Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Age of Empires 4

Aceace

Öne çıkan mesajlar

eldar said:

Şu an piyasada COH'dan iyi bir rts var mı? Eskisi gibi RTS yapılmamasında böyle bir talep olmaması da rol oynuyor.

Gerçekten relic yapıyor olmasa bu oyunu, alternatifi hiç rts yapmamış birilerini toplamak olurdu. Çünkü piyasada RTS zaten az, iyi rts ise yok gibi bir şey. Relic değil de şu yapsın diyebileceğiniz biri var mı?

öçzellikle relic yapmasın diyebilirim mesela.

relic dısında herkez yapsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Relic bu işi en iyi yapabilecek firmalardan biri. Dawn of War 3 haricindeki oyunlaırnı severim.

Fakat bu oyunun tutulacağından şüpheliyim.

İki ihtimal var.

Ya eski AOE tarzına yakın bir oyun yapacaklar ki bu durumda ilkel kalacak ve çok alan olmayacak.

Ya da çok farklı bir AOE yapacaklar(bence olması gereken bu) ki bu durumda da eski fanlar kızacak.
Sosyal ağlarda paylaş

age of'un super bir oyun olmasi temennim ama "piyasada daha iyisi var mi" dar bir bakis acisi. iyi RTS yapmanin birinci sarti onceden RTS yapmis olmak degil. velev ki oyle, age of'u subpar RTS basmakla mesgul sirkete teslim etmenin alemi nedir? son senelerde performansi dusmus bir developera bu derece guven, dunyanin geri kalanina onyargi saglikli bir bakis acisi degil. relic yapamaz demiyorum. relic safe bet zaten. ama microsoft icin. bizim icin degil.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

age of'un super bir oyun olmasi temennim ama "piyasada daha iyisi var mi" dar bir bakis acisi. iyi RTS yapmanin birinci sarti onceden RTS yapmis olmak degil.

Katılıyorum, farklı bir arayışa girilmesi lazım. Yepyeni şeyler denenmeli. Ama microsoft, Age of adı altında bunu yapmaya cesaret edemez çünkü tek atış yapıyor, o riske giremez. Dolayısıyla piyasada bulabileceklerinin en iyisiyle anlaşmışlar.
Sosyal ağlarda paylaş

trailer güzel, charles dance iyi olmuş hele.

ama işte ensemble yapmıyor. ben relic'in yapmasından ziyade ensemble'ın yapmamasına üzüldüm. ama tabii kapanmış olarak yapmaları mümkün değil, rts de o eski sistemle neredeyse artık hiç yapılmıyor artık. o yüzden kim yapsa yüksek riskli. nasıl bir formülle yapacaklar, esas onu görmek lazım mecburen.

serinin nihayet hakettiği gibi canlandırılmasını görmek hem güzel, hem de endişe verici çünkü adını iki paralık ettiler son 10 yıldır. bu da tutmazsa aoe2 oynamamış insanlar hepten kötü hatırlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
  • 3 yıl sonra ...

Oynanış hiç değişmemiş gibi gözüküyor. Birçok kişinin tam da bunu istediğini biliyorum ama ben bu kadar uzun aradan sonra çıkan bir oyunun oynanışında önemli yenilikler olmasını tercih ederdim.

Edit: İlk öteki başlığa atmıştım ama sonra bu başlık diğerinden daha uygun geldi.

Komutan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Konu başlığı Sam tarafından Age of Empires (Reboot) olarak değiştirildi

ne boş beleş video yapmışlar ya 30dk. gameplay için direkt 18:00'e.

değişmemiş olur mu lan baya farklı oyun. muhtemelen tüm dinamikler farklı.

mongollar zaten evlere ihtiyaç duymuyodu ama bu sefer gerçekten göçebe olmuşlar base falan taşıyabiliyolar. ormandan ambush yapma falan gelmiş. ormanları onager ile yarıp geçmece yapardık ama baya harita engeli falan değiller heralde artık. bu da herşeyi değiştirir. black forest günleri gg. savaş öncesi askerleri gazlama gibi bişeyler de var galiba. çinliler kız kaçıran mı atıyor çatapat mı atıyor ne yapıyolarlarsa çok sinir edecek bişeye benziyor.

yalnız siege başlayınca frame rate gg. hele bazı sahnelerde aşırı düşüyor kesip durmuşlar gameplay'i ama baya sıkıntılı teknik açıdan. population limit yine 200 ama hiç öyle 400 kişilik bir sahne göremedik. yine karakter animasyonlarında falan da atlamalar var yer yer. bazen akıcı bazen de ekranda bişiler takılıyo gibi hissettiriyor. daha yolu var umarım böyle salmazlar oyunu. 

bi de gameplay boyunca şu okların gidişine uyuz oldum sürekli, çok sallama gidiyolar sinir etti. diğer uyuz olduğum yer de unitelerle çevrenin arasındaki scale orantısızlığı. yapılar vs cücük gibi olduğundan tüm oyun maketin üzerindeymiş gibi hissettiriyor.

nese bunu daha zor düzeltirler, çıkınca da hem teknik hem de matchmaking sorunları olur, sonra bi de ırklar arası dengeleri ayarlayamazlar 1 sene. daha baya yolu var. 

çıktığı gibi akarım da biraz tatsız hissettirecek. güzel şeyler de var da asıl gameplay'e bakıcaz, böyle pohpohlu videodan bi bok anlaşılmıyor.

razzRaziel tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Değişiklik derken falanca ırka şu özellik gelmiş gibi ufak tefek şeylerden bahsetmiyorum, temel oynanışta değişiklik yok diyorum. God of War gibi bir aksiyon oyunu serisi bile baştan aşağı yenilenebilirken, strateji gibi daha sofistike oynanışı olan bir türdeki oyunlara bir sürü yenilik getirilebilir.

Komutan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

God of War reboot, bu IV.

Bu arada başlık neden reboot onu bilmiyorum, eskiden söylentiydi galiba reboot gelebilir diye. Genelde reboot yapınca seri baştan başlıyor sayıyla devam etmiyorlar(GoW, NFS, Doom, Tomb Raider...vs) ama bazıları da kafasına göre takılıyor tabii. Bu reboot değil benim bildiğim kadarıyla.

razzRaziel tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Konu başlığı Sam tarafından Age of Empires 4 olarak değiştirildi
  • Yeni Oluştur...