Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cetin abiyi (kuddusimavra) kaybettik. basimiz sagolsun

BeIlow

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar,

Biliyorsunuz ki tedavi süreci çok masraflı bir süreç.

Grego sorumluluk aldı, ciddi bir adım atalım şu yardım konusunda.

Düzgün bir üslup ile yardımda bulunalım. Yardımda bulunan kişi sayısı yüksek olursa, bunca insanın gönülden destek olma isteğini geri çevirmeyeceklerdir diye düşünüyorum.

3-4 kişi bu parayı topluyor olsak "Hayır çocuklar bunu kabul edemeyiz" demesi daha kolay olur ancak örneğin 30 civarı kişi sayısına ulaşırsak, bunca insanın sevgisini, minnetini geri çevirmeyeceklerdir.

Yeni bir başlık açalım isterseniz. Görgüsüzlük olur gibi çekinceleriniz olmasın. Ciddi adımlar atıp yapalım şu yardımı.
Sosyal ağlarda paylaş

çetin abinin ailesiyle az da olsa içli dışlı olan kimse var mı burada bilmiyorum. birebir görüşmüş olan, burada en yakını diyebileceği kim varsa o kişinin gidip konuşması lazım tabii ki, çetin abi böyle böyle biyerdeydi, biz böyle bi topluluğuz, oradaki arkadaşlar yardım etmek istiyorlar bir nebze de olsa falan diye.

konuşmadan olmaz. bunu da dediğim gibi herhangi biri değil, en yakın kim varsa onun yapması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

sormadan etmeden kendi başınıza iş yapmayın. içinde bulundukları ruh hali çerçevesinde çok ters tepebilir. kendilerini çok kötü hissettirebilirsiniz mesela. benim şahsı fikrim öyle bir şeye görüşmeden danışmadan kalkışmamanızdır.

Katılıyorum, bir arkadaşınız babası vefat etmişse kalkıp ilk iş yardım toplamak abes kaçar. Kaldı ki, bu insanların durumunun iyi olup olmadığını biliyor muyuz? Ciddi bir sıkıntı yoksa, babam öldükten iki gün sonra bana gelip para veren olsa nası tepki gösterirdim bilemiyorum açıkçası.

Samimi olarak bu işe kalkışanların aileyle acele etmeden arada arayıp, ziyaret edip hal hatır sorarak yaklaşmaları daha doğru olur diye düşünüyorum. Kuddusi'nin burada yazdıklarından sıkı bir arkadaş çevresi olduğu sonucuna varmıştım, yardım için onlarla iletişime geçmek, onlar duruma daha hakim olduklarından doğru yöntem olur gibime geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar ben zaten o yakın arkadaş çevresinden biri olarak bunu söylüyorum. Eşiyle hepimiz tanıştık. Görgüsüzlük olup olmayacağını tartarak söylüyorum bunu. "Uygun bir üslupla" derken zaten iletişim kanalını iyi seçmeyi kastediyorum. İkbal abla ile en sık görüşen kişi Serkan abi idi, yani buradaki adı ile vaperon. Nasıl yapılacağı elbet konuşulur edilir. İki gün sonra elimizde zarfla gidelim demiyorum ben de.
Sosyal ağlarda paylaş

abi zaten şu an herşey kağıt üzerinde. aileyle kesinlikle şu aşamada paylaşmaya lüzum yok, kim ne ayırabileceğini yazıyor işte. bir nevi bütçe planlaması gibi düşünün.

sonra aile ile iletişimi düzgün ve kuvvetli olan biri yada birileri, bu paradan bahsetmeden, nasıl uygun yolla yardımcı olunacağına karar verecek. para oraya aktarılacak.

cenaze sonrası para topladık ehe diye verilmeyeceğinin herkes bilincinde. bu burada, pati arasında. ne toplanacağını bilirsek, ne verileceğini de biliriz.

5-6 kişi daha öm atmış ekliyorum şimdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sürekli bir yardım mı olacak (parasal olarak) yoksa toplu para mı olacak? Toplu para saçma duruyor biraz sağlık sigorta şirketi gibi vs.

Paticik bursu yapabiliriz mesela kızının öğrenimine katkı olması açısından. Buradan açarız bir IBAN, aylık olarak kendisine aktarabiliriz gibi şeyler geliyor kafama ama bilemiyorum daha sağlıklı yüzyüze veya seste konuşmak gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

başka bir başlık açıyorum ben. oradan devam ederiz.

dana22 said:

abi abartmayin ..surekli burs ..toplu para vs..cok gercekci gelmiyor gibi..

ben şahsen abartmıyorum, aylık olarak ayırabileceğim miktar var. çocuk için, arzu ediyorsa ömrünün sonuna kadar kendi çapımdaki meblağı her ay yatırabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...