Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiye'de restoranların zevksiz olması sorunu

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

Dogru seyler yazmis, surasi ozellikle;

"Büyük olasılıkla ciddi kitap ve roman okumuyorlar. Gerçek ‘fine dining’de kendilerini sudan çıkmış balık gibi hissediyorlar. Gecenin başında, geride iyi bir fon müziği ya da klasik müzik varsa pek zevk almıyorlar. Ama gecenin sonunda göbek havası çalıyorsa titreyip kendilerine dönüyor ve hazdan dört köşe oluyorlar. Maddi açıdansa genelde yüksek meblağları tercih ediyorlar çünkü ödedikleri miktarı başarılarının toplum tarafından tasdik edilmesi olarak algılıyorlar."
Sosyal ağlarda paylaş

direk 1e1 senin yazdığın gibi yazmamış olması, onlardan bahsetmediği anlamına gelmiyor. hatta direk onlardan bahsediyor.

şurası da aşırı doğru:
said:

Maddi açıdansa genelde yüksek meblağları tercih ediyorlar çünkü ödedikleri miktarı başarılarının toplum tarafından tasdik edilmesi olarak algılıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

görmemişlik, kıroluk, denyoluk değil mi işte sorun?

diğer tüm her şeyde olduğu gibi?

hani restorancı değilim de havalimanında her gün görüyorum. bakkala her gittiğimde de görüyorum. trafiğe her çıktığımda, metroya bindiğimde falan, literally HER ZAMAN görüyorum.

görmeyen var mı, varsa nerde, orda kiralar ne kadar, bana iş var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

ahaha keşke rakıbalıkçıya gidip alaturka müzik+kalitesiz balık+2dublerakı kombinasyonuna adam başı 150 lira verip ABİ ÇOK GÜZELDİİ YAA diyen tayfadan da biraz bahsetseymiş

Sikik turk beyaz yakali gercegi bu ya.

Abuk subuk restoranlari bok varmiscasina saha kaldirmak. Hayatta bi sik bildigi yok iki laf gecince sanirsin 50 yillik balikci amk.
Sosyal ağlarda paylaş

ya o musteri kafasi abi, musteriysem hakliyim ve benim dedigim olucak kafasi.

adam ayda 50 tl oduyor, `BURDA TELEFON CEKMIYO` e sktrgit baska operatore diyemiyosun.

bide bole kucuk isletmeciler var lord olan, 20 tane calisani var kurumsal hat almis, habire sikayet. Iste anca muhendis gidip konusunca adamla rahatliyor. Ulen etin ne budun ne senin.

bide bunlarin en ust versiyonu var, zenginler bole yalilarda oturup `BURDA BAZ ISTASYONU ISTEMIYORUZ` diyip sonrada `BURDA TELEFOR CEKMIYOR` diye sikayet edenler.

SEHRI DISINDAN BASIN ABI
KULE KURUN AVRUPADA OYLEYMIS

kesemiosun da hatlarini btk yuzunden, kapatican networku 1 saat bak bakam noluyor.

musteri her zaman haklidirin kirilmasi lazim artik su ulkede,
manasiz para harcaniyor ayda 50 lira harcayan adam icin.
Esh said:

BEN OTELCIYIM AMK BANA SOR TURK BEYAZ YAKALISINI.

7 ceddinin maaslarini toplasan yapamaz amk otel gelmis bana akil veriyo sunu soyle yapsana bunu boyle etsene diye. Nasil bir cesaret nasil bir haksiz gurur var bu insanlarda ben anlamiyorum ya

Koleysen koleligini bil amk
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

7 ceddinin maaslarini toplasan yapamaz amk otel gelmis bana akil veriyo sunu soyle yapsana bunu boyle etsene diye. Nasil bir cesaret nasil bir haksiz gurur var bu insanlarda ben anlamiyorum ya

çarpık tüketim alışkanlıkları geliştirmiş kültürsüz beyaz yakalımızı ben de sevmem de,

üzerinden para kazandığın veya kazanmaya çalıştığın kitleyi ezince sen de kızılkayaların ingilizce bileni gibi oluyorsun abi, aynı kısırdöngüye düşüyorsun yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

adamı dinlemek zorundasın sonuçta
müşteri mennuniyeti sfsdf
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

adam ayda 50 tl oduyor, `BURDA TELEFON CEKMIYO` e sktrgit baska operatore diyemiyosun.

bide bole kucuk isletmeciler var lord olan, 20 tane calisani var kurumsal hat almis, habire sikayet. Iste anca muhendis gidip konusunca adamla rahatliyor. Ulen etin ne budun ne senin.

kesemiosun da hatlarini btk yuzunden, kapatican networku 1 saat bak bakam noluyor.

musteri her zaman haklidirin kirilmasi lazim artik su ulkede,
manasiz para harcaniyor ayda 50 lira harcayan adam icin.

(Şimdi sen buna şahsi saldırı çarpıtmasına girmeden yanıt veremeyeceksin muhtemelen, o yüzden baştan belirteyim, bahsettiğin kapsamların hiçbirine girmiyorum. Benzer çomar postu manav da atsa aynılarını söylerdim, gocunduğumdan değil, genel geçer yargılar.)

"Türkiye'nin %99.99998'ini kapsıyoruz" diye reklam yapılmıyor mu, adamın "tam benim bulunduğum yer %0.00002'ye mi denk geldi emenike" deme hakkı yok mu? Hakkı olması için gereken fatura tutarı nedir, 200 TL, 1000 TL? Adam ayda 5000 TL fatura ödese bile koskoca şirket cirosunun içinde payı nedir ki, o zaman kimseyi sallamayın, kesin hattını gitsin. Ah şu BTK olmasa...

Bir de madem öyle, şikayet edenlerin değil de tüm "alt tarafı 50 TL ödeyen" müşterilerin hattını kapatsana, yer mi o pastayı kaybetmek? Sadece 500 TL üzeri fatura ödeyenlerle dönecek mi şirket? İşine gelen dursun, işine gelmeyen gitsin, ne güzel tüccarlık o öyle.

Görgüsüz tüketicinin abarttığı durumlar var iyi de, şu attığın postun neresinde tutsan elinde kalıyor, tam tok çomar Trabzon esnafı gibi konuşmuşsun, kusura bakma.

Esh said:

Bir tane de burada. Zaten aileden parası olup adres belli olsun, millete hava atsın diye otel açan adam, maaşa tamah etmek durumunda olan ve belki tam bir maaşını kendisine ciro olarak bırakan "beyaz yakaya" memnuniyet sağlamak, tavsiyelerini dinlemek, işe yarayabilecekleri uygulamak yerine Laleli esnafı gibi abuk subuk laflar ediyor. Beceremeyip kapatmaya çalışmasına şaşmamak lazım :p
Sosyal ağlarda paylaş

bizim mutfak cok zengin ama agiz tadi denen bir sey yok bence turklerde. ayrica paris restoranlari fena kokuyor diyen insanlar da gordum, vedo oralari da belirtseydi keske

yani 5 tane karniyarik koysan ortaya farkli farkli yapilmis 5 inin de ayni tada sahip oldugunu soyleyecek danalar var.

Esh in de elestirdigi beyaz yakalardan tek farkinin parayi baska yerden kazanmasi bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...