Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mağduriyet Hikayem: EDUCASE Akademik Danışmanlık Merkezi

Nergal69

Öne çıkan mesajlar

ben şeyi anlamadım. neden ısrarla aynı firmaya shut up and take my money dedin. baktın bunlar saçmaladı o kadar para göndermeden başka firmayla konuşsaydın.

nolur hesap no atın para göndericem diye peşinden koşmuşsun adamların sdfs.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

Hahah abi tezi yazsan ne olacak pırof olsan ne olacak jdhdhhdh. Ben bayılıyorum bu akademisyen triplerine. Sanki ülkede bilim yapılıyor :)

O saçma sapan kurallar falan hep "birilerinin tanıdığı olmayanları dışarıda bırakmak" için, hani "seni illa ki bir aşamada dışarıda bırakacağız, yıllarca boşuna uğraşacaksın, boşver" denmiyor da, her fakülte seni başka başka saçmalıklarla uğraştırıyor, yok 3 santim aşağıda, yok 5 santim yukarıda. Gerçekten hastasıyım bu boş hayallerin. Şuna harcayacağınız vakti de özel sektöre gerçekten değer katacak işlerde harcasanız var ya akademisyen maaşının 2 katı para kazanırsınız.

postunu akp düzenine sitem eden ulusalcı gibi başlayıp, reis sevdalısı yozgat boğazlıyan esnafı olarak bitirdiğin için tebrik ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

ben şeyi anlamadım. neden ısrarla aynı firmaya shut up and take my money dedin. baktın bunlar saçmaladı o kadar para göndermeden başka firmayla konuşsaydın.

nolur hesap no atın para göndericem diye peşinden koşmuşsun adamların sdfs.

yukarda birkaç kez cevapladım bunu. yorumu iyi olan ilk üç firmayı seçtim. birinin şirket maili gmail'di ve açıkcası telefonda "abi" çekiyorlardı. öteki de sene sonu yoğunluğu var mağdur etmek istemeyiz diyerek teklif vermedi.

@applevodka
biz firmayla 3 gün önce irtibata geçtik ki makul bir süre bu. verdikleri teklifler de bunu destekler nitelikte. ancak SAP kullansan bu kadar zor işler sürecin. teklifi değişemiyorlar, geç geliyor telefonda sürekli bir erteleme. başka çarem kalmadığı için verdim bu firmaya bayıldığımdan değil. ayrıca altını çizerek söylüyorum: tez yazdırmadım, format düzenlettim(başlık düzenleme, şekil açıklaması düzenleme, kaynakça oluşturma, içindekiler tablosu düzenleme vs vs)

bu arada genel itibariyle akademisyen olacakmışım gibi bir hissiyat oluşmuş. yok öyle birşey:) gayet özel sektör personeli 2.öğretim tezsiz yüksek lisans öğrencisiyiz işte:)
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

abi şu anki türkiye ortamında akademide 9-5 çalışıp bütün gün çay içen biri olacağına, sanayide araba tamir etse topluma daha faydalı olur diye düşünüyorum.

sacmalama 9-5 calisan akademisyen mi olur... sektore yabanci oldugun buradan belli

sabah spora giderler 10-11 gibi gelirler (geldikleri gunlerde) ayda bir pazar gunu 1 saat calisirlarsa uf cok calisiyoruz diye isyan ederler.

herhangi bir akademisyeni 9-5 ise koy 2. haftasinda intihar eder.

cok calisan var mi? var tabii dunyayi ileriye tasiyan bu adamlar ama 1% vardir ancak.
Sosyal ağlarda paylaş

valla akademisyen dediğin yatar haftada 72 saat heartstone oynar.Baba parası yemenin bir tık yukarısı parttime calısmanın bır tık altı.

@Nergal69
Bir yandan haklı gibisin bir yandan cok sayı vermişin bu kadar sayı verende pustluk olur.Hem saf duruyon hem cakal entresan.
Sosyal ağlarda paylaş

oldun said:

valla akademisyen dediğin yatar haftada 72 saat heartstone oynar.Baba parası yemenin bir tık yukarısı parttime calısmanın bır tık altı.

@Nergal69
Bir yandan haklı gibisin bir yandan cok sayı vermişin bu kadar sayı verende pustluk olur.Hem saf duruyon hem cakal entresan.

ben bir para verdim ve karşılığında ne bir özür aldım ne de para iadesi. ben özel sektörde satış sonrası servis yöneticisiyim. bakım anlaşmaları vs yapıyorum. anlaşmanın ilk şartı 48 saat içinde müdahaledir. 1 saat geçirirsen müşteri yaptırım uyguluyor. bu sene 4 anlaşma yaptım çünkü kadroda büyük değişiklikler oldu. spesifik işten ayrılan personel sayısı 4e indi. şimdi ben 10 tane o işten bakım anlaşması satsaydım ve 5i aynı anda bozulsaydı 4 personelimle bu işe yetişemeyecek, müşteriyi mağdur ve dolaylı yoldan dolandırmış olacaktım.

EDUCASE deseydi ki bana "kusura bakma arkadaşım biz yoğunuz ayıp etmeyelim" baştan kabulum. arıyorum tamam hemen gönderiyoruz teklifi vs derken iş buralara geldi. Desene bana yok yaptıracak adamım. Beni bunlardan alacağım 885TL ihya etmez ama 1 kuruşumu bile böyle usülsüzlüklere kurban etmem. Herşeyi geçtim taahhüt ettiğin süreden 7 saat sonra teslimat yapmışsın. Nasıl bir "ben haklıyım" tavrıdır bu? cayma hakkım yokmuş. Hiç hakem heyetiyle muhattap olmamışlar anlaşılan.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben elemanları tanıyorum. Muhasebe onayı bekliyoruz kısmı komikmiş muhasebe filan yok çünkü. Toplam 3 kişiden oluluyor şirket. ilk psikolog ofisiydi daha sonra ödev işinde daha çok para olduğunu anlayınca komple ödeve kaymışlar demek ki. Adresleri filan yazmıyor mu sitede? Beşiktaş barbaros bulvarında olması lazım ofis. Git tokatla.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...