Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çok Stresli Olmak.

darkageman

Öne çıkan mesajlar

Öncelikle Merhabalar,

Arkadaşlar uzun süredir böyle bir sorundan şikayetciyim doktora ve psikiyatriste gitmedim.

Şöyle özetleyeyim örnek verilirse,

İş yerinde üzerime bir görev verildiği zaman durduk yere stres oluyorum. Bildiğim bir iş hani 5 dakikalık bir iş olsa bile.

Bu olayı aileme sıçratmıyorum ama oyun felan oynarken böyle stres yapıyorum kazanmak için kaybediyorum baya sinir oluyorum. Bu bir hastalık mıdır ? Yoksa bunalımlarda mıyım anlayamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

sendekinin benzeri bende de başkadı
çalışırken 0 stress'tim saçma sapan koşullarda bile gevşek gevşek işimi yapardım, millet derdi zaten ne gamsızsın nasıl böyle olabiliyorsun vs diye

abi okula başladım, yok sınava çalışamadım, yok assigment'ı yetiştiremedim saçma sapan stressler başladı. Benimki direk öğrenci olmakla alakalı sanırım, öğrencilik psikolojisine girince direk stress yapıyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

sendekinin benzeri bende de başkadı
çalışırken 0 stress'tim saçma sapan koşullarda bile gevşek gevşek işimi yapardım, millet derdi zaten ne gamsızsın nasıl böyle olabiliyorsun vs diye

abi okula başladım, yok sınava çalışamadım, yok assigment'ı yetiştiremedim saçma sapan stressler başladı. Benimki direk öğrenci olmakla alakalı sanırım, öğrencilik psikolojisine girince direk stress yapıyorsun

ulan öğrenci olsam keşke :/
Sosyal ağlarda paylaş

O his kapana kısılmış hissi bende de var. Ara ara geliyor, sonra gidiyor. Bir kere hatta gece işdeki çok ufak bir ayrıntı için, acaba diyip böyle çarpıntılı bir kaç saat geçirdim ortada geçerli bir sebep yokken. Sabah olunca tabi insan şaşırıyor o haline la ne oli diye.

Sefillik kısaca. Yani bazen mkerim işi gücü, yak diplomayı gir bir işe vasıfsız dümdüz çalış diyorum ama sonra türkiyede olduğun ve asgari ücreti düşününce bir gülme geliyor.

Almanyayı bıraktık geldik zamanında ne büyük kayıp olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

bazi insanlar universitenin bisey ogrettigini saniyor, hayir sorumluluk bilinci yuksek olan kolelere marka basiyor iste.

esek de baglasan mezun oluyor eger denileni yaparsa, 4 yilda olmuyor 6 yilda oluyor.

4 yil boyunca gereksiz seyleri yapmis kolelere de sirketler guveniyor iste bi gorev verirsem birakip gitmez diye.

ders yerine ciftetelli ve masakapmaca da oynatabilirler yani universiteler, bir sey degismez. masakapmaca haftasi, off 3 tane masakapmaca koymuslar bugune.
Sosyal ağlarda paylaş

bu hissi en son şeyde yaşadım ya hazırlık okurken speaking sınavı oluyordu. karşımda 2 tane amerigalı kadın, kapitalizmi bize anlat dediklerinde bırak bildiğim ingilizceyi türkçeyi bile unutuyordum sdfs. kalp ritmi 2423.

zaten sonra panik bozukluk teşhisi koyduydu doktor. ilaç milaç aldıydım bi dönem ama geçmedi sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Sevmediğim bir birimde, nefret ettiğim bir iş verildi. Hayatimin en stresli dönemiydi galiba. Uyuyamaz oldum. Dudak yeme, tırnak kemirme başladı. Reflü başladı.

Bir keresinde tam iki buçuk gün uyuyamadim. Kalp çarpıntısı, terleme başladı böyle. Dedim ölüyorum. Kostum hastaneye. İğne serum uyumusum. Stres dedi doktor.
izin aldım. 10 gün sonra çiçek gibi oldum. Büyük bir toplantı oldu. Patron veriyor coşkuyu, bizimle çalışmaya isteksiz gönülsüz olan varsa söylesin göndermesini biliriz dedi,arkasından ölüm sessizliği. Dedim var ! Ben.

Burada çalışmak istemiyorum dedim. Yardımcısı not aldı. iki hafta sonra değişti yerim. Ben giderken seviniyordum, millet üzülüyordu. O stresten eser kalmadı şimdi. Ulan niye kendini onca zaman yiprattin ki diye kızdım kendime.
Sosyal ağlarda paylaş

abi stresin en güzel ilacı spor. başka türlü geçmiyor. ben de aynı dertten muzdaribim fakat sporu bıraktım, iyicene delirdi anksiyetem. yandaki tır üstüme çıkar mı, öndeki arabadan haydutlar iner mi, kız arkadaşıma metroda saldırrlar mı, harbiden yorucu bir şeymiş bu zihin hali. sporu bırakmam ve stres seviyemin pik yapmasıyla beraber deli gibi yemek yemem ve kilo almam da bi kenarda maalesef.
Sosyal ağlarda paylaş

marksman said:

Sevmediğim bir birimde, nefret ettiğim bir iş verildi. Hayatimin en stresli dönemiydi galiba. Uyuyamaz oldum. Dudak yeme, tırnak kemirme başladı. Reflü başladı.

Bir keresinde tam iki buçuk gün uyuyamadim. Kalp çarpıntısı, terleme başladı böyle. Dedim ölüyorum. Kostum hastaneye. İğne serum uyumusum. Stres dedi doktor.
izin aldım. 10 gün sonra çiçek gibi oldum. Büyük bir toplantı oldu. Patron veriyor coşkuyu, bizimle çalışmaya isteksiz gönülsüz olan varsa söylesin göndermesini biliriz dedi,arkasından ölüm sessizliği. Dedim var ! Ben.

Burada çalışmak istemiyorum dedim. Yardımcısı not aldı. iki hafta sonra değişti yerim. Ben giderken seviniyordum, millet üzülüyordu. O stresten eser kalmadı şimdi. Ulan niye kendini onca zaman yiprattin ki diye kızdım kendime.

Benim işim belirsiz sözde muhasebe yapıyorum ama değişik işlerde tarafıma kilitleniyor. Ayrıca çalıştığım yerde mutsuzum yaşamış olduğum sıkıntılar vs var. Senin gibiyim bende bir bakıma. Yeni iş arıyorum zaten daha rahat bir ortam bulma umuduyla çalıştığım ortamda herkez bir şeyi birinin üstüne atmaya meyilli olduğu için korkutucu.

Babamla beraber yaptığımız tekstil işi yapıyorduk. Battık baya yüklü miktarda da borç var onun da etkisi var. Her gün benim için şahsen kabus gibi geçiyor yalan söylememek gerekirse. Hiç bir şeyle mutlu olamıyorum. Dışarı çıkmak istemiyorum. Para harcamak istemiyorum abi. Cumartesi akşamları alıyorum 6-7 bira akşam kafa çekiyorum dünyayı unutuyorum sabah bir bakıyorum dertsiz tasasız gibiyim. Bilmiyorum abi neden böyle oldum. Açıyorum böyle ağır şarkılar sanki kendimi öldüresim gelmiyor değil böyle şeytanlar dolaşıyor kafamda. Hani bir laf vardır ya ölümü göze almış korkmuyor lan bu aynen o haldeyim şu sıralarda. Aptalım belki de bilmiyorum.

Ben babamın annemin gözlerimin önünde ağlayışlarını çırpınışlarını da gördüm. Bu bana baya bir koydu ama toparlanmasını da bildik. Benim tek yaşam amacım var o da annem ve kardeşim bana kalırsa. Onlara bir şey olmasın bana ne oluyorsa olsun işin açık tarafı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...