Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Su icsem yariyor"un bilimsel kanitiylan geldim

di

Öne çıkan mesajlar

Longshanks said:

etnik grup şeysi ne söyledi? %20 anadolulu gibi mi?

Anne tarafim avrupali, baba tarafim bildigin middle-east, asya, arabistan karisik.

%65 middle-eastern ciktim ama. Bunun sebebi baba tarfindaki genlerin genel olarak baskin olmasindan kaynakli sanirim. Genlerine sictiklarim diye de not duseyim sdf

Ha bir de az biraz native-american'misim. Baya baya kizilderili soyundanim ama azicik :)
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Longshanks said:

etnik grup şeysi ne söyledi? %20 anadolulu gibi mi?

Anne tarafim avrupali, baba tarafim bildigin middle-east, asya, arabistan karisik.

%65 middle-eastern ciktim ama. Bunun sebebi baba tarfindaki genlerin genel olarak baskin olmasindan kaynakli sanirim. Genlerine sictiklarim diye de not duseyim sdf

Ha bir de az biraz native-american'misim. Baya baya kizilderili soyundanim ama azicik :)

abi bu testi aslında aşırı ırkçılara yaptıracaksın aslında
sonra patlamalarını keyifle izleyeceksin
Sosyal ağlarda paylaş

ad3m said:

Ay bende neden afrika diyetiyle kilo alıyorum diyordum günde toplam 500 kalori ile 5 kilo almıştım lkfdjlfk
Bütün detaylarıyla koysana bi makaslayınca acayip durmuş.

bu yalnız çok ağır bullshit.
calorie intake ile weight loss arasında bağlantı olmaması da ayrı bullshit bu arada

vücuda bir şey girmezse, vücut nasıl maintain edecek veya hatta senin örneğinde kilo alacak. yok böle bi dünya.

günde 500 kalori ile 5 kilo almak da anca ilk gün 500 kalori yersin, üstüne 4 litre su içersin, gidip işemeden tartılırsın, öyle olur yani.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

yani dev bir zahmet değilse çıkar tabi, ama dedication proclamak için forumun da ötesinde ulusal kanallarda dalga geçilmem falan lazım herhalde. fazla da barışık olmamam lazım egom çok düşük.

aslinda ginali'ye bir sans verebilirsin ya.

sozunu tutamazsan
once sen ona
sonra o sana...

ben alirim bunu aksama ya.
merak ettim cok.
Sosyal ağlarda paylaş

Longshanks said:

abi bu testi aslında aşırı ırkçılara yaptıracaksın aslında
sonra patlamalarını keyifle izleyeceksin

yaptilar bunu, dolandi baya sosyal medyada da bana pek inandirici gelmedi tiplerin tavirlari. baya baya kotu oyunculuk gibiydi.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

ad3m said:

Ay bende neden afrika diyetiyle kilo alıyorum diyordum günde toplam 500 kalori ile 5 kilo almıştım lkfdjlfk
Bütün detaylarıyla koysana bi makaslayınca acayip durmuş.

bu yalnız çok ağır bullshit.
calorie intake ile weight loss arasında bağlantı olmaması da ayrı bullshit bu arada

vücuda bir şey girmezse, vücut nasıl maintain edecek veya hatta senin örneğinde kilo alacak. yok böle bi dünya.

günde 500 kalori ile 5 kilo almak da anca ilk gün 500 kalori yersin, üstüne 4 litre su içersin, gidip işemeden tartılırsın, öyle olur yani.

