Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avengers: Infinity War (2018) (Çizgiroman sıpalarını belirtin)

progamer

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Akmerkez'e gel abi. Koltuklar en rahatlarindan, ikili kanepeye yayiliyorsun. Ses sistemi mukemmel, zaten opera yayini yapiyorlar Metropolitan'dan, hakkini veriyor. Projektor 4K.

CineEurope'un son fuarinda en iyi yeni sinema salonu secilmisti Avru[a'daki ayrica. Bin metroya, gel.
Sosyal ağlarda paylaş

https://pbs.twimg.com/media/Ch9AJP_WsAAwKSr.jpg

bu avengers için değil ama sadece fikir vermesi açısından koydum

https://www.youtube.com/watch?v=K66PrKCWyiM

şöyle bir fark varmış imax ve normal ekranlar arasında. normalde imax olan her filmin her anı imax kamera ile çekilmezmiş ancak a: iw tamamen imax kamera ile çekilen ilk filmlerdenmiş.

sanırım imax gitmek lazım ya buna.
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

açıkçası ben de 3d sevmiyorum mecburen gittim şimdiye kadar hep. 2d mi alsam acaba????

birde cinemaximum'da mpx diye bir olay varmış. şöyle açıklamışlar ama fark nedir hiç bilmiyorum. emaar'da mpx salonda oynuyormuş

said:
Mars Premium Experience’ın son teknoloji geniş ekranı sizi filmin içine çekecek!

Cinemaximum salonlarında unutulmaz seyir keyfi yaşatan Mars Cinema Group; sinema tutkunlarını yepyeni bir teknoloji ile buluşturuyor. Film keyfini maksimumda yaşamak isteyen sinemaseverler, Mars Premium Experience ile filmi doyasıya yaşıyor. Her koltukta maksimum konfor ve eğlence sunan Mars Premium Experience film izlemeyi unutulmaz bir deneyime dönüştürüyor. Mars Cinema Group’un film tutkunlarına sunduğu son yeniliklerden biri olan Mars Premium Experience; ekstra büyük ve parlak dijital projeksiyonu ve 3D ses sistemiyle izleyenlere daha gerçekçi ve daha canlı bir görüntü sunuyor.

3D teknolojisi, yüzde 20 daha geniş ekranı, dijital projeksiyonu ve yükseltilmiş ses sistemiyle Mars Premium Experience; yüksek çözünürlükte görüntüler üretiyor ve standart salonlara oranla daha yüksek ses kalitesi sağlıyor. Mars Premium Experience salonlarında misafirler sadece bir film izlemiyor, aynı zamanda bu deneyimin bir parçası oluyor.

MPX salonlarda dual projektör var. Gerçek 3D aslında bu setuplar. Bir sol diğeri sağ gözü verir 3D içerikte. IMAX'ler de dualdir.

Emaar Cinemaximum MPX'lerde Sony 4K SRX-R500 serisi kurulu. Kalibrasyonunu bozmazlarsa görüntü kalitesi çok iyidir Sony DS'lerin.

Dijital sinema integratörüyüm. Türkiye'deki Sony'leri biz kuruyoruz mesela son 3 senedir.

En son Vadi İstanbul Salon 2'nin bakımını ve kalibrasyonunu yaptım gala var diye. Bozmadılarsa gidin izleyin.

Cinema Pink'de Sony kullanıyor ama onlarda Dual Stack yok. Kurulum, bakım ve ayarlarını kendi bünyelerinde yapıyorlar. Standartları nedir bilmiyorum ama CGV MARS grubunun belli standartları vardır. Lamba değişim süreleri, periyodik bakımlar, ses kalibrasyon vs. Tabi 4 4 lük değil hiçbir zaman ama inanın piyasadaki diğer işletmecilerden çok daha üstünler bu konuda.

Özellikle anadolu sinemacısını görseniz, o cihazların ne koşullarda çalıştırıldığını. Çoğu insan bilmez iyi görüntü ve ses nedir. Hep kötüsüne alıştıkları için.

Maltepe Piazza AVM açılacak 20 Nisan'da eğer ertelenmezse. 8 salon Sony Diğer 2 salon 4DX ve Korelilerin kendi özel PLF'i olacak. Maltepe İkea'da 4 Mart sanırım açılış. Orada da Salon 1 Dual Stack Sony olacak, diğer 4 salon Sony.

Gidecekseniz mesela buralarda gidebilirsiniz İstanbul için.

Ankara'da Metromall Salon 2 ve Salon 6 iyidir.

Tercih edecekseniz zaten CinemaPink ve CGV MARS'ı tercih edin. Diğerleri cidden paranıza yazık. Hem ekipmanlar eski, bakımsız ve ayarsız hem de çoğu işletmeci farkında bile değil verdiği hizmetin nekadar kalitesiz olduğundan.
Sosyal ağlarda paylaş

75-80 arasi bir puan hakkediyor film.

detayli calisilmis, genis bir donemin kulturune dair pek cok seyi guzelce yakalamislar ve iyi bir sinematografi ile harmanlamislar. iyi bir feel good filmi olmus.
pazar sinemasi tabiri cok yanlis sayilmaz aslinda. gercekten de hos bir izlemelik.

cigir acan bir film olma kaygisi yok. keyifli. izlenir.
Sosyal ağlarda paylaş

thanos devrimciymiş
Sosyal ağlarda paylaş

Lopeth said:

https://hugelolcdn.com/i/513730.jpg

hdfhfdhfdfh
Sosyal ağlarda paylaş

Barathrum said:

Beyler simdi mpx mi alalim imax mi anlamadim. Hangisi daha iyi? İzmir icin konusuyorum tabii.

sahi izmir’de güzel bi salon var mı? söyleyin de gidek
Sosyal ağlarda paylaş

ironman oluyor artik di mi?
Sosyal ağlarda paylaş

cık. kaptan amerika ölür.
Sosyal ağlarda paylaş

loki ölücek. fava at bekle.
Sosyal ağlarda paylaş

stark ölecek bence, yerine de shuri geçecek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...