Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Saç Ekimi

Grego

Öne çıkan mesajlar

Darqainu said:

Grego, ben bu isin ekmegini yiyorum yillardir o is oyle olmuyor. Bir kere parasini odeyen adam sorun cikmazsa senle bir daha pek gorusmuyor.

Tam sonucun alinmasi 12-18 ay suruyor. Kim kimle 6 ayda bir gorusecek veya 1.5 yil sonra usenmeyip foto verecek.Suratini cektirmesin diyosun, bu sefer resmi gosterdigin musteri ben nerden bileyim onun o oldugunu diyor. Benim al telefonla gorus diye verdigim eski musteri numaralarina bile bunlar sizin adaminiz olabilir diyen oldu.

Ayrica before after paylaşma konusunda farkli ulkelerde yasal olarak problem de var. Hatta cogu musteriye ulasilan Facebook'ta before after foto kullanmak yasak reklam cikarken.

Son olarak before after genel bir fikir verse de sacin cikmasiyla alakali cesitli etkenler de var. Testosteron veya insulin yuksekse babayi alma sansin buyuk. Bir de tepe/crown bolgesinde kan dolasimi daha yavas oldugunda hem ekilen kokun cikma orani düşük hem de çıkma süresi uzun.

he ya, biz seninle konuşmuştuk özelden, ben de seni arıyordum. işin içindeki birinin yazması lazım senin gibi. ben sadece fikir sahibi olmak için bir gideceğim, ama işin eken tarafını hakkaten bilmiyoruz. burun estetiği gibi değil bu galiba, ne kadar buruncu varsa, instagramından before after fışkırıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

40 yılda bir yararlı paylaşım yapmış olayım bu sebeple ozamansa. Ben yurtdışından hasta getiriyorum (Amerika, İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda, İrlanda genelde) Arap ve Türkler çok pazarlık yapıyor, onları kovalamıyoruz :) Ama özelden yürüyen olursa yaptırma niyetine girmiş olan, bir iki tanıdık saç ekimci ismi veririm yada sordukları ismi araştırtırım.

Öncelikle 3 ana kısımdan oluşuyor bu ekme zımbırtısı. Lokal anestezi altında yapılıyor, iğneler biraz kol gibi ama pek acıtmıyormuş ancak enjekte edilen sıvı yakıyor biraz diyorlar. Genelde aşağı yukarı 8-9 saat sürüyor, 5000 graft'e kadar ekim yapabiliyor genelde Türkiye'deki ekimciler. 1 graft ortalama 3 saç folikülü ama bazen 4 veya 2 de olabiliyor bu. Graft sayısıyla göz boyamayı seven çok var ona takılmayın, 4 foliküllük grafti ikiye bölüp 2 graft sayan dolandırıcılar da var :)

İlk aşamada ihtiyaca/ekim öncesi yapılan plana göre (kalın yapılı, ince yapılı graftlerden kaç tane lazımsa) alım yapılıyor. Bu süre boyunca masajdaki gibi yüzüstü yapıp boş boş yere bakıyorsunuz yada portable cihazlarınızla eğlenebilirsiniz.

İkinci kısım en önemlisi, kanal açma deniyor. Burada ekilecek kökler için delik/kanal açıyorlar yönü vs hesaplanarak. Kısacası bu bölümde sizin kurak arazilere tekrar su getirmek için kan akışını ayarlıyorlar kanal açma denen zımbırtı o.

Üçüncü kısımda da bu sefer ekim bölgesi uyuşturulup alınan graftlerin ekimi yapılıyor. Bu da nispeten en basit kısmı operasyonun çünkü zaten ekilecek graftler zaten hazır ve kanallar da onların yönüne göre ayarlanmış durumda. Küçükken en ufak lego oynamış insan doğru grafti doğru deliğe sokar.

Bu saç ekim işinin okulu yok, usta çırak ilişkisi söz konusu genelde. Ekiyorum diyen doktor da yalan atıyordur en azından kısmen. Çünkü plastik cerrahın 1.5-2 saatte meme büyütme operasyonu yapması yada 2 botoks yapması 8-9 saat saç ekimi yapıp bokuyla oynamasından daha karlı bir iş. Ayrıca tek kişinin yapması çok zor, en fazla 2000 graft falan çıkartabilir yapıyorum diyen de. O yüzden genelde 2-3 kişilik ekiplerle yapılıyor.

Doktorların çoğu ismini satıyor, yalandan kafana iki çizgi çizip planlamanı yapıyor sonra işe karışmıyor. Bazıları sadece kanal açma işini yapıyor o önemli diyip, bazıları da hem graft alımında hem kanal açmada aktif rol oynuyor. Bunu görüştüğünüz doktorlara sorabilirsiniz sen sürecin neresinde varsın kanalı sen mi açıyorsun vs diye.

Bu arada Koray denen abinin adı geçmiş, o artık ününün ekmeğini yiyor uzaktan değnekle bile dokunmuyor hastaya 10-20bin versen bile, sadece görüntüde var kendisi.

