Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

War for the Planet of the Apes (2017)

Harvey

Öne çıkan mesajlar

• 3 ay sonra ...
  • 3 ay sonra ...
Sosyal ağlarda paylaş

Filmi beğendim de kafama takılan bir şey var:

Konuşma yeteneğini kaybeden insanlar sahiden zekalarını da kaybediyorlar mı yoksa bu sadece Albay'ın yanlış inancı mı?

Küçük kıza bakarsak herhangi bir zeka eksikliği yok gibi görünüyor.

Hatta Albay'ın en sonda intihar etme nedeni, sadece kendisinin de hastalanması değil de hastalanan oğlunu yanlış sebeplerle öldürdüğünü farketmesi de olabilir mi?

Sosyal ağlarda paylaş

Sinemia karti deniycem az sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de sdf
tesekkurler sinemia
40liralik blieti 20tlye aliyoruz sayende.
Sosyal ağlarda paylaş

İzledim güzeldi.
Sinemia kartta çalıştı sorunsuz bir biçimde. Kapidan içeri girene kadar bir pislik çıkacak diye bekledim ama çıkmadı.

KomutanQ

Zekalarını kaybettikleri kesin değil ama öyle olacağını düşünüyorlar. Virüs beynin dil bölümünü etkilediyse diğer bölümleri de etkileyebilir diye korkuyor.

Sosyal ağlarda paylaş

aksiyon bekliyen varsa bosuna gitmesin
2 saat kemalettin tugcu drami var.
aglyan ve duygu somurusu yapan ve konusamayan maymunlarla 2 saat geciririm diyorsaniz gidin.

ben cok sikildim izlerken, basit klise dramlar bana hic gelmiyor artik.
Sosyal ağlarda paylaş

bu seri güzel ya. aksiyon zaten diğer filmlerde de tavan değildi. o kadar kötü olacağını sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Senko bu defa haklı, baya gereksiz dram kasmışlar. Bide o sondaki

yüzlerce helikopter füzesinin patlatamadığı ama sezarın tek el bombasıyla chain reaction yapıp tüm savunma duvarını indirdiği sahne

iyice plot hole doruğu yaşattı, baygınlığım damardan verdi. Xeşke çarliz terona gitseydik dedim
Sosyal ağlarda paylaş

insanlar zekalarını kaybediyorlar muhtemelen konuşma yeteneklerinin yanı sıra. eski seriyi sabredip izlerseniz görürsünüz muhtemelen.
bu filmden sonra eski serinin hikayesi başlıyo galiba. ama öyle çok da ilişkili değiller. belki ilk filme göndermeleri falan görürsünüz ama sonuç olarak hafif bi aydınlanma aa böyleymiş lan gibi oluyo

Sosyal ağlarda paylaş

şempanzeler şarjörleri nasıl dolduruyor, o iş için maymun mu tutmuşlar?
Sosyal ağlarda paylaş

Klasik maymunlar cehennemi güzeldi de daha ziyade ironikti. "Bakın maymunlar insanların yaptığı her şeyi yapıyorlar. İnsanlar da maymunluk yapıyor." Sırf şu ironiden 3 film sağmaları bana hep abuk geliyor ya.
Sosyal ağlarda paylaş

hangi 3 10 olmuştur =)
Sosyal ağlarda paylaş

film genel olarak iyiydi de son kısımda biraz türk filmine bağladı. sezar'ın ok yarasıyla seyahati, biter biter şak diye ölmesi özellikle.

bir de ellerinde makineli tüfekle insanların melee'ye koşma hastalığı, diğer virüs hastalığından büyük tehlike. bir çığda bütün ordu yokoldu topkek. sadece maymunları kurtarığ, bütün insanları öldüreceğiz diye çok zorlama yapmışlar o kısmı.

eski filmlerde maymunlar insanların zalim halini temsilen, "bakın size yapılınca hoşunuza gidiyor mu" gibi bir mesaj vardı. bu son filmlerdeyse insanlar bugünkü multi-kültürelizmi kabullenemeyip, göçmen akınıyla yokolan halkları temsil ediyor adeta. verilmeye çalışılan mesajı pek sevemedim bitiş nedeniyle. kalan insanlarla anlaşıp kendi yollarına gitselerdi eyvallah da, şu haliyle maymunlaşmış dilsiz kız filmdeki tek "iyi" insan olarak resmedilince pek tutmadım yani.

belki de fazla anlam yüklüyorum ama sevmedim bitişi. onun haricinde iyi.

Sosyal ağlarda paylaş

bir tane daha gelecekmiş çalışmaya başlamışlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...