şu daha iyi sanki

Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Sitesi de su; https://www.23andme.com

bana birazcık modern fal bakma gibi geldi. dna dizilimini çıkarmak artık nispeten kolay bir olay evet. üzerinde çok çalışılmış hastalıklara sebep olan genler de biliniyor artık evet. ama diet, kilo vs gibi detaylı bir rapor çıkarabileceklerinden, çıkarsalar da çok manalı olacağından emin olamadım açıkçası. zaten obeziteye sebep olan geni bulma yöntemleri nedir vs onun gibi şeyleri araştırmak lazım. mekanik olarak bildiklerini (yani aha şu gen bunu üretiyor bu da obezite yapıyor) sanmıyorum daha ziyade obez insanlardan alınan dna örneklerini kontrol grubuna karşılaştırıp hangi genler farklı diye bakıp istatistik yapıyorlardır. nar suyu içen kişilerin kalp hastalığı geçirmek olasılığı %20 azalıyor gibi bir çalışma yani cause and effectten ziyade istatistik.
Sosyal ağlarda paylaş

Dedigin dogru da sen onu nar suyu icen vs kalp krizi diye yorumlarken yapan boyle yorumluyor bak;

said:
Several studies have shown that rs1801282 (also known as the Pro12Ala variant in the PPARG gene) influences whether an individual benefits from a diet high in monounsaturated fat. (This type of diet is often called a "Mediterranean"-style diet because olive oil is a good source of monounsaturated fat.) In people of European descent carrying at least one copy of the G version of rs1801282, increasing intake of just monounsaturated fat was associated with reductions in body mass index (BMI). In addition, a low fat diet led to an increase in waist circumference in people with the G version but a diet high in monounsaturated fat protected against this effect. The protection was even stronger in people with type 2 diabetes.

Yani suna modern fal bakma diyebilmen icin oturup o arastirmalari okuyup "su yuzden yalan" demen gerekiyor sanki.

Ha ben de acip bakmadim zira olmayan bilgimle raw DNA data'si isleyip bakacak degilim. Onun yerine dedigim gibi beslenme aliskanligi degistirip bakacagim biseyler degisecek mi diye.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

k1nJo said:

abi o kadar hareket ediyorum demişsin ama tam olarak napıyosun mesela? bi de 17 kiloyu ne zaman verdin, yakın zamanda mı? bi de aldıysan ne kadarını geri aldın mesela.

Bu 2 gunluk bisey degil benim icin ya, haliyle su anda evden calissam da zaman zaman olanlari diyeyim;

Nisan ayindaki 8 gunluk tatilde gunde ortalama 20K adim attim abi. Ki baya aci cekerek attim bu adimlari zira sakatligim bol, gittigim kiloyla geri dondum.

17 kiloyu 2012 yazinda verdim, 10 kadarini geri aldim.

Bir donem ise bisikletle gittim geldim, kilo degismedi.
Bir donem sirtimda cantayla her gun 2 saat kadar yurudum eve donerken, yine bisey degismedi. Ha o arada omuzlar genisledi azicik, millet BODY MI CALISIYON LAN?! diye geldi, bir ihtimal kas kazandim yag kaybettim ama sonuc olarak degismedi.

boyle zibilyon tane deneme sonrasi, Dukan diyeti harici basarili oldugum olmadi, onda da iste sahip oldugum kas grubu gitti + metabolizma yavasladi.

??????
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

benim sıkıntım tamamen psikolojik. yemekten aldığım tadı hiçbir şeyden alamıyorum artık. herhangi bir aktiviteden keyif almam için öncesinde yemek yemem lazım. gitar bile çalınmıyor açken. hele oyun ve film öncesi binge yapmak şart. yoksa boş boş tuşlara basıyorum.

kime anlatsam mal mal EKMEĞİ KES, AKŞAMLARI DA ÇIKIP Bİ SAAT YÜRÜ, İKİ AY SONRA GEL BANA TEŞEKKÜR ET diyor. bir tık zekisi bubinga suyu iç falan tavsiyeler sallıyor vs.

akşam takip ettiğim dizi düşecek, işten fırlayıp koşa koşa dope'umu almaya gideceğim diye saat sayıyorum falan. esas bu ödül şartlanmasını nasıl kırarım bana o lazım. diyet metodu falan işin magazini.

kadınlar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...