Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cetin abiyi (kuddusimavra) kaybettik. basimiz sagolsun

BeIlow

Öne çıkan mesajlar

Şurada mesaj atan onlarca insan var, kendisiyle en çok tartışanı didişeni de, hayat görüşü en farklı olanı da, siyaseten en zıt kutuplusu da hakkında "ama çok iyi insandı" diyor. Herkesçe böyle anılmak hele hele bu kadar sivri yazılar yazıp bunu yapmak hiç kolay iş değil. Umarım bu kadar sevildiğini sayıldığını hissettirebilmişizdir.

İyi niyetinin, yardımseverliğinin ve dürüstlüğünün yanı sıra hayat ve enerji dolu yazılarını da özleyeceğiz hep.
Sosyal ağlarda paylaş

yeni gördüm ben bunu...başımız sağolsun, ailesine ve yakınlarına sabır.
kanserin çevremizde ördüğü çember daralıyor artık, eskiden bir yakınımızın arkadaşlarında falan duyarken artık arkadaşlarımıza çevremize doğru girmeye başladı. 30 yaşında insanlar kanser oluyor, şaka gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Seele said:

Benim aklım almıyor 6ay önce bacak ağrısı ile doktora giden adam nasıl çat diye toprağa veriliyor dana ağa bir açıklık getir şu konuya (yada bilen biri)

check-up'ın önemi maalesef olay.

kanser öyle illet bir şey ki, bir şey hissetmiyorsun o içerde gelişirken. ne zaman ki iyice gelişip bir yerlere sıçrayıp zarar veriyor veya işte tumörler vücudun bi fonksiyonunu ufak da olsa engellemeye başlıyor. allah allah bacağım ağrıyor diye doktora gidiyorsun, meğersem iş işten geçmiş...

yılda 1 değil, muhtemelen 6 ayda 1 gitmek ve her şeye baktırmak lazım. ama öle her şeye baktırılan checkuplar da eşşek gibi pahalı işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Ağustos da ilk kez gördüm Kuddisiyi (Çetini), o kadar laf söylemem rağmen bana bile iyi davrandı, helallik de aldıydım. O kadar kanseri yayılmış biri için baya iyidi durumu. Hatta bir ara Laurelin de gelseydi 2 laf etseydik dedi. Yani çok ''hard feeling'' olayının olduğunu sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

abi check up da cea da bakilmaz ki.. cea giller kanser belirtecleri gibi birsey dusunun..bir lab testi..

bu isler genellikle alakasiz bir sekilde dr a gidip de goruntuleme vs cekildikten sonra ortaya cikiyor..yani sen bir sebeple dr a gidiyorsun-oksuruyorum bacagim agriyor vs.. birseyler cekiliyor akc grafisi mr bilmem ne orada goze carparsa ufak bir farklilik goruluyor..sonrasinda hayatin cok cabuk bir sekilde degisiyor..

bulundugunda en az 3 4 oluyor evresi..yani sen akc kanserini-dokusunu kemikte buluyorsan o zaten kan yoluyla her yere yayilmis da oluyor..

3 4 tane cok kotu kanser var..kucuk hucreli akc..pankreas basi..gibi..

biri var nadir gorulur cit diye goturur..biri var sigaradan dolayi sik gorulur o da goturur..biri var cok sik gorulur tedavisi de var dir ama gec gelirse goturur..biri var sik gorulur tedavisi vardir durup durup tekrarlayabilir..

cesit cesit huyu var..turlu turlu suyu var iste..

sigara icmeyin...
Sosyal ağlarda paylaş

yakınlarına bol sabır diliyorum, en çok olan geriye kalanlara oluyor. şimdi cenaze aşamasında çok istenmez yada düşünecek vakit olmayacaktır ama sonrasında aile ile teması olan biri, zamanı geldiğinde bir ihtiyaç sorgusu yapsın çaktırmadan.

çaktırmadan diyorum çünkü, tahmin ediyorum ki şuna ihtiyacımız var denmez sanırım. o yüzden düşünüp toparlayalım birşeyler. kızlarının her sene okul masrafı olur, -ekonomik durumunu bilmiyorum ailenin- aylık yardım olur, kitap olur kalem olur, bakliyat olur, giyecek olur, doğalgaz faturası bile olur.

eşini kaybedip çocuklarıyla başbaşa kalmak etrafında bir sürü insan olsa dahi katlanılacak gibi değil. herkes dağıldığında, o hengame bittiğinde anlaşılır cinsten.

başlığı okudum, henüz bir organize yok galiba, ben yardım edebilirim. kağıt üzerinde organizasyonunu ayarlarım, paraları imam kabul ederse ona gönderelim, hatta komple o da yapabilir, altı üstü bi liste ve tekrarının takibi. vakti olmazsa tamamen ben de üstlenebilirim. biri başlasın da kim başlarsa başlasın.

yardım etmek isteyenler öm atabilir, herkesin katabileceği şeyden dışarıya kapalı bir bütçe planlaması oluşturayım.
Sosyal ağlarda paylaş

bu defin veya cenaze işleri için yardım lazım olur mu acaba o işler de baya karışık oluyo genelde bende aileyi pek bilmiyorum bu konudada yardım lazım mı acaba burdan elbet belediyeden falan tanıdığı olan çıkar

Bu arada cenaze tarihi falan belli oldumu eğer istanbulda olucaksa katılmak isterim
Sosyal ağlarda paylaş

Lancelion said:

fbook said:

Cetin Tas'i
5 Ekim Çarşamba günü öğle namazını müteakip Bahçelievler Hafız Ali Camii'nden uğurlayip cok sevdiği ve doğduğu yerde;
Sarıyer/Garipçe'de ebedi istirahatgahina uğurlayacagiz. Tüm sevenlerine duyurmuş olayim, duyuramadiklarima da sizlerin duyurmanız dileğiyle...
Sosyal ağlarda paylaş

11 yıldır bu forumu ağırlıklı olarak okuyucu olarak takip ediyorum, hiç görmediğim Çetin abi için o kadar çok üzüldüm ki, Allay rahmet eylesin. Ailesine ve özellikle küçük kızlarına ayrıca Allah bol sabırlar versin ve iyi günler göstersin.

Kendi aramızda bir şeyler toparlayıp, özellikle küçük kızlar için okul masrafı vs gibi konularda bir destek yapabilirse mutlaka listeye beni de yazın.

Çok üzgünüm. B)-
Sosyal ağlarda paylaş

Solozzo said:

11 yıldır bu forumu ağırlıklı olarak okuyucu olarak takip ediyorum, hiç görmediğim Çetin abi için o kadar çok üzüldüm ki, Allay rahmet eylesin. Ailesine ve özellikle küçük kızlarına ayrıca Allah bol sabırlar versin ve iyi günler göstersin.

Kendi aramızda bir şeyler toparlayıp, özellikle küçük kızlar için okul masrafı vs gibi konularda bir destek yapabilirse mutlaka listeye beni de yazın.

Çok üzgünüm. B)-

abi soyle bisi yapacaksaniz eger sezonluk dusunurseniz okul sezonu icin beni kesin ekleyin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...