Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ac patinin gece kasintisi...

Tim

Öne çıkan mesajlar

neutrino said:

Tim said:

neutrino said:

Abi doner o tabakta sogumuyor mu yiyene kadar? Yaglari donup beyaz beyaz yapismiyor mu saga sola?

Parca parca getiriyolar. O fotograftaki 5 dk dayanmadi, ardindan takviye geldi.

Aklima geldi, cag kebabini da oyle yapiyorlar, her sis sicak sicak geliyor hemen bitiyor.

https://cdn.cnn.com/cnnnext/dam/assets/151102121326-turkeykebabs-koc-cag-full-169.jpg

Ben daha yiyemedim sundan ama eminim cok iyidir. Iple cekiyorum yiyecegim gunu.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi iskenderle cok farkli kulvardalar. Iskender soslu, yogurtlu, aradabir caninin cektigi restoran yemegi.

Cag kebabi direkt en ilkel gudulerine hitap eden, insanlar magarada yasarken 10 gunluk acliktan sonra avladigi hayvani ateste pisirip yerken hissettigi hazzi veren bir yemek. Eti cignerken aldigin zevk bambaska.
Sosyal ağlarda paylaş

sorun da orada baslayip orada bitiyor iste..soya kiymasi bile koysan ustune sarimsakli domates sosu ve iyi rayihali tereyagi ile gideri oluyor..bu raw meat ise zaten ozellikle buyuk sehirlerde made in yemsan pellet granul oldugu icin cogu zaman tatsiz tuzsuz birsey olarak geliyor..ne yedim lan ben oluyorsun..

ha erzincan olur erzurum olur bulabilirseniz trakya hayvani bile olur onunki belki..

esas toroslar eteginde erkec denmemis..
Sosyal ağlarda paylaş

Tim said:

Kabak tatlisinin hem evden hem de vitrinlerden eksik olmadigi memlekette buyudum gencler. Sizin gibi 30 yasinda yemeye baslamadim. Kabak tatlisi iyidir, hostur ama o kadar. Bir kunefe, bir katmer degildir. Seviyorsaniz ne ala ama o kadar.

Ayrica bos yapmayin, koyun yediginizi de konu yurusun.

Antakya'da doğduğumu belirteyim de... o lafları başkasına söylersin.
Sosyal ağlarda paylaş

neutrino said:

Turk tatlilarinin serbetin otesine cok gecememis olmasi ne aci ya

Ondan sonra elin trilece gibi ortalama bi sutlu tatlisi populer oluyor, millet ac

sütlaç, keşkül, kazandibi, lokum, güllaç, aşure, irmik helvası, revani, kabak tatlısı, hoşmerim, sakızlı muhallebi, etimek tatlısı gibi tatlılarımız yok zaten.
hep şerbetten ibaret...

kendi adıma, ingiltere, isveç, fransa, sırbistan'da çok çeşitli yemekler tatma fırsatı olmuş biriyim.
türkiye'deki tatlılarla şaka amaçlı bile olsa dalga geçmek son derece gereksizliktir, bu kadar net söyleyebilirim.

levant, akdeniz ve anadolu mutfaklarının birleşimine sahip bir coğrafyada yaşıyoruz. kendinizi ezmeyin bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Türk mutfağı iyidir ya. Fine dining alanına çok giremez ama bazı lezzetleri ezer geçer. Sadece ülke genelinde yemeklerin bir standardı yok. Gerçekten çok kötü bir Adana kebap yiyebiliyorsunuz çoğu yerde, müthiş yapılanını bulmak için çok ünlü bir yere gidip bir ton domalmanız lazım.

Ama misal İtalya öyle değil. Sokak arasında mütevazi bir trattoria'da da Michelin yıldızlıda da belli bir standartta yiyorsunuz pizzayı. Biri parmesan basıp diğeri kaşar falan koymuyor yemeğe. Bence bunda peynir, et ve baharat gibi malzemelerin bizim ülkede çok pahalı olması etken.

Ben mesela İspanya'da çalışırken hergün çok para harcamamak için Barcelona'da bir Tapas Bar'a gidiyordum; 5 euro verip tabağına sınırsız tapas alabiliyorsun, deniz ürünlüsünden jambonuna kaliteli malzemelerden çok lezzetli. Aynı alım gücünün Türkiye'deki muadili 5 lirayla tavuk döner yersin burada yarım ekmek

Özet olarak gerçekten çok iyi yapıldığı zaman Türk mutfağı top-5 (Thai-İtalya-Fransa-İspanya-Türkiye); Tex-mex vs. saçma hybrid mutfaklarla kıyasladığında özellikle. Ama bu çok iyi'yi yakalamanız için hem çok iyi araştırmanız hem de iyi bir para harcamanız lazım
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

Tim said:

Kabak tatlisinin hem evden hem de vitrinlerden eksik olmadigi memlekette buyudum gencler. Sizin gibi 30 yasinda yemeye baslamadim. Kabak tatlisi iyidir, hostur ama o kadar. Bir kunefe, bir katmer degildir. Seviyorsaniz ne ala ama o kadar.

Ayrica bos yapmayin, koyun yediginizi de konu yurusun.

Antakya'da doğduğumu belirteyim de... o lafları başkasına söylersin.

Bu ne sacma arguman yahu. Dogarken DNA’na mi islediler kabak tatlisini?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...