Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kahve makinası/makinesi

Tony_Stark

Öne çıkan mesajlar

Selam sevgi pıtırcıkları, pazar alanında konuşuldu biraz ama ben pek karar veremedim size sorayım dedim.

Pazar alanında gaggia evo. önerildi fakat arçelikte ve bekoda stoklar hep bitmiş direk gaggia satan yer de trde yok sanırım.

yine aynı konuda şu seri önerildi, güzel duruyor ama işte hiç anlamadığımdan bir de bir araba olmadığından sormadan karar veremiyorum.

normalde buna ayırabileceğim bütçe 300-400 tl fakat hani siemens çok iyiyse yaparım bir şeyler, ha birde ben bunlardan bir adet aldığımda öğütücü almak zorunda mıyım? kahveyi aldığım yerde çektirsem nasıl bir dezavantajı olur bana?

birde bunların presetleri flm yok mu ben sütünü neyin koysam içine o halletse, mocha yap desem mocha yapsa americano desem onu yapsa, hani para vericem ya çalıştığını gerçekten hakettiğini bilmek istiyorum ^^

nasıl oluyor bu işler, tek tip kahve alıp addleri biz hallediyoruz sanırım tarife uyaraktan.

bunlar küçük detaylar ama önemli olan makine tavsiyesi ve öğütücü muhabbeti, yardımınıza muhtacım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ne kadar iciyorsun? Eger aldigin cekirdekleri bir haftada bitirecek potansiyel varsa ve surekli rahat cekirdek alabiliyorsan o onerilen makineler uygun. Yoksa Nespresso ya da Cafissimo al gec.

Cafissimo var bende, farkli bir sey istedigimde de Moka Pot ya da French Press ile istedigim gibi yapiyorum mahalleden 100 gram alip, evde ogutup.
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonfire said:

şu önerildi dediğin nedir linklememişsin.

pardon şu seri http://www.siemens-home.bsh-group.com/tr/urun-listesi/kahve-makineleri/filtre-kahve-makineleri

ya ben aslında çok çeşit deneyen bir insan değilim, kışın mocha yazın frappe mocha içiyorum yani, mocha yapsın bana, nadiren de filtre kahve içiyorum, haftada 6 gün mochaysa 1 gün filtre kahve tadında gidiyor, hani nasıl yapılır vs çok merak etmedim bugüne kadar, merak etmekte istemiyorum çok fazla, ha tabi zamanla zevklerim değişebilir vs.

mochaları starbuckstan içiyorum işte hep ona göre şeyapıcam.

hoş en son french press + sb guatamala kahvesi almıştım mesela hafif kakaoluymuş o o da hoşuma gitmişti baya.

evde kullanacağım, yani max 4-5 fincan verse bile yeter, ama gidip sinbodan flm almak istemiyorum yani anladınız alayım 5-6 sene kahve yapsın bana.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Ne kadar iciyorsun? Eger aldigin cekirdekleri bir haftada bitirecek potansiyel varsa ve surekli rahat cekirdek alabiliyorsan o onerilen makineler uygun. Yoksa Nespresso ya da Cafissimo al gec.

Cafissimo var bende, farkli bir sey istedigimde de Moka Pot ya da French Press ile istedigim gibi yapiyorum mahalleden 100 gram alip, evde ogutup.

günde 2 kupa işte şuan 1 sabah 1 akşam işten geldiğimde hafta sonları 3-4e çıkıyor tabi.

az kaldı spamden banlanıcam, nespressonun benim bütçeme uyanları çok böyle kötüymüş gibi gözüküyor ya ahah

bunlardan birini alırsam kapsül mü almak zorundayım?
Sosyal ağlarda paylaş

Tony_Stark said:

Dragonfire said:

şu önerildi dediğin nedir linklememişsin.

pardon şu seri http://www.siemens-home.bsh-group.com/tr/urun-listesi/kahve-makineleri/filtre-kahve-makineleri

ya ben aslında çok çeşit deneyen bir insan değilim, kışın mocha yazın frappe mocha içiyorum yani, mocha yapsın bana, nadiren de filtre kahve içiyorum, haftada 6 gün mochaysa 1 gün filtre kahve tadında gidiyor, hani nasıl yapılır vs çok merak etmedim bugüne kadar, merak etmekte istemiyorum çok fazla, ha tabi zamanla zevklerim değişebilir vs.

mochaları starbuckstan içiyorum işte hep ona göre şeyapıcam.

hoş en son french press + sb guatamala kahvesi almıştım mesela hafif kakaoluymuş o o da hoşuma gitmişti baya.

evde kullanacağım, yani max 4-5 fincan verse bile yeter, ama gidip sinbodan flm almak istemiyorum yani anladınız alayım 5-6 sene kahve yapsın bana.

