Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ac patinin gece kasintisi...

Tim

Öne çıkan mesajlar

Tim said:

Archangel_ said:

önyargılı olma. kabak tatlısı fanı değilimdir, hatta çok özeli olmadıkça sevmem bile. tahinli kabak tatlısıyla ünlü bir yere zorla götürülmüştüm, ilk çatalı alana kadar da senin dediklerini diyordum kiii, cidden efsane oluyor :D

Ben cok severim abi kabak tatlisini. Sutlu olanini daha cok severim ama tahin ile kabak tatlisi birbirine yakisan seyler degil abi.

abi zevkler ve renkler tabii de, eğer ki denemeden böyle diyorsan inan bana tat orgazmı kaçırıyorsun, yok deneyip de beğenmediysen diyecek bir şey yok. bir de gözlerimi kapattıkça tantuni görüyorum thanks to you :/
Sosyal ağlarda paylaş

Tim said:

Simdi once bi tantuni nedir, neye benzer onu bi hatirlatalim

https://i.imgur.com/OJ9efrt.jpg

Yaninda da dayali doseli masa ve bol kopuklu ayran olcak tabi

https://i.imgur.com/BoOMBga.jpg

Oyle tantuni tek basina kesmiyo tabi, iskendersiz hayat gecmiyo

https://i.imgur.com/rqCDk2i.jpg

Ustune kunefe gommeye ne yer ne de vakit kaldi ama gecerken yeni cikmis, citir citir halka tatli gorunce affetmedim tabi.

https://i.imgur.com/GHxRd0w.jpg

lan benim memleketimden yemek fotoları atıp durma yargılarım valla bütün forumu üzülürsünüz. ACIKTIM.
Sosyal ağlarda paylaş

Tim said:

tahin sevene/sevmeyene laf etmiyorumki. tahin guzel bisey. sadece kabak tatlisi ile yakismiyor diyorum. neyse boyle olmicak. iki uc foto atayim ben.

NEreye yakışmıyor?Böyle bir genelleme gastronomi kurallarına küfürle eş değer abi, naptın sen? Bas bakalım çıtır kabak tatlısının üstüne tahini ve bol cevizi? Gayet lezzetten titrersin kalorinin de anasını belletirsin tabi
Sosyal ağlarda paylaş

Antakya usulü sert kabak tatlısı olandan bahsediyorsak, tahin yakışmaz diye bir şey yok, esas usulü tahindir zaten.

Ha künefeye dondurma koyanlar gibi sert kabak tatlısına da dondurma koyup yemeye kalkmak isteniyorsa engelleyecek değiliz. Ama orjinali öyle yani.

Yumuşak kabak tatlısından bahsediliyorsa, onun tahin şartı yok, evet.
Sosyal ağlarda paylaş

Kabak tatlisinin hem evden hem de vitrinlerden eksik olmadigi memlekette buyudum gencler. Sizin gibi 30 yasinda yemeye baslamadim. Kabak tatlisi iyidir, hostur ama o kadar. Bir kunefe, bir katmer degildir. Seviyorsaniz ne ala ama o kadar.

Ayrica bos yapmayin, koyun yediginizi de konu yurusun.
Sosyal ağlarda paylaş

Olay seker seviyesi ya da serveti olsaydi kesme seker kemirir, sicak suya 8 seker atar icerdiniz mubarekler. Hani bok atiyonuz, bari destekli atin. Baklavaciya gidince baklava fotosu koyuyorum, sutlu tatlisi olan pastaneye gitsem onlardan koyardim.

Hala hem laf edip hem de fotograf koymuyonuz. Safi laf.
Sosyal ağlarda paylaş

neutrino said:

Turk tatlilarinin serbetin otesine cok gecememis olmasi ne aci ya

Ondan sonra elin trilece gibi ortalama bi sutlu tatlisi populer oluyor, millet ac

çok mesnetsiz olmuş cidden ama. azıcık "damak tadı" var dediğim hiç bir tanıdığım trileçe hakkında pozitif bir yorumda bulunmamıştır. tamamen bizim toplumun hypea gösterdiği pozitif reaksiyon ile alakalı.
Sosyal ağlarda paylaş

Archangel_ said:

neutrino said:

Turk tatlilarinin serbetin otesine cok gecememis olmasi ne aci ya

Ondan sonra elin trilece gibi ortalama bi sutlu tatlisi populer oluyor, millet ac

çok mesnetsiz olmuş cidden ama. azıcık "damak tadı" var dediğim hiç bir tanıdığım trileçe hakkında pozitif bir yorumda bulunmamıştır. tamamen bizim toplumun hypea gösterdiği pozitif reaksiyon ile alakalı.

trileçe şuan favori tatlım ya hastasıyım
Sosyal ağlarda paylaş

trileçe hype ı bitti, o yüzden kabul edilebilir. ya da cidden damak tadın çok basic. konuyu başlatan arkadaşa trileçede de neredeyse şerbetli tatlılardaki kadar şeker olduğunu söylemiyorum bile bu arada
edit: @black_ice
bu saatte patide araya kaynayanı ilk defa görüyorum sanırım
edit 2: dün bir hint restoranında lavantalı ve kakuleli dondurma yedim, hint mutfağıyla alakalı mı lavanta falan bilmiyorum ama yediğim en kaliteli gelatolarla yarışırdı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...