PRP terapi muabbeti var, o da marketing tool. PRP bir çok şey için kullanılıyor, kendi kanınızdan üretilen bir plazma, hücre yenileyici özelliği var. Ama adam gibi sonuç vermesi için periyodik olarak (1-2 ayda bir) toplamda en az 10 seans yaptırmak lazım, saç ekim paketinde verilen 1 seansın pek anlamı yok. Zaten o da tam PRP değil çünkü normalde kendisi ekimden en az 1 ay sonra yapılabiliyor, bizimkilerin saç ekimi sırasında PRP yapıyoruz dediği, alınan graftlerin benzer bir sıvıda ekim kısmına kadar bekletilmesi.

Dip not: Ben de kelim 10 yıldır falan ama hayatta uğraşmam bu işle, kelliğimle barışığım :D
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

-Deno- said:

Black-ice said:

açılış ücreti oluyor bunların. onun altına yapmıyorlar. senin durum topiklik gibi duruyor bu arada. denedin mi?

Topik ne abi? Jelibon gibi bişi vardı o mu sdf

https://www.youtube.com/watch?v=tfDkr7-OnG0

Abi bu adam kel bildiğin yav. Benimki dediğim gibi yalnızca belli bir açıdan fark ediliyor, tepemde dikilmen lazım ve ışık düşmeli kafama.

Ama evet ilk etapta topik belki daha mantıklı olabilir. Benim saçlar sarıya çalan bir kumral ama, her saç rengine var mı bundan?
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

izmir'de http://likyaestetik.com/ iyi diyor herkes, senin bilgin var mı darq?

Ofisleri Alsancak'a dogru sag kolda kaliyodu galiba onlarin. Bi kere Fethiye'den iki yabanci getirmistik onlara, Izmir'de israr ettiler diye. Klinikleri sovlu ama bizim adamlari sacma sapan uzak bir yerde bir hastanenin alt katinda kaçak et keser gibi ekmisler o yuzden sonradan iş yapmadim onlarla. Adamlarin da sonuçları hakkinda fikrim yok pek, kafalari rahat tiplerdi zaten.

Benim gözüm ordaki yetkili ablayi pek tutmadi ama olay heart transplant olmadigi icin, iyi sonuç elde ediyor da olabilirler.

Kendilerine fazlasiyla guveniyorlardi, para basıyoruz sen olsan da olur olmasan da şeklinde davranabilirler :)

Izmir'de pek yok bu is ama Erdal Tugsel diye bi dede vardi bu eskiden yapilan Fut yontemini brezilyali gurusundan falan öğrenmiş iddialiydi. Onla da fikir alışverişi yapilabilir belkim
Sosyal ağlarda paylaş

Darqainu said:

40 yılda bir yararlı paylaşım yapmış olayım bu sebeple ozamansa. Ben yurtdışından hasta getiriyorum (Amerika, İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda, İrlanda genelde) Arap ve Türkler çok pazarlık yapıyor, onları kovalamıyoruz :) Ama özelden yürüyen olursa yaptırma niyetine girmiş olan, bir iki tanıdık saç ekimci ismi veririm yada sordukları ismi araştırtırım.

Öncelikle 3 ana kısımdan oluşuyor bu ekme zımbırtısı. Lokal anestezi altında yapılıyor, iğneler biraz kol gibi ama pek acıtmıyormuş ancak enjekte edilen sıvı yakıyor biraz diyorlar. Genelde aşağı yukarı 8-9 saat sürüyor, 5000 graft'e kadar ekim yapabiliyor genelde Türkiye'deki ekimciler. 1 graft ortalama 3 saç folikülü ama bazen 4 veya 2 de olabiliyor bu. Graft sayısıyla göz boyamayı seven çok var ona takılmayın, 4 foliküllük grafti ikiye bölüp 2 graft sayan dolandırıcılar da var :)

İlk aşamada ihtiyaca/ekim öncesi yapılan plana göre (kalın yapılı, ince yapılı graftlerden kaç tane lazımsa) alım yapılıyor. Bu süre boyunca masajdaki gibi yüzüstü yapıp boş boş yere bakıyorsunuz yada portable cihazlarınızla eğlenebilirsiniz.

İkinci kısım en önemlisi, kanal açma deniyor. Burada ekilecek kökler için delik/kanal açıyorlar yönü vs hesaplanarak. Kısacası bu bölümde sizin kurak arazilere tekrar su getirmek için kan akışını ayarlıyorlar kanal açma denen zımbırtı o.

Üçüncü kısımda da bu sefer ekim bölgesi uyuşturulup alınan graftlerin ekimi yapılıyor. Bu da nispeten en basit kısmı operasyonun çünkü zaten ekilecek graftler zaten hazır ve kanallar da onların yönüne göre ayarlanmış durumda. Küçükken en ufak lego oynamış insan doğru grafti doğru deliğe sokar.

Bu saç ekim işinin okulu yok, usta çırak ilişkisi söz konusu genelde. Ekiyorum diyen doktor da yalan atıyordur en azından kısmen. Çünkü plastik cerrahın 1.5-2 saatte meme büyütme operasyonu yapması yada 2 botoks yapması 8-9 saat saç ekimi yapıp bokuyla oynamasından daha karlı bir iş. Ayrıca tek kişinin yapması çok zor, en fazla 2000 graft falan çıkartabilir yapıyorum diyen de. O yüzden genelde 2-3 kişilik ekiplerle yapılıyor.

