Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1080p 144hz Monitör Tavsiye

Dark_Soul

Öne çıkan mesajlar

Okuman yok mu kardeş?

Kendi linklediğin şeyde brightness normal haline göre düşük olsa da calibration ile gayet iyi color reproduction sağlanabileceği yazıyor, ki brightness ta rahatsız edici düşüş yok diyor.

Bak:

said:
Doing a color calibration at a Contrast value of 90 however seem to bring the best results for me personally, 156 cd/m2 brightness level (works great for me) and very good color reproduction, though calibrating colors is only needed if you are going to be working with colors and then this monitor is probably not the best choice even though when calibrated it can bring out very good results.

Sus artık yani göz göre göre saçmalama.

ETA: Lightboost (özellikle Strobelight programı ile kolayca yapabildiğiniz şekli) görüntüye olumsuz etki yapmıyor, ancak eğer motion blur u iyice düşürmek isterseniz o yukarıda resmini koyduğum strobe brightness ı düşürmeniz gerekiyor, bunun sizi rahatsız etmeyen ayarını siz bileceksiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

abi AU Optronics panelde zaten %15-20 falan olmali brightness. goz moz kalmaz %60 ustunde bana sorarsan

Lightboost acikken parlaklık diye birşey kalmıyor işte, 80 cd/m2'ye kadar düşüyor. 100 brightness 90 contrast ayarlayıp kalibrasyon yapman gerekiyor ki gene karanlık köşeler gözükmüyor adam gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Parlaklığa geldin takıldın bakıyorum? Hani görüntü kalitesi komple leş oluyordu? Kendi linklediğin şeyi bile okumayınca düşülen hal işte.

Parlaklık evet Strobing olmayan hale göre düşük, ama bu ne beni rahatsız etti ne de bak senin linklediğin adamı rahatsız etmiş, afaki değerler bak 260 dan 150 ye düşmüş uuu ne anlamı var, ben kendi deneyimime bakarım.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

iiyama iyi mi? gömelim mi? şuna en iyi 27 inch 144hz monitör diyolar doğru mu?
Iiyama GE2788HS-B1

Bu 144hz değil yalnız?

144hz olan model GB2488HSU-B2, bayağı olumlu review almış. Amazon.de'den 1000 liraya geliyor her şey dahil, bir tane satın aldım. Şu an ellerinde 1 tane daha var. Spec'leri falan bayağı iyiydi, fiyatı görünce dayanamadım, umarım bok ya da ölü pixelli çıkmaz :P
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

sabonis said:

iiyama iyi mi? gömelim mi? şuna en iyi 27 inch 144hz monitör diyolar doğru mu?
Iiyama GE2788HS-B1

Bu 144hz değil yalnız?

144hz olan model GB2488HSU-B2, bayağı olumlu review almış. Amazon.de'den 1000 liraya geliyor her şey dahil, bir tane satın aldım. Şu an ellerinde 1 tane daha var. Spec'leri falan bayağı iyiydi, fiyatı görünce dayanamadım, umarım bok ya da ölü pixelli çıkmaz :P

GB2788HS-B1
ben bunu demek istemiştim. yanlış kod olmuş. senin aldığının 24'ü
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Bu da B1 modeli yalnız, eski seriymiş bunlar contrast oranları 700:1 miymiş neymiş; B2'ler 1350:1. Benimki gelene kadar sen hala almamış olursan review yaparım :P

source? 700 ve 1350 nerede yazıyor hangi review'da falan?
ayrıca hacı TN panel alıyorsun zaten, öyle extreme farklar olma ihtimali zayıf :D aralarında kaç sene var bunların?
Sosyal ağlarda paylaş

1600 civarından başlıyor. (Free-sync bu arada)

@sabonis, review okudum 1300 yazıyordu, sitesinde de 1000 yazıyor benim aldığım model. B1'ler de 700 onu da amazon'daki spec'te görmüştüm. TN panel ama pivot sonuçta, tam ayarlarsın gözüne göre, şıkır şıkır olur :P
Sosyal ağlarda paylaş

Gordugum kadariyla 27 boyutlarinda en iyiler bunlar ama hic biri net sekilde one cikamiyor ve problemler var. Kafadan geri gonderip degisim istemece yasamacakmisim gibi geliyor:

En alinabilir fiyat acisindan daha az risk:

Iiyama GB2788HS-B1 27-Inch LCD Monitor
Asus VG278HV 27 inch Gaming Monitor

Dusundurucu fiyatlar/urun kalitesi:

Dell S2716DG 27-Inch TN LED Gaming
AOC 27 inch 144 Hz LED Gaming Monitor

Cok pahali ve cok riskli:

ASUS ROG SWIFT PG278QR, 27'' WQHD
BenQ ZOWIE XL2730 27 inch 144 Hz e-Sports Monitor
Acer Predator XB271HU 27 inch Wide screen Monitor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...