Jump to content

Horrible

=o=
 • Mesaj sayısı

  3.334
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Horrible hakkında

 • Rütbe
  Horrible

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Horrible

  Bir anket ricası

  Bu teknolojiyi sıfırdan üreten biz değiliz arkadaşlar. Güvenliği nasıl sağlayacağımızı merak ediyorsanız gerçekten RFID ile çözüyoruz ve hali hazırda bu işi yapan bir teknoloji firması ile görüşüp onlarla konuştuktan sonra projeyi şekillendirdik. Son zamanlarda Decathlona alışverişe gidenler olduysa artık kasiyerlerin barkod okutmadığını farketmiştir sanırım. Ürünleri bir kutuya koyarsanız her ürüne ait RFID etiketler sistem tarafından tanınır ve fiyatları yansıtılır. Ödeme alındıktan sonra da stoktan düşer. Bizim kullanmayı düşündüğümüz RFID'ler teknolojik olarak bunu daha da ilerisinde bir teknoloji. Ve bilin bakalım neyi düşündük. Tabi ki maliyeti :)
 2. Horrible

  Bir anket ricası

  Selamlar :) Anket sahibi olarak direkt ben yazıyorum bu sefer eşimin affına sığınarak. sorulara elimden geldiğince aşağıda cevap veriyorum: 1. Anketin formu ve sorular için her türlü eleştiriye açığım. Hiçbirimiz anket firması sahibi değiliz ekipte. Haliyle böyle birşey çıktı :) Fakat anketi hazırlarken cevaplayan kişiye o anı hayalinde canlandırması için bi yönlendirme yapmaya çalıştık. Yok sa soruyu şu şekilde sormak tabi ki bizim de aklımıza geldi "Kasada sıra beklemek yerine telefondan ürünü okutup ödeyip çıkmak ister miydiniz?" 2. Amazon Go'dan da Buy buddy'den de haberdarız. Bankacılık geçmişim sonrası hali hazırda zaten bi fintech'te çalışıyorum pazarlama yüksek lisansım var ve girişimcilik ekosistemini elimden geldiğince yakın takip ediyorum. 6 tane mühendis arkadaş ilerletiyoruz projeyi. Ve kesinlikle jetkasa ile aynı şey değil. Proje için ilk başta marketler için yola çıkmıştık ama hem ürün gamının genişliği ve hem de güvenlik sebebiyle o karmaşık dünyaya bir makul fiyatlarda bi çözüm bulamadık. Jetkasayı kaldıran bi çözüm arıyorlarsa migrosun işi hiç kolay değil. 3.Güvenlik kısmını düşünmediğimizi ya da müşteri kasaya gönderip o güvenlik materyalini yine kasiyere söktüreceğimizi düşünmediğimizi düşünmeniz beni gülümsetti açıkçası. Bunu anlatamamış olabiliriz metin içinde. Ama zaten hali hazırda kendi çektiğimiz sıkıntılardan yola çıkarak böyle bir projeye giriştik. Güvenliği atlamamız mümkün değildi. Güvenliği çözmeden bırakın sizi mağazayı ikna etmem mümkün değil. Şu an son kullanıcıya fikrinin sormamızın amacı ticari müşterilere gittiğimizde bu projenin son kullanıcıda bir karşılığı olduğunu gösterebilmek. Hadi onu da geçtim kendimizi ve fikri test etmek amacımız. Mağazayı ikna edeceğini düşündüğümüz bir model var elimizde. Ürünün yerinden hareket ettiğini, belirlenen sınırların dışına çıkıp çıkmadığını ve haliyle ödenip ödenmediğini kontrol edebiliyoruz. 4. Ben alayım mağaza göndersin diyen ütüopik düşündüğünü söyleyen arkadaş. Öyle bi özellik ekleme planımız var. Ve çıkan sonuçlara bakarak söylüyorum ki tüketicinin (%50'den fazla) bu konuda ciddi bir talebi var. Ayırdığınız zaman ve dikkate alıp yorum yaptığınız için çok teşekkür ederim kendim ve arkadaşlarım adına. Anketin data analizini yaptıktan sonra daha ayrıntılı sonuçlar ile size gelebilirim diye umut ediyorum. Şimdi vurabilirsiniz :)
 3. Horrible

  Bir anket ricası

  Selamlar, işte olduğum için çok yazamadım. Amazon'un kine benzer bir uygulama ama türkiye için sadece giyim sektörünü öncelik aldık. Aldığınız ürünü çalamamanız için alarm sistemi devam ediyor olacak. Alınan ürünün alarmı ötmeyecek, bunun için de teknik bir çözüm düşündük. Tutmaz diyen arkadaşlar neden tutmayacağını ya da neden kullanmayacaklarını böyle bir ürünü açıklarlarsa sevinirim. Ona göre belki revize ederiz birşeyleri. Bizim göremediğimiz noktalar olabilir tabii ki :) Paragrafa gelince.. İnanın o paragrafı bende gereksiz uzun buldum. Ancak eşim ve ortak olduğumuz arkadaşlar, soruda kullanıcıya o deneyimi yaşama hissi vermek için ayrıntılı ve uzun bir paragraf seçtiler :)
 4. Horrible

