Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lazer göz ameliyatı

Wispy

Öne çıkan mesajlar

Neredeyse 35 oldum ve 5 yaşından beri gözlük kullanıyorum. 5'er derece miyop, orta seviyede astigmat var.

2-3 sene lens kullandım ama ikindi 4-5'ten sonra göz pert oluyordu, eve gidip çıkartmak için can atıyordum. Sonra yine gözlüğe döndüm.

Aptalca bir psikoloji biliyorum ama gözlükten artık gerçekten nefret ettim. Zerre yakışmıyor. Gözlüklüyken insanların gözlerinin içine bakasım gelmiyor zorluyorum kendimi. Gözlüklü değilken ama bir nane göremesem de çok daha rahat hissediyorum.

Görüşüne önem verdiğim bir kaç kişi de at kurtul şunları dedi.

Şimdi aile dostu olan bir göz doktoru var. Aileden de 4-5 kişiyi yaptı, sorunsuz, hepsi memnun. Benim de göz ölçümlerimi yaptırdı, sorun yok olabilirsin dedi. Binlerce operasyon yapmış bir adam.

Bense göz kuruluğundan, gece araba kullanırken halo olmasından tırsıyorum. Bir de operasyon kısmı var, göz kapaklarını tutturuyorlar falan gözü kurcalıyorlar panik yaşamaktan da çekiniyorum.

Son olarak bu gözde kesilen flap denen şey ya iyileşmezse, ileride darbeyle, ovalamayla falan düşer zarar görürse diye aklıma takılıyor.

Ne dersiniz olayım mı olmayayım mı ? Olup da memnun olanlardan birazcık cesaret bekliyorum açıkçası
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yaklaşık 8 yıl önce çizdirmiştim gözlerimi, kesinlikle tavsiye ederim gözlüksüz yaşam mükemmel.
Şuan güneşli havalarda güneş gözlüksüz gezemiyırum, başım dönüyor . Onun dışında bir sorunum yok.
Operasyon 15 er dk dan yarım saat sürüyor ama 1 yıl gibi hissediyorsun. ağrı sızı vs yok tek sorun operasyon sırasında herşeyi görüyor olman. Şimdi olsa yine yaptırırım gözümü kırpmadan :)
Sosyal ağlarda paylaş

kozalak said:

ICL yaptırmayı düşünebilirsin çizdirmek istemiyorsan. forumdan lexius yaptırmıştı bilmem kaç yıl önce.

http://www.londoneyehospital.com/treatments-services/implantable-collamer-lenses-icl/

ICL bana daha mantıklı geliyordu ama mevcut ICL'ler astigmata merhem olmuyor sanki diye okumuştum.

Bir de bizim doktor o daha problemli bir operasyon, sana lazeri tavsiye ederim dedi.
Sosyal ağlarda paylaş

29 yaşında gözlük takmaya başladım ben de, ilk zamanlar herkes çok beğendi benim de hoşuma gitti değişik oldum ama şimdiden daralmaya başladım daha 5 ay oldu. sürekli kirleniyor, burnumun üstünde iz çıkmaya başladı, tenis oynarken zaten takamıyorum ne dertmiş arkadaş valla imkanın varsa çizdir kurtul :(
Sosyal ağlarda paylaş

calvaria said:

Ben yaklaşık 8 yıl önce çizdirmiştim gözlerimi, kesinlikle tavsiye ederim gözlüksüz yaşam mükemmel.
Şuan güneşli havalarda güneş gözlüksüz gezemiyırum, başım dönüyor . Onun dışında bir sorunum yok.
Operasyon 15 er dk dan yarım saat sürüyor ama 1 yıl gibi hissediyorsun. ağrı sızı vs yok tek sorun operasyon sırasında herşeyi görüyor olman. Şimdi olsa yine yaptırırım gözümü kırpmadan :)

yorumlarım aynı
kesinlikle öneririm
5 dakka sürüyor ameliyet güneşli havada biraz gözün kamaşıor ama onun dışında sıkıntı yok
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

29 yaşında gözlük takmaya başladım ben de

Benim de öyle oldu ya. Resmen görmüyormuşum. Benim iki ay fln oldu ama baya yakıştırıyor insanlar. Ben de kinda like it. Otistik kafa olduğu için leke olayına felaket takılıyorum inanilmaz rahatsız ediyor. Onun dışında sıkıntım yok. Cilt hassas olduğu halde çerçeve hafif olduğu için (ve paletli değil) kalıcı iz yapmıyor. Yalnız gözlüğü çıkarttığımda ilk 10-15 dk hiçbir seyi net göremiyorum =( ve gözümü çok ovalamaya başladım
Sosyal ağlarda paylaş

Videolarini izleyebilirsin. Genelde olanlar Işığa bakıyorsun, baskı hissediyorsun bariz, göz kapağının ne büyük nimet olduğunu anlıyorsun. 5 dk 5 ay geliyor vs diyorlar. Benim konustuklarim çok alıp memnun kalmışlardı, keşke daha önce olsaymisim dediler. e herkes de %100 memnun değil tabi göz numarası tekrar ilerleyip yine gözlük kullanmak zorunda kalanlar var. Bir de en meşhuru şu herhalde, lazerde korneayi inceltiyorlar, ileride katarakt veya baska bir sıkıntı olduğunda korneanin daha fazla inceltilmesinin görme kaybına kadar riski olduğu için lazerle müdahele yapamıyorlar fakat bazi insanlarda kornea kalınlığı 2 hatta 3 kez inceltilebilecek kadar kalın olabiliyor, bu nadir tabi.

Ben de olmadım mesela. iyi bir doktor buldum, ikinci kontrolde kolyuktayken yaklaştı iyice gözüme, baktım doktorun gözde lens var. 6 derece miyopmus.

mınıha diyerek kaçtım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...