Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Saç Ekimi

Grego

Öne çıkan mesajlar

dreagloth said:

Rotweiler said:

Esh said:

Abi onde sorunum yok zaten,hafif arka orta seyreldi

Overhead Kulaklik takmaktan =(

oha öle bişi mi var, çabuk söyle hemen bırakıcam

https://cc-media-foxit.fichub.com/image/floptv/84a4a0f8-b4ff-495c-9cb3-582e0750a5c7/pad/ti-sei-fatto-un-taglio-di-capelli-che-non-e-andato-di-moda-in-nessuna-epoca-storica-650x488.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

Kizlar ektirdim bugun ilk partiyi. Önden ortaya kadar ekildi, ön cizgiyi baya baya iyi yapti diye dusunuyorum. Alinan saclarin kökleri baya kaliteli, iyi olcak bu ekim dediler.

Kalan kisim ve vertex cuma ekilicek. Ekilirken agri sizi hissetmedim, anestezi full kafa. Suan biraz aci var ama pek öyle asiri bisey yok, anestezi tamamen gecince gece ortaya cikar durum diye dusunuyorum. Ekim ameliyathanede oldu ankara koru hastanesinde. BIldigin acik kalp ameliyatina girer gibi sdfg. Bide doktor full bastan sona operasyona dahil oldu, merdivenalti yerlerdeki gibi sirf asistanlar falanla birakmadi. Hemsireleri yönlendirdi, kendi yapti yer yer, cizdi hesapladi, sunlar buraya olcak onlar buraya bilmemne özellikle ön cizgiyi kendi yapti. Baya ilgiliydi memnun kaldim.

2. parti cuma gunu, kendimi bi toparlayim before after resim falan aticam buraya.
Sosyal ağlarda paylaş

Ikinci parti ekildi bugun update ediyim.

Ilk ekimden sonraki sureci anlatayim bilgi olsun yaptirmayi dusunenler icin. Ben uyurken tekvando kivaminda yattigim icin ilk gece (carsamba) riske atmayim diyerek nerdeyse oturarak uyudum köklere zarar gelmesin diye. O yorgunlukla uyudum normal gibi. Dun ve bugun agrim sizim hicbisey olmadi, biraz kasiniyo kafa iyilesme surecinde ama onun disinda agri sizilik bisi yok. Bugun ikinci ekim gerceklesti, vertex kismindan ortaya dogru. Ortada sac oldugu icin oraya girmedik.

Donöru cok yipratmamak icin donörden 4200 civari kök alindi. Kalan kisimda 1000-1200 arasi cene alti sakaldan alindi (zaten sevmiyodum asiri sakal ciktigi icin o kisimda). Sakaldaki köklerin cogu iyi cikti ama bazilari iyi cikmadi. Dolayisiyla sakaldan ekilenlerin kucuk bi kismi tam tutmayabilir dedi doktor. Suan kafa ve sakal kismi sargili oturuyorum sdf. Sakal alimi zorladi biraz hemsireyide benide. Bugun biraz daha agrim oldu operasyondan sonra, 3-4 saat sonra gecti ama. Suratimda ve kafamda ödem var biraz, asiri degil ama var. Yarin sakaldaki gazli bezi alip kremlicem acik kalicak. Pazartesi gunu ilk yikamayi yapicaz, sonrasinda da bandajsiz acik döneme geciyoruz.

Simdilik hersey guzel gidiyo, enfeksiyon kapmamasi icin falan evden hic cikmiyorum bi 9-10 gun kadar. Sonrasinda assagi yukari normal surece gecmis oluyoruz. Aci olarak dövme yaptirmaktan daha az zahmetli sahsen, bitek surec uzun ama iste bi 5-6 ay bekleyip görucez artik sonucu. Ben baya pozitifim 5000'den fazla greft ekildi ve kapanmasini istedigim her kismi istedigim sekilde kapatmaya calisti doktor.

Hala resimleri atamadim laptopa, atinca buraya yuklicem. Öptum bys
Sosyal ağlarda paylaş

Editledim simdi ekledim biriki bisi daha. Tesekkurler bilgi icin, doktor söylememisti. Sirt ustu yat dedi ama cesaret edemiyorum deli yattigim icin.

Biraz ödem var suratta ve kafada. Asiri sekilde degil yalniz normal, umarim surec böyle gider gayet iyiyim yani suan icin. Fazla bi agri sizi yok, yikamaya kadar neredeyse dik oturma kivaminda uyumaya calisicam ki hem kafam saga sola gelmesin hemde dedigin gibi ödem olusmasin fazla.
Sosyal ağlarda paylaş

Uyku tutmadi resimleri atiyim dedim sdg

Saclarin yapilmadan önceki hali. NW4 / NW5 arasi. Isik altinda tabi berbat görunuyo, özellikle tepeden nefret etmeye baslamistim iyice sdf

Ilk operasyon öncesi ben

Ilk operasyon sonrasi ben sdgh

Ilk gun ekim. Ilk resimdeki ön cizgi asimetrik gibi duruyo ama degil. Kafa sistigi icin biraz yamuk gibi görunuyo.

Ikinci seanstan resimler

Ekimden önce/sonra sakal

Karsilastirma

Simdilik gidisat iyi gibi agrisiz sizisiz bakalim. Ön kisma 3000 civari ekildi. Arka tepeye ve orta kisima 2000-2200 civari sakal/sac karisik sekilde ekildi. Orta kisimda bi aciklik var, sac oldugu kisim. Oraya neden hic ekim yapmadi bilmiyorum ama ordaki varolan saclar yeterli kapanikligi saglar diye dusundu saniyorum. Biraz icime kurt dusmedi degil, ilerde o orta kisim dökulurse diye. Ama dedigim gibi, donörde ilerisi icin sac birakildigi icin ilerde bi ekim daha söz konusu olabilir, bilemiyorum bakicam artik bu surec bitince. Saniyorum ön ve arkadaki yogunlukla saclar iyi tutarsa o kisimda kaynar gider gibime geliyo. Her halikarda önceki halinden iyi olacak diye dusunuyorum.

Yuzum baya sismeye basladi buarada, gözum alnim falan yamuk yumuk oldu sdgjh
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...