Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Artık 1 saat erken kalkmayacaazzz (GMT+3'e gectik)

samaella

Öne çıkan mesajlar

apple'da da vardı onlar sanki, amazon getirio sıkıntısız ama..

Bu arada öğlen göz kırpıp, iş çıkışında kızla bişiler içmek; sadece bunun güzellemesi yoksa senede 3 bilemedin 5, o kadar da buna takılmayın bilaaader.
Benim takıntım, işten çıktığım zaman havanın karanlık olması, İşten çıkınca, havayı aydınlık yakalayınca direk mutlu oluyorum. En azından yarım aydınlık olsa da olur. Karanlık olması direk psikolojimi bozuyor, plazaya hapsedildiğimi -ki aslında öyle- düşünüyorum. Güneş bu kötü düşünceleri biraz da olsa alıp gidiyor.

Sabah'ı olaya hiç katmadım, çünkü pek kendimde olmadığımdan o saatlerde umrumda da olmuyor. Daha iyi uyku ve hipofiz bezinin daha uzun süre çalışması için zaten panjurlar kapalı yatıyorum. Sabah kalktığımda da panjuru açmak zor geliyor zaten. Karanlıkta uyanmak psikolojimi bozmuyor, 10'da yatıp 4te de kalkarsın. Yoğun çalışma saatlerinin üstesinden gelebilmek için çok çeşitli uyku stilleri denedim inanamazsın.

Bence asıl tartışma, bazılarının sabah insanı bazılarının akşam insanı olmasından kaynaklanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Çoğu vardiyam sabah 4'te ya da 6'da başlıyor. Bi kahve içip iki goygoy yapınca neşeleniyorsun. Çok üzülmeyin yani karallıkta işe gidecez diye. Gerçi ben öğlenin ortasında çıkıyorum bu vardiyalardan, o huge bonus.

Ha dopamin seratonin falan sıçıyor ama. bi de akıl sağlığı yavaş yavaş çürüyor sanırım.

Edit: "o karanlıkta uyanma" şeyi panjurla falan alakalı değil yalnız. güneş ışığı elektromanyetik olarak da bişeyleri etkiliyor, vücut onu algılıyor falan gibi bir şey olması lazım. Uyandığın saatle değil de uyuduğun saatle ilgili o da. Güneş varken uyursan mala bağlıyorsun kısaca. O dediğim dopamin sıçması. İsteyen sabah 08:00-16:00 uykusuyla 00:00-08:00 uykusunu birer hafta kıyaslayıp deneyebilir. Panjur perde falan serbest.
Sosyal ağlarda paylaş

abi tabii ki subjektif konuşuyorum, aksini ifade etmiyorum ki,
bence diyorum, sizde deneyin belki sizce de öyledir demişimdir en fazla, kişisel bişi bu bazısı benim gibi bazısı değil. Dur merak ettim kim neci https://forum.paticik.com/read.php?13,8500876

[hr]

manyetik dalga muhabbetini bilemeyeceğim de karanlıkta uyumak daha iyi diyola

ek iş almadığım zamanlarda
hafta içi 2:00-07:30
haftasonu 04:00-12:00

ek iş aldığım zaman/ çift mesai için daha çok verim alıyorum
hafta içi 20:00-00:00 05:00-07:30
alternatif 23:00-05:00
haftasonu 04:00-12:00

bu genelde uygulamaya çalıştığım tabiki
gerçekte durum bambaşka olabiliyor:

ki harbiden çok düzensizmiş, sağ taraftaki yoğun çalıştığım bi dönemden, soldaki de yakın zamanda, o kdr yoğun olmadığım zamanlardaki grafik
https://s16.postimg.org/mzclf3vid/sleepbadge.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

hayir hala refah partinin oy aldigi kitle tarafindan yonetildigimizi dusunuyoruz..anadolu genclik vakfi suleymancilar nurcular ismail aga menzilciler erzurumlu kirkindici hocacilar bunlar hep eskiden hocaya simdi aykipiye blok oy verenler..

bu tip atraksiyonlar da osmanlicilik sahlandirma kizil sultan diriltmece necip fazil azizlestirme tophane kislasi insaa ettirmece koprulere padisah ismi verdirmece hep o altyapiya kompliman..

cumayi da tatil yapsinlar idda ediyorum cuma ya giden insan sayisi en az % 10 duser..cogu is yerinde mimlenmemek icin gidiyor..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...