Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hangi player

sanssizsansli

Öne çıkan mesajlar

vlc kullaniyorum ve memnun degilim. layout gorunumu ve kullanimi falan hosuma gitmiyor.

ileri al dedigimizde sadece bir kac saniye ileri alma fonksiyonu yok halen galiba

alt+ok ile daha kisa (ama uzun) sure ctrl+ok ile anasinin nikahi kadar sure atliyor ya. tilt oluyorum.

splayer arayuz guzel duruyor. yukari asagi tuslari ile ses acip kapatamiyorsun. bir de dosya mkv ise sanirim codeclerimde bir sikinti var, bazen bir kac kare geriden dusuyor goruntu.

sanirim iyi bir media player yok. oanlarin en iysi vlc
Sosyal ağlarda paylaş

vlc'nin ekranından sürükleyip yana taşıma olayı yok ya. ayarlara baktım bulamadım. illa pencerenin üstünden tutup çek diyor.
bir de dasaanın dediği gibi yön tuşlarına ayar yapsam da düzelmiyor ileri geri sarma ses açma kapama şeyleri. bug mıdır nedir anlamadım.

bs player da kodek problemi yaşatıyor sürekli. videolar çizgi film filtresi yemiş gibi cartoon çıkıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Yıllardır GOM , 2.1.28 diye bir version , yıllardır da sorunsuz. Update yi kapat, kullan gitsin.

Önce K-Lite basic, o da 9 küsür version, Ondan sonra ac3filter 2_6_0b lite , üstüne de Gom Playeri kurarım.
Daha açamadığı bir formata denk gelmedim.
Altyazı görüntüleme ileri geri alma vs. en kolayı onda, yandan üstten alttan nerden çekersen çek, her türlü geliyor pencere.

Classic directory skininde kullanıyorum. En kolay o bana.

VLC yi default player olarak Twitch Streamlink Gui de kullanıyorum sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

gerge gelsin de kimsenin bilmedigi YOKplayer falan bisi desin hemen

bir de hic onemsemedigimiz konularda falan bisiler yazmasi lazim ama

YOKplayer h265'i ozellikle AC3 seslerini DAC ustunden calistirmaya yarayan Kx341.n formatindaki transformasyonunu yapabiliyor

falan demesi lazim.

ben de ekrana bakip;
"haci video oynatiyor mu?
sorun yapiyor mu?
ileri geri sol sag rahat calisiyor mu?
otomatik altyazi bulmasi var mi? ha bak bu ozellik lan.. var mi bu?"

diyip h265'in hayatima katmadigi seyleri dusunecegim.
Sosyal ağlarda paylaş

Oha kimse yazmamış MPC. baya efsane bence. Çok basit, bilgisayarı da hiç yormuyor çok hafif, açmadığı şey baya aşırı nadir.

Bir sürü şey customizable bi de. Mesela ileri geri sarmayı farklı tuşlara atayıp, mesela 500 ms, 1600 ms ve 5000 ms yapabiliyorsun, istediğine göre az veya çok ileri geri alabiliyorsun falan. Subtitle renkleri boyutu lokasyonu Vs keza aynı şekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
dasaaa said:

vlc kullaniyorum ve memnun degilim. layout gorunumu ve kullanimi falan hosuma gitmiyor.

sanirim iyi bir media player yok. oanlarin en iysi vlc

Ne onersem sen hipstersin diye geliyorsun ama bir faydam dokunsun. Su anda aktif olarak gelirsirilen medya playerlar VLC ve mpv. mpv bunlarin en iyisi. Hatta Plex gibi firmalar da mpv'ye gecmeye basladi hep. Scaling, goruntu, interpolation, her konuda en iyi o. CLI player kendisi ama bir suru GUI var insanlarin yaptigi.

Bu basit gui: http://bakamplayer.u8sand.net/index.php
Bu da mpv'nin bir suru ozelligini ayarlayabildigin gui: https://bomi-player.github.io/

mpv kullanin.
Sosyal ağlarda paylaş

h265 falan?? 10bit video??

ben yeterince hipster tad alamadim. gene bilmedigimiz programlar ama 10satir eksik bu yazi..
yilmaz ozdil okumus gibi oldum. hizlica sonuca gittin bu sefer.

ben bakinca okumayip "pff hipster ya" diyecegim yazi istiyorum GERGE.

plz.

ha indirdim bu arada ikisini de vlc'den tiskiniyor ama zorla kullaniyordum. iyi olur simdi. yine de 10bit video falan onemli abi. (ne oldugu konusunda bir bilgim yok aslinda)
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Sunu da ekleyeyim: https://fossbytes.com/subtitle-hack-affects-millions-device-vlc-kodi-fix-released/

mpv bir sorun yoktu bu acidan. BSplayer gibi yillanmis yazilim ya da GOM gibi kapali kaynak kullaniyorsaniz sorun yasamaniz olasi. VLC, Popcorn, Kodi filan etkilenmis. Size de girmis olabilir yani, arastirin bir.

mpv gibi acik kaynak ve aktif projeleri kullanmak lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Sunu da ekleyeyim: https://fossbytes.com/subtitle-hack-affects-millions-device-vlc-kodi-fix-released/

mpv bir sorun yoktu bu acidan. BSplayer gibi yillanmis yazilim ya da GOM gibi kapali kaynak kullaniyorsaniz sorun yasamaniz olasi. VLC, Popcorn, Kodi filan etkilenmis. Size de girmis olabilir yani, arastirin bir.

mpv gibi acik kaynak ve aktif projeleri kullanmak lazim.

MPV icin mac platformunda onerebilecegin gui var mi? Diger verdigin linkler vindoz icin hep.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...