon.fr aynı şekilde davranmıyor. Net bir standart yok siteler arasında sanki.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

Abi kendi kargoculari sanki turk olmayacak. Esyalari firlatmaya calmaya ve teslim etmemeye odakli kurye zihniyeti var bizde.amazon da olsa degismez. Biraz hayallere dalmissiniz ama bence keske gelmeseydi buraya. Ordan siparis vermek daha iyidi.

hadi bazı ürünleri hiç bulamayacağız ucuza alamayacağız desen tamam da, trye girdikten sonra amerikalı mı getiriyordu abi senin kargonu gümrükten eve? yine yurtiçi sdfs.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

kendi satacak mı bilmiyorum da %10 komisyonla insanlar nah alır ucuz ürün.

hepsiburada'da falan yüzde 20'den fazla. niye yüzde 10 komisyonla nah ucuz ürün alıyolar anlamadım

ben de fiyatların hepsiburada sahibinden seviyesinde kalacağını düşünüyorum o ayrı.

bir de resmi açıklama falan yok mu abi. herkes konuşuyor ama sanki adamın birisi salladı mart diye gibi geliyo bana.
açılacak o belli de mart olmaz diye düşünüyorum
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

Red said:

hadi bazı ürünleri hiç bulamayacağız ucuza alamayacağız desen tamam da, trye girdikten sonra amerikalı mı getiriyordu abi senin kargonu gümrükten eve? yine yurtiçi sdfs.

Yok hani kendi kargosu olacakmis cok iyi dendigi icin dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Silphatos said:

kindle hbdan almıştım ben 1-2 yıl önce (3rd party satıcı da değil kendisi direkt), o zamanki son sürüm paperwhite 2016'ydı galiba adı. satan yok mu şu an sadece kindle geliyo diye havalara uçulmuş

n11'de var da amazonda 80 euro turkiyede 550 lira
Sosyal ağlarda paylaş

abi adam zarf atmış nasıl yalayıp yutmuşsunuz ya. bu kadar saf olmayın ya lüfen.

bir konuya dikkat çekmek istiyorum okuyun mesajı bıngıldak olsa iyi cevap verirdi aslında buna .

şimdi amazon 3dsecure kullanmıyor, 1click falan kasıyor millet düşünmeden koşa koşa alsın diye.

e TR'de chargeback dolandırıcılarının kat kat fazla olduğunu da biliyoruz, bunu çakallığa çevirecekler illa. nasıl bir önlem alınacak acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...