Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kahve makinası/makinesi

Tony_Stark

Öne çıkan mesajlar

axedice said:

Narstil said:

- Tchibo Cafissimo Classıc kapsül makinası vardı. Yerine Delonghi Ec685M Espresso makinası aldım gayet güzel memnunum.

Çiboya göre artısı eksisi ne peki? Ben çibodan memnunum şimdilik, ileride değiştirmek istesem nelere dikkat etmek lazım? Bi işte sütü ısıtamadığı için onu mikrodalgada hallediyorum.

Kahve taze çekim olduğu için aramo/ tad olarak daha iyi oluyor. Sonuçta kapsülde ki kahve vakumlu da kalsa yeni çekilmiş kahve kadar kaliteli olmuyor. Ben 250 gramlık çektirip onu kullanıyorum. Bittikçe alıyorum.
Bende ki makinanın aynısı ise sütü gayet iyi ısıtıyordu. Makinada bir sıkıntı olabilir temizliğini kontrol et yada kireç tutabiliyor onun için temizleme paketleri satıyorlar. Sağlık açısından mikrodalga yerine ocakta ısıt bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm oke eyvs. Classic dedim ama bendeki süt ısıtma/köpürtme vs. haznesi olmayan basit model, sanırım modeli karıştırdım ben.

Ya mikrodalga sabahları çok kolay oluyor, hatta rutinim bile belli giyinmeden önce mikroya atıp giyinene kadar ısıtmış oluyorum falan başında bekleme derdi yok bişey yok. Üşengeçlik grandmaster o yüzden mikro =P

Akabinde kahvesini üzerine ekleyip termosa doldurup iş yerinde içiyorum mutlu mesut. Taze çekim bilmemneyle mutlaka arada fark vardır da kahve gurmesi olmadığım için aradaki farkı anlamam ben heralde
Sosyal ağlarda paylaş

samaella said:

birisi daha vardı eminönü demişti, öttürür demişti. Nereden alıyonuz?

GERGE nerdesin sen btw! ışığına ihtiyacımız var

Ben demiştim.

https://tr.foursquare.com/v/kurukahveci-ihsan/50d41664e4b07653cf8e8b99

Buradan sipariş veriyorum kavurup gönderiyorlar. 250şer gram paketletiyorum bayatlamasınlar diye.
Sosyal ağlarda paylaş

ben bi filtre kahve makinesi alıcam 150-250 lira bandında electrolux braun şu bu. bunlar arasında şu marka daha iyi yapar diye bir şey yok değil mi? alayım geçeyim birini?

serjuhan said:

Aynen Fistan'ın dediği gibi. Taze kavrulan 1 haftalık çekirdeği çektiğimdeki lezzet ve kıvamla aynı zamanda kavrulup 1 ay sonra öğüttüğüm kahvenin kıvamı ve lezzeti aynı olmuyor.

ben bu tarz farklar için blind test öneriyorum. 6 bardak kahve gelecek önüne mesela sen içlerinde ne var ne yok bilmeyeceksin ama kahveyi yapan kişi bilecek. bakalım sen "1 ay sonra çektiklerim bunlar, anında çektiklerim bunlar" diye ayırabilecek misin =)
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

ben bi filtre kahve makinesi alıcam 150-250 lira bandında electrolux braun şu bu. bunlar arasında şu marka daha iyi yapar diye bir şey yok değil mi? alayım geçeyim birini?
l

bazıları da çok dandik oluyo delonghinin ucuz modelleri falan plastiği yumuşuyor kahve yaparken asdf
bende philips hd7688 var 5-6 senedir tık demedi
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Eylül gibi beyaz Arçeliklerden alacaktım ben de bir baktım 250 liraya satılan makine 500 olmuş. Hatta 560 lira falan şu anda. Ben de Letgo'dan bir kere kullanılmış buldum aldım hemen. Ev hanımıymış koyacak yer bulamıyormuş 110 liraya fit oldu. Baya güzel makine tavsiye ederim. Su haznesi, filtrenin konulduğu yer falan çıkıyor, arada yıkamak için güzel düşünülmüş. Gel gör ki sıfırına da o kadar para verilmez bence. Gerçi fiyatlar zaten sapıttı. Yazın almışken iyisi olsun diye baktığım WMF'ler 600 liradan 1000 liraya yükselmiş. Alt tarafı kahve makinesi.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

sabonis said:

l

bazıları da çok dandik oluyo delonghinin ucuz modelleri falan plastiği yumuşuyor kahve yaparken asdf
bende philips hd7688 var 5-6 senedir tık demedi

şu alet baya iyi ben de tavsiye ediyorum (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...