Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lazer göz ameliyatı

Wispy

Öne çıkan mesajlar

ben gözlerimi çizdirdim yaklaşık 8 sene oldu herhalde.

1.80 miyoptum ama astigmat vardı. bildiğin görmüyordum. lens gözlük vs sevmediğim için çizdirdim.

bana ameliyattan önce %99 gözlerin bir daha ilerlemicek dendi. hayatı 480p yaşarken 1080p yaşıyorsun çok güzel oluyor sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

İlerliyor ya garantili ameliyat yok. Ben olduğumda doktor 1 sene içinde bozulursa; tekrar ameliyata alırız demişti. Benim de yaklaşık 8 sene oldu ameliyat olalı; geçen şirkette yalap şap bi sağlık kontrolü yapıldı. Orda gözlerden biri 0.5 diğeri 0.75 çıktı (ameliyat öncesi biri 3 diğeri 3.5'tu).
Sosyal ağlarda paylaş

Selam ICL yaptırdım sanırsam 2010 yada 2011 civarındaydı yıl olarak. Açıkçası inanılmaz memnunum. Gerçekten lazer yerine tavsiye edebilirim. Özellikle astigmat varsa gözünde çok çok iyi sonuçlar çıkarıyor. İyileşme süreci çok kısa ve basit. Benim göz numaralarım ciddi saçma numaralar olmasına rağmen epik iş çıkardılar resmen. Gidip iyi bir merkezle bu konu hakkında görüşmeni tavsiye ederim. Ameliyatı 2 ayrı kısa seansta 2 gün sürdü benim her bir göz için bir kez anestezi alarak tertemiz yaptırdım.
Sosyal ağlarda paylaş

Lexius said:

Selam ICL yaptırdım sanırsam 2010 yada 2011 civarındaydı yıl olarak. Açıkçası inanılmaz memnunum. Gerçekten lazer yerine tavsiye edebilirim. Özellikle astigmat varsa gözünde çok çok iyi sonuçlar çıkarıyor. İyileşme süreci çok kısa ve basit. Benim göz numaralarım ciddi saçma numaralar olmasına rağmen epik iş çıkardılar resmen. Gidip iyi bir merkezle bu konu hakkında görüşmeni tavsiye ederim. Ameliyatı 2 ayrı kısa seansta 2 gün sürdü benim her bir göz için bir kez anestezi alarak tertemiz yaptırdım.

tr de yapan nere var, sen nerde yaptırdın?
öm gitsin diye quote'ladım
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen ICL için nereye soralım ?

Ya bu bionic lens muhabbeti vardı, clinical trial'lara başlamak üzereler.

Gidip lazer yaptırdıktan iki sene sonra bu lensler çıkarsa bileklerimi keserim hakikaten.

Ya bir cinnet anında gidip düşünmeden çizdireceğim. Ya da 1-2 sene kontak lense geçip bu ICL devrimini bekleyeceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaşkaloğlu göz hastanesi. Burada yaptırdım ben. İzmir/Alsancak ta yeri. Mahmut Kaşkaloğlu ve Bilgehan Sezgin beraber girdiler operasyona. Bu konuda ciddi bilgililer açıkçası özellikle Bilgehan hanım. Hatta benim vakamı düzenli takibe alıp, literatür için kayıt altına aldılar göz numarasından falan kaynaklı.

Astigmat için kafanıza takılan bir şey varsa şöyle özetleyeyim. Expanded optics gibi bir muhabbet ile astigmatı çözebiliyorlar lensin yapısından kaynaklı olarak. ICL için işte tek sıkıntı göz numaranızın bir miktar stabil seyirde gitmiş olması gerekli. Ama tekrar yapılabilir bir ameliyat, ve değiştirilebilir lensler olduğundan ötürü rahatsızlık duyduğunuz anda yeni bir bozulmadan parayı bayıp değiştirebiliyorsunuz mereti.
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
Bu konuyla ilgili yaşadığım bir durumu anlatmak istiyorum. Dünya gözde çok ünlü diye bilinen bir doktora gözümü çizdirmek için muayene olmaya gittim. Piyasanın yaklaşık 3 katı bir fiyat çıkardı. Hemen gel bu hafta çizelim dedi (hem astigmat hem miyopum var). Ya doktor çok iyi güvenip çizdireyim diyordum. Babam sağolsun sonuçları gönder bi de burdaki (ankara) doktoruma göstereyim dedi. Ankarada ki doktor, gözümün kesinlikle çizilemeyeceğini, eğer çizilirse ilk 2 yıl çok iyi görebileceğimi ama daha sonrasında körlüğe kadar gidebilicek olan (adını hatırlayamadığım) bir hastalık oluşabilme riskinin çok yüksek olduğunu söyledi (göz yapımdan dolayı). Ankaraya gidip o doktora da muayene oldum. Sağolsun paragöz bir insan değilmiş ve kitaplarla göstererek durumu açıkladı. İstanbulda herşey para olmus nası hemen gel amelyat edelim dediler aklım almıyor dedi.
Velakin, bi kaç doktora görünmekte fayda var :)
Sosyal ağlarda paylaş

lens takin abi o kadar dertse, yani bilmiyorum ondada bi tak 30 gun kalsin gibi bi teknolojiye gelinmedi heralde.

keza sabah takip aksam cikarsan nolcak, kendi ameliyatini kendin yapmissin gibi dusun iste.

bide dun goz sagligi ile ilgili bi makale okumustum, olabildiginde ve rahatsizlik vermedikce disarida yaz/kis gunes gozlugu takin diyolar, ileriki yaslardaki dezenformasyonu azaltmak icin.

artik lensleri de gunes gozlukleri gibi uv filtreli falan yapiyolarmis, alirken onlari falan alin deyordu.

zaten sunun gibi bi view verdikten sonra bi zaman sonra herkes takmak isticek

https://cdn.arstechnica.net/wp-content/uploads/2015/07/Screen-Shot-2015-07-06-at-8.43.53-AM.png
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...