Siemens marka olarak ne kadar güven veriyor bilmiyorum ama bu seri çok iyi. Aldığımız klimalar BERRBATT çıkmıştı ama kahve makineleri başarılı ve şık görünüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Sadece filtre kahve yapacaksan bence gidip De'Longhi markalılardan birisini al, hem güzel yapıyor hem de fiyatları uygun. Kahveyi ise gidip azar azar Tchibo'dan alırsın. Taze olduğu gibi sürekli yeni çeşit getirerek değiştiriyorlar. Kapsül olayını sevmiyorum, bana pek sağlıklı gelmiyor. Bunun dışında barista olaylarına sararım işte espresso makinesi ile süt köpürtücüsü de olsun diyorsan bence hiç heveslenme, aldıktan sonra kalıyor hepsi. Filtre kahve iyidir :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Tchibo'nun neresi çamur yahu? Paket olarak satılanları bilmiyorum ama taze çekirdeklerden çekip verdikleri güzel. Üstelik standart olarak bir sürü çeşiti var, her ay farklı farklı limited edition geliyor. Davidoff'u da bu adamlar üretiyordu şimdi onları da getirmeye başlamışlar :)

Mocha ve americano gibi türler için espresso makinesi lazım ama sütlü olanları hazırla sonra hepsini temizle uğraştırıcı ya 8-)
Sosyal ağlarda paylaş

orc_lord said:

Tchibo'nun neresi çamur yahu? Paket olarak satılanları bilmiyorum ama taze çekirdeklerden çekip verdikleri güzel. Üstelik standart olarak bir sürü çeşiti var, her ay farklı farklı limited edition geliyor. Davidoff'u da bu adamlar üretiyordu şimdi onları da getirmeye başlamışlar :)

Mocha ve americano gibi türler için espresso makinesi lazım ama sütlü olanları hazırla sonra hepsini temizle uğraştırıcı ya 8-)

arada giriyorum eve iş getirdim çok yazamadım konuya ama, şimdi mesela bu tshibodaki cafissimolar espressoda yapıyoruz diyorlar, e ben onunla mocha yaparım?

ama sadece kapsül mü kullanıyor onlar?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Tony_Stark said:

orc_lord said:

arada giriyorum eve iş getirdim çok yazamadım konuya ama, şimdi mesela bu tshibodaki cafissimolar espressoda yapıyoruz diyorlar, e ben onunla mocha yaparım?

ama sadece kapsül mü kullanıyor onlar?

Evet, onlar sadece kapsül ile yapıyor. Bir sürü çeşiti var kapsüllerin, içmek istediğin kahve türüne göre onlardan alıp direkt yapabiliyorsun mesela Nespresso’da.
Sosyal ağlarda paylaş

Valeron said:

adam mocha istiyor tuturmuş mocha istiyor filtre kahve diyonuz yapmayın

aynen bana espresso makinesi lazım sanırım.

ama filtre kahvede yapsın, abi deli olucam oturup bi araştıramadım, kapsüle bağımlı kalmakta istemiyorum starbucksın kahvelerini çok beğeniyorum presste kullandığım onlardan alsam espresso yapsın bana.
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi max bütçe 600 şuan, yani bu ay makinayı alıp gidip kahve çektirip kullanıp, memnun kalırsam diğer ay da öğütücü alıcam öyle düşün, ama gerçekten bıktım 2si1 aradadan, günlük 20 tl kahve masrafım var onu düşürmem lazım. hem kendim istediğim gibi yaparım falan derken bakıyorum işte bir şeyler, her marka hakkında pozitif olduğu kadar negatif yorum da var neye göre seçeyim bilemedim anasını satayım
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...