  Bir anket ricası

  Selam arkadaşlar, Uzun süredir forum'a yazamıyorum ama genel olarak yorumları hep okuyorum. Eşimle beraber bir uygulama geliştirmeye karar verdik, bunun için de insanlardan fikir toplamaya çalıyıoruz. Uygulamanın temel amacı, artık mağazalarda kasa sırası beklemeden beğendiğiniz şeyin barkodunu okutup anında satın alıp çıkmak. Bununla ilgili bir anket hazırladık. Maks. 5 dknızı alacak bir anket. Doldurup, bana görüşlerinizi yazarsanız çok sevinirim. link Not: Konuyu nereye açacağımı bilemedim, kişisel bir durum diye buraya açtım :) troll serbest
 5. Horrible

  FRP ekibi

  Bu arada madcow, güzel sorular sormuş ancak bir kez daha altını çizeyim, ben ve arkadaşım bayaa yeniyiz. Çok hakim değiliz olaylara, tekrar belirtmiş olayım :)
 6. Horrible

  FRP ekibi

  O zaman Ekip ; DM: GERGE Oyuncular : Horrible Horrible +1 khalad madcow Bir kişilik boş yer kaldı şuan, başka gelicek olan varsa ya şimdi söylesin ya da sonsuza dek sussun :P Bu arada ÖM'dan telefon numarası atabilirseniz, bir whatsapp grubu oluşturayım?
 7. Horrible

  FRP ekibi

  Tamam ben kafe araştırması yapıcam ;) son vapur 10:30 olması lazım ama yaz saatiyle 11'e uzar muhtemelen. O kadar durur muyuz durmaz mıyız bilmiyorum, zaman ilerledikçe görürüz madem. O zaman eğer herkese uyuyorsa haftaya birgün ilk buluşmamızı yapalım? Ben bu hafta kafelere bi bakıp mekan önerisi ile gelicem.
 8. Horrible

  FRP ekibi

  Şuan için ben, beim arkadaş ve khalad 3 kişiyiz. Belki forumdan bi iki arkadaş daha katılmak ister, ona göre haftaya birgün bulusma ayarlayıp konuşalım mı o zaman ?
 9. Horrible

  FRP ekibi

  İnternetten baktım, kadıkyöde goblin diye bir frp kafesi var gözüküyor aslında, orası olabilir diye düşünmüştüm? Ya da yeldeğirmeni tarafında genelde boş olan, saatlik ücret ödenen cafeler var, öyle bir yerde olabilir. Mekan bir şekilde ayarlarız diye düşünüyorum. Benim isteğim düzenli bi şekilde olması. Herkese uyucak haftaiçin bi aksam ya da haftasonu bi saat aralığı gibi birşey yapsak güzel olmaz mı ? Atıyorum Salı Perşembe 19:00-22:00 arası oyun gibi ?
 10. Horrible

  FRP ekibi

  Benim yanımda +1'im var şuan :) oıfisten bir arkadaş daha katılmak istiyor zaten. Burdan da birileri çıkarsa ya da bi iki kişi daha kafalarsam oynayalım ? Bu arada @GERGE sen ankarada değil miydin, ben mi karıştırıyorum?
 11. Horrible

  FRP ekibi

  Selamlar, Ben frp olaylarında çok yeniyim. İş yerinde eski frpci arkadaşlarla öğle aralarında oynuyoruz sadece. Yeni yeni öğreniyorum ve bayaa sevdim. Eskiden de uzun süre UO oynamıştım o yüzden role play olayına biraz aşinayım aslında :) Konuya gelecek olursak, ben bu oyun oynama işini daha sık yapmak istiyorum. Bu nedenle özellikle İstanbul Kadıköy'de böyle oynayan bir ekip varsa katılmak istiyorum. Ya da böyle bir ekip nerden bulabilirim bilen var mı? Konuyu nereye açacağımı bilemedim, o nedenle buraya açtım :) Not: D&D oynuyoruz , ama başka oyunlara da açığım.
 12. Horrible

  Lazer göz ameliyatı

  @senko evet yapıyor, @fistan ankarada ki doktorumu önerebilirim, eğer ankarya giderim dersen :D
 13. Horrible

  Lazer göz ameliyatı

  yaklaşık 15 senedir lens takıyorum. bayaa mutluyum :)
 14. Horrible

  Lazer göz ameliyatı

  Bu konuyla ilgili yaşadığım bir durumu anlatmak istiyorum. Dünya gözde çok ünlü diye bilinen bir doktora gözümü çizdirmek için muayene olmaya gittim. Piyasanın yaklaşık 3 katı bir fiyat çıkardı. Hemen gel bu hafta çizelim dedi (hem astigmat hem miyopum var). Ya doktor çok iyi güvenip çizdireyim diyordum. Babam sağolsun sonuçları gönder bi de burdaki (ankara) doktoruma göstereyim dedi. Ankarada ki doktor, gözümün kesinlikle çizilemeyeceğini, eğer çizilirse ilk 2 yıl çok iyi görebileceğimi ama daha sonrasında körlüğe kadar gidebilicek olan (adını hatırlayamadığım) bir hastalık oluşabilme riskinin çok yüksek olduğunu söyledi (göz yapımdan dolayı). Ankaraya gidip o doktora da muayene oldum. Sağolsun paragöz bir insan değilmiş ve kitaplarla göstererek durumu açıkladı. İstanbulda herşey para olmus nası hemen gel amelyat edelim dediler aklım almıyor dedi. Velakin, bi kaç doktora görünmekte fayda var :)
 15. Horrible

  Kanser hakkında, benimle ilgili aslında

  Bayaadır patiye girmiyordum. Geçen aklıma geldi, kuddusi daha iyi mi acaba diye bakayım dedim, vefat haberini gördüm :( tüm sevenlerinin başı sağolsun. Şahsen tanımasamda çok üzüldüm.
×
×
 • Yeni Oluştur...