Doktorların çoğu ismini satıyor, yalandan kafana iki çizgi çizip planlamanı yapıyor sonra işe karışmıyor. Bazıları sadece kanal açma işini yapıyor o önemli diyip, bazıları da hem graft alımında hem kanal açmada aktif rol oynuyor. Bunu görüştüğünüz doktorlara sorabilirsiniz sen sürecin neresinde varsın kanalı sen mi açıyorsun vs diye.

Bu arada Koray denen abinin adı geçmiş, o artık ününün ekmeğini yiyor uzaktan değnekle bile dokunmuyor hastaya 10-20bin versen bile, sadece görüntüde var kendisi.

PRP terapi muabbeti var, o da marketing tool. PRP bir çok şey için kullanılıyor, kendi kanınızdan üretilen bir plazma, hücre yenileyici özelliği var. Ama adam gibi sonuç vermesi için periyodik olarak (1-2 ayda bir) toplamda en az 10 seans yaptırmak lazım, saç ekim paketinde verilen 1 seansın pek anlamı yok. Zaten o da tam PRP değil çünkü normalde kendisi ekimden en az 1 ay sonra yapılabiliyor, bizimkilerin saç ekimi sırasında PRP yapıyoruz dediği, alınan graftlerin benzer bir sıvıda ekim kısmına kadar bekletilmesi.

Dip not: Ben de kelim 10 yıldır falan ama hayatta uğraşmam bu işle, kelliğimle barışığım :D

nays, insider bilgiler iyi oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Grego said:

yüzünü çektirmezsin, kafayı çekseler ne olacak. 30-40 a yapan Koray diye bi adamın adı geçti mesela yukarıda, ona baktım, 2-3 tane koymuş. bu işte başarı oranı çok havada kalıyor bence, insanlar mutsuz olsa da, yaptık bi kere ya diye mutsuz mutsuz dolaşıyorlar gibime geliyor.

Abi korayin youtube'da birsuru video falan var. Bide aynen ununden baya yuruyo yalniz yaptigi ekimler baya basarili adamin diye biliyorum.

Darqainu said:

Sen cok yetkili bi abiye benziyon, nolur aydinlat bizi dicektim demisler. Cok sagolasin bilgiler icin. Ankara'da tanidik varmi? sdfsd Jale Senyurtu baya övuyolar.

dasaaa said:

tr'ye gelince korax'in dedigine bir bakicam.

o zaman kadar minoxidil destegi ile falan biraz kafada sac tutayim.. :/

Abi ben minoxil kullandim 6-7 ay. Bi boka yaramadi, kafa islak ilacli gezmede cabasi. Birakinca daha bi costu dökulmesi falan zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Ankara'yla pek iş yapmadım ama Civas klinikle görüşmüşlüğüm var iyi bi abiye benziyor :)

Korax said:

Grego said:

yüzünü çektirmezsin, kafayı çekseler ne olacak. 30-40 a yapan Koray diye bi adamın adı geçti mesela yukarıda, ona baktım, 2-3 tane koymuş. bu işte başarı oranı çok havada kalıyor bence, insanlar mutsuz olsa da, yaptık bi kere ya diye mutsuz mutsuz dolaşıyorlar gibime geliyor.

Abi korayin youtube'da birsuru video falan var. Bide aynen ununden baya yuruyo yalniz yaptigi ekimler baya basarili adamin diye biliyorum.

Darqainu said:

Sen cok yetkili bi abiye benziyon, nolur aydinlat bizi dicektim demisler. Cok sagolasin bilgiler icin. Ankara'da tanidik varmi? sdfsd Jale Senyurtu baya övuyolar.

dasaaa said:

tr'ye gelince korax'in dedigine bir bakicam.

o zaman kadar minoxidil destegi ile falan biraz kafada sac tutayim.. :/

Abi ben minoxil kullandim 6-7 ay. Bi boka yaramadi, kafa islak ilacli gezmede cabasi. Birakinca daha bi costu dökulmesi falan zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

samaella said:

minoxil ben kullandım geçen sene saçlar coştu hatta baya uzattım. Ama daha sonrasında kaşındırma yaptı kullanmamaya başladım ve yağmur gibi döküldü 3e vurdum saçı :D

minoxil bende de alerji yapmıştı

https://thumb7.shutterstock.com/display_pic_with_logo/1286701/210974224/stock-photo-sad-young-girl-on-a-black-background-a-very-sad-look-she-depression-woman-looking-sad-in-the-210974224.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Aaabi kellik öyle kafaya takılacak bi olay değil ya, benim de saçım seyreliyor ama umrumda değil mesela. Siz niye umursuyorsunuz ki? Bazı kadınlar kel bile seviyor hatta, bence boşverin uğraşmayın harcadığınız paraya yazık.

O parayla fakirleri sevindirin hayvanlara barınak yapın